Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/iranfuec/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
کاشت مو خانم ها | کلینیک کاشت مو ایران FIT
  • 09122156963
  • 021-88102000
Women Hair Transplant

کاشت مو خانم ها

کاشت مو خانم ها
5 (100%) 12 vote[s]

کاشت مو در زنان مسئله ای است که شاید کمتر مورد توجه خانم ها قرار بگیرد، اما یکی از راه های کم مویی و درمان ریزش مو در زنان ، کاشت مو خانم ها می باشد. بررسی مسایل ریزش مو در زنان و زمان مناسب کاشت مو در زنان را در زیر مرور میکنیم.

کاشت مو در زنان

امروزه زنان به مقدار زیادی به مسائل موثر بر سلامت و ظاهر خود توجه می کنند . تغذیه خوب ، ورزش به طور منظم ، آزمایشات منظم فیزیکی و دانش بدن خود ، همه بخشی از عواملی است که زنان برای سلامت و حفظ ظاهر خود مورد توجه قرار می دهند . ریزش مو به طور فزاینده کاهش دهنده زیبایی است و برای زنانی که در مورد ظاهر خود حساس هستند غیر قابل قبول است . ریزش مو اغلب توسط جوامع به عنوان چیزی که فقط برای مردان اتفاق می افتد

در نظر گرفته می شود در حالی که در بسیاری از زنان و شاید در اغلب زنان بالای 60 سال نیز اتفاق می افتد. از دست دادن مو تنها در زنان مسن (بعد از یائسگی) رخ نمی دهد. ریزش مو با شیوع نسبتاً بالا در زنان پیش از سن یائسگی رخ می دهد ، حتی در زنانی که 20 تا 30 سال سن دارند .

چه عواملی باعث ریزش مو در زنان می شود ؟

همانند مردان ، ریزش مو در زنان نیز اغلب به طور ژنتیکی و با سابقه خانوادگی به صورتی که از بستگان زن به ارث می رسد اتفاق می افتد. در زنان با سابقه خانوادگی ریزش مو هر نشانه ای از تنک شدن موها در سر می تواند هشدار باشد . با اولین نشانه های ریزش مو ، زنان ممکن است به دنبال درمان قطعی برای (1) توقف ریزش مو (2) بازگرداندن موهای از دست رفته باشند . اگر درمان پزشکی برای توقف تنک شدن مو بی اثر باشد ، بیمار ممکن است به عمل پیوند مو به عنوان یک روش برای بازگرداندن مو در مناطق ریخته شده روی آورد.

حتما بخوانید :  کاشت مو به روش FUE

آیا کاشت موی طبیعی بهترین گزینه است ؟

یکی از اولین سوال هایی که قبل از پیوند مو باید در نظر گرفته شود پاسخ به مورد زیر است : چه چیزی باعث ریزش مو در زنان می شود؟

همانطور که در بخش ریزش مو در زنان و الگوی طاسی و دیگر علل ریزش مو بحث شد ، الگوی ارثی ریزش موی آندروژنتیک در زنان یکی از چندین دلیل ریزش مو در زنان است . همه علت های ریزش مو توسط عمل پیوند مو به صورت بهینه درمان نمی شوند و برای برخی از علت ها، پیوند مو منع می شود . معاینه کامل و دقیق توسط متخصص ترمیم مو جهت تایید علت ریزش مو و رد کردن سایر علل انجام خواهد شد .

اگر الگوی ریزش موی ارثی ، به عنوان علت تنک شدن موها تایید شود ، همچنان باید مناسب ترین شکل درمان برای فرد بیمار مشخص شود . اینکه آیا یک زن با ریزش مو کاندید مناسبی برای پیوند مو هست به عوامل مختلفی وابسته است شامل :

– سابقه خانوادگی از الگوهای ریزش موی زنانه
– کلیت ریزش مو
– سن شروع ریزش مو در بستگان زن
– سن شروع ریزش مو در بیمار
– پیشرفت ریزش مو
– الگوی ریزش مو
– بانک دهنده موهای کنونی و به احتمال زیاد موهایی که در آینده برای استفاده در پیوند مو در دسترس هستند (موی دهنده به مناطقی از پوست سر که توسط ریزش موی آندروژنتیک تحت تاثیر قرار نمی گیرد گفته می شود)
– نتایج حاصل از هر درمان پزشکی که به منظور کاهش سرعت یا توقف ریزش مو و یا تحریک رشد موهای جدید انجام شده است
– انتظارات بیمار در مورد نتیجه نهایی پیوند مو

حتما بخوانید :  ریزش مو بعد از کاشت مو

انتظارات بیمار برای نتیجه بسیار مهم است و باید به طور کامل با متخصص کاشت مو مورد بحث قرار گیرد . انتظارات عقلانی برای نتیجه باید بین بیمار و پزشک قبل از پیوند مو به توافق برسد . به عنوان مثال یک انتظار منطقی ، شامل بهبود قابل توجه ظاهر و از بین رفتن ناحیه ای است که موهایش تنک شده و یک انتظار غیرعقلانی ، رسیدن به تراکم کامل موها یعنی برگشت به زمانی که هیچ مویی از دست نرفته است !

انتظارات مورد توافق برای نتیجه پیوند مو باید با احتمال زیادی برای بیمار دست یافتنی باشد. در مورد هر بیمار نتیجه مطلوب هماهنگ با سابقه خانوادگی بیمار ، تاریخچه پزشکی ، الگوی ریزش مو ، پیشرفت ریزش مو و هزینه درمان حاصل می شود.

در مورد ریزش موی زنان مراقب نگرش زنان باشید.

دیدگاه اجتماعی با توجه به مسائل مربوط به سلامت و رفاه زنان تغییر کرده است . در زمان های گذشته طاس شدن مرد به خاطر سابقه خانوادگی شناخته شده بود اما اینکه ریزش مو در زنان نیز به همین علت بوده مشخص نشده بود. ریزش مو در زنان می تواند به عنوان افزایش سن بیمار انتظار رود و گاهی اوقات در ارتباط با بارداری می باشد. سایر علت ها هنوز شناخته نشده است .

دیدگاه در"کاشت مو خانم ها"

  1. هستی جهانگیری

    شکنندگی شدیدمو دارم تعدادزیادتارهای مویم مثل کرک هست تارمویم سیاه وسفیدمتوالیه خیلی ریزهست موهای سالمم رشد داره ولی خیلی خشک هست بقیه که بخش زیادی ازموی سرم رو شامل میشه خ شکننده است وچسبیده ب پوست سرم ازمایش کم خونی تیروییدسالم هست ومشکل دبگه ای ندارم

  2. صفری

    با سلام و وقت بخیر
    دو سال پیش توی یک بازه زمانی 7،8 ماهه بدلیل استرس شدید (البته رنگ کردن پی در پی هم شاید دلیلش بود و کاهش وزن شدید)دچار ریزش موی شدید شدم که تا حالا با درمان های زیاد و انواع داروها و محلول ها و پی آر پی ریزش متوقف شده ولی کف موهام شدیدن خالی شده که این مساله منو خیلی ناراحت کرده و از خرید انواع شامپو و دارو خسته شدم و تصمیم گرفتم با شما مشورت کنم که اگه امکانش باشه اقدام کنم واسه کاشت مو.. ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

دیدگاه خود را بنویسید