Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/iranfuec/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
کاشت مو به روش SUT | کلینیک کاشت مو ایران FIT
 • 09122156963
 • 021-88102000

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT آیا روش جدیدی است؟ معایب و مزایای روش کاشت مو SUT چیست؟
 
کاشت مو به روش SUT در واقع همان روش کاشت مو FIT می باشد. با این تفاوت که برداشت فولیکول‌ مو به صورت گروهی و دانه‌ای از پشت سر شخص با دستگاه های اتوماتیک و غیر دقیق انجام میشود. در بعضی از مواقع این دستگاه موجب آسیب رساندن به گرافت های موی برداشته شده می‌شوند. با این حال این روش نیازی به جراحی ندارد. در روش کاشت مو SUT تعداد خیلی زیادی از فولیکول های مو ممکن است از بین بروند. این روش اصطلاحا به دلیل S اول کلمه SAFER با نام  SUT شناخته می شود.

روش کاشت مو SUT همانطور که در بالا به آن اشاره شد همان روش کاشت مو Safer  می باشد. کاشت مو به روش SUT در سال ۲۰۰۰ میلادی وارد ایران شد. (بنابرین برخلاف تبلیغات و شایعه پراکنی های موجود هیچ نوآوری جدیدی نیست ). دستگاه SUT مو را بصورت همان روش کاشت موی FIT  بصورت تک تک از بانک مو جدا می کند. عمل کاشت مو نیز همانند روش کاشت موی FIT  با استفاده از متد پانچ می باشد.

پس از مدتی که از استفاده این دستگاه گذشت انجمن متخصصان پوست تهران طی نامه شماره  پ/۷۵۱۴۸۵   مورخه ۸۱/۱۲/۱۸ ممنوعیت این دستگاه را به سبب ایراد خسارات جبران ناپذیر اعلام نمود.

نکته دیگر این که این دستگاه هیچ ربطی کاشت مو توسط ربات ندارد. با توجه به ایرادات وارده برای آموزش کاشت مو به افراد مبتدی و تازه کار که توانایی تربیت تکنسین نداردند مفید واقع می شوند.

کاشت مو به روش SUT

برخی از معایب کاشت مو به روش SUT

 • احتمال انتقال بیماری به دلیل عدم امکان استریل نمودن کلیه قسمت های دستگاه به خصوص تیوب های انتقال دهنده ی گرافت مو.
 • ایجاد تخریب در نواحی گیرنده و دهنده.
 • استفاده از مکانیزم قدیمی و طرد شده ی پانچ گرافت.
 • بیش از ۵۰ درصد گرافت های برداشت شده به وسیله دستگاه از بین رفته اند و کیفیت خود را از دست داده اند.
 • بجا ماندن حفرهای موی کاشته شده و بجا ماندن اسکار از حاصل دستگاه های اتوماتیک در قسمت برداشت مو آسیب جدی به بانک موی شخص وارد می نماید.

مقایسه کاملا علمی و بی طرفانه کاشت مو به روش SUT  با سایر روش های کاشت مو :

ادعاهایی که در مورد روش کاشت مو SUT هست را با هم بررسی میکنیم :

 • عدم احتیاج به تیغ جراحی
 • بیهوش نکردن بیمار
 • به جا نماندن اسکار یا جای برش
 • عدم وجود عوارض

با کمی فکر، تامل و تحقیق بیشتر در مورد روش های مختلف کاشت مو، پی میبریم کاشت مو به روش FIT که بهترین روش کاشت مو حال حاضر دنیاست همه این مزایا را دارد. در روش کاشت مو FIT در کلینیک کاشت مو ایران FIT بیمار بیهوش نمیشود. جای اسکار و یا جای برش فقط در روش FUT می باشد. در روش نوین FIT نیز هیچ عارضه بیمار را تهدید نخواهد کرد. پس دلیل این حجم تبلیغات گسترده روی روشی که تنها تفاوت آن استفاده از دستگاه به جای هولدرهای دستی است چیست ؟

پاسخ این سوال را به خود شما وا میگذاریم و در ادامه به بررسی سایر ادعاهای موجود در این زمینه میکنیم.

 1. 14000 تار مو در یک جلسه :  به فرض درست بودن این ادعا و کاشت واقعا 14000 تار مو برای هر فرد آیا با روش های دیگر کاشت مو نمیتوان 14000 تار مو کاشت ؟ همانطور که گفته شد کاشت مو به روش SUT دقیقا از تکنیک کاشت مو به روش FIT بهره میبرد، پس ایجاد تراکم با روش مادر هم امکانپذیر است.
 2. خط رویش طبیعی : خط رویش طبیعی که تخصص آن در اختیار کلینیک ایران FIT می باشد، به راحتی توسط روش کاشت مو FIT انجام می پذیرد. تخصص کلینیک ایران FIT کاشت مو در نواحی گیجگاهی به علاوه خط رویش طبیعی با فرمول لئوناردو داوینچی می باشد. در کاشت مو به روش SAFER هم میتوان در صورت وجود تخصص خط رویش طبیعی به وجود آورد.
 3. نبود جلسات مکرر در کاشت مو : در روش کاشت مو FUT همانند روش SUT کاشت مو می تواند یکروزه انجام شود. مقایسه روش کاشت مو SUT با یک روش قدیمی و سنتی باز ما را به تفکر بیشتر در مورد این روش به اصطلاح جدید وا میدارد. حال باید به این نکته نیز توجه کرد که برای جراحی و یا عمل کاشت مو که چهره زیبای انسان را دربرمیگیرد، آیا به فرض یک روز اضافه جای دوری میرود ؟
 4. وجود تراکم بسیار بالا : ایجاد تراکم در کاشت مو به روش SUT با روش کاشت مو FIT هیچ فرقی ندارد.
 5. به روزترین متد اروپا و آمریکا : با بررسی در سایت های کلینیک های کاشت مو معتبر دنیا به روش کاشت مو FUE میرسیم. روش کاشت مو FUE همان روش کاشت مو FIT می باشد. در کشورهای پیشرفته دنیا هم روش FIT استفاده می شود.
 6. عدم وجود درد و خونریزی : متاسفانه در وب سایت بعضی از کلینیک ها شاهد شایعه پراکنی در مورد روش کاشت مو FIT هستیم. در روش کاشت مو FIT هیچ درد و خونریزی وجود ندارد.

متاسفانه وجود متون غیر علمی و بدون پشتوانه در سایت های برخی از کلینیک های کاشت مو در ایران که با صرف هزینه های فراوان رتبه های شاخص موتورهای جستجو را به خود اختصاص داده اند، موجب سردرگمی عزیزانی می شود که قصد کسب علم و آگاهی در مورد روش های کاشت مو دارند. نبود مقالات علمی معتبر و بدون منبع در وب سایت های این کلینیک ها حاکی از همین امر می باشد. بعضی از به اصطلاح همکاران در این کلینیک ها برای کسب درآمد بیشتر و نبود توانایی کافی در رقابت با معتبرترین و بزرگترین کلینیک های ایران آن ها را به راه نادرست رقابت ناصحیح وامیدارد. امید است با انتخاب درست خود موجب حذف سوء استفاده کنندگان عرصه پزشک شویم.

در پایان باز به غیر بهداشتی بودن روش کاشت مو SUT اشاره میکنیم و به این نکته نیز توجه داشته باشید که انتخاب روش کاشت مو مناسب شما باید توسط پزشک متخصص پوست و مو انجام شود. ما در کلینیک ایران FIT از مجرب ترین و متخصص ترین پزشکان فوق تخصص پوست و مو تحصیل کرده در کشورهای اروپایی بهره میبریم.

انتخاب با شماست. کلینیکی را برای کاشت مو خود انتخاب کنید که واقعیت های کاشت مو را به شما بیان میکند.

برای دریافت هرگونه پرسش در مورد کاشت مو به صفحه پرسش و پاسخ سایت مراجعه فرمایید.

کلینیک کاشت مو ایران FIT
اولین و بزرگترین کلینیک کاشت مو خاورمیانه
رکورددار کاشت مو موفق در ایران
بنیانگذار روش های نوین کاشت مو