Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/iranfuec/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
کاشت مو به روش FUT | کلینیک کاشت مو ایران FIT
  • 09122156963
  • 021-88102000

کاشت مو به روش FUT

روش جراحی یا روش برداشت نواری

کاشت مو به روش FUT یکی از اولین روش های کاشت موی طبیعی در دنیا می باشد. در این روش یک باریکه از پشت سر به ضخامت (عرض) یک الی دو سانتی متر و به طول ۲۰تا ۲۵ سانتی متر برداشته میشود. تکنسین ها و تیم پیوند مو فولیکول‌های مو از آن خارج می کنند. در ‌‌نهایت آن محل برش بخیه می زنند و گرفت های جداشده در قسمت جلوی سر و یا عقب سرکاشته می‌شود. 

در روش های قدیمی (برداشت نواری)، از یک چاقوی جراحی به منظور برداشت نواری از پوست پشت سر بیمار استفاده می کردند. ابعاد این نوار می‌تواند ۲۰-۲۵ سانتی متر در یک اینچ باشد. زخم ایجاد شده، به وسیله بخیه های جراحی به هم دوخته می شود.

زمانی که زخم ها بهبود می یابند، خطی از یک زخم در پشت سر بیمار باقی می ماند. عموما اندازه این زخم در حدود ۱ تا ۵ میلیمتر بوده و گاهی به یک چهارم اینچ یا بیشتر نیز می رسد. سپس این لایه از بافت سر، به قطعات کوچکتر تقسیم میشود. درنهایت این قطعات کوچک به واحدهای فولیکولی تقسیم می شود و در ناحیه کم پشت یا طاس کاشته می شود.

درحال حاضر یکی از معایب عمل جراحی قدیمی، خط زخمی است که بر روی سر باقی می ماند. پیش بینی پهنای نهایی این زخم دشوار است. بسیاری از بیماران زمانی که ریزش مویشان پیشرفت می کند از نتیجه عمل جراحی پشیمان می شوند.

بیماران منتخب جراحی می بایستی به این نکته توجه نمایند که موهای خود را به اندازه کافی بلند نگه داشته تا محل زخم پوشیده شود. مدل موهای کوتاه ممکن است باعث آشکار سازی خط زخم گردد. نواری از منطقه دهنده پیوند جدا می گردد که نتیجه آن جای زخم طویلی است. نوار برداشته شده، سپس برای جدا شدن و جمع آوری کردن فولیکول ها آماده می‌شود.

کاشت مو به روش FUT

پیدایش کاشت مو به روش FUT

در سال‌های اخیر استفاده از دسته‌های کوچکتر مو موسوم به میکرو گرافت و مینی گرافت سبب نتایج بسیار رضایت بخش و طبیعی شده است. نتایج حاصل از پیوند موهای اولیه منجر به ناامیدی و بدبینی پزشکان و مراجعین شد. پیشرفت دانش پیوند مو نشان داد که می‌توان به جای برداشت موها با پانچ یک نوار از پشت سر جدا کرده و سپس آن نوار را به قطعات کوچکتری تقسیم کرد. سپس آن نوار را در سوراخ‌های پانچ شده جلوی سر کاشت.

کاشت مو به روش FUT

این تکنیک در ابتدا مینی گرافت نام گرفت. مینی گرافت شامل قطعه کردن نوار پشت سر به گرافت های ظریف که شامل حدود ۸ تار مو هستند می‌شود. با مشخص شدن این که گرافت‌های کوچک‌تر هم توانایی بقا دارند تکنیک میکروگرافت پا به عرصه ظهور گذاشت. نتیجه به دست آمده از این روش‌ها طبیعی‌تر از استفاده از پلاک های بزرگ ۲۰ تایی بود. گرافت های کاشته شده ظاهر کاملاً طبیعی نداشتند. پس محققان به فکر تغییر روش کاشت مو در ناحیه طاسی سر شدند که منجر به ایجاد روش FUT شد.

نمای از سر در کاشت مو
کاشت فولیکول مو
نوار برداشته شده

خلاصه توضیحات کاشت مو به روش FUT

در این روش با برش جراحی یک برش یا استریپ به ابعاد متناسب با شرایط بیمار و تعداد موهایی که به طور تخمینی برای پوشش دادن ناحیه طاسی مورد نیاز است، از ناحیه پشت سر برداشته می شود. برش به زیر میکروسکوپ‌های مخصوص منتقل می شود. پس از آن به دقت به قطعات بسیار ریزی که حاوی فولیکول‌ها (پیاز مو) یک تا سه تار موئی هستند، تقسیم می‌شوند. سپس این گرافت ها به ناحیه گیرنده منتقل شده و در سوراخ هایی که قبلاً به دقت در این ناحیه طراحی شده‌اند، قرار داده می‌شوند.

منبع : کاشت مو به روش FUT
تلفن : 88102000-021

مزایای کاشت مو به روش FUT

  • امکان کاشت مو در یک جلسه
  • امکان ایجاد تراکم مناسب در افراد با درجات بالای طاسی و احتمال بالای پایداری پیوندها

معایب کاشت مو به روش FUT

  • ایجاد برشی بزرگ در ناحیه پشت سر که احتمال باقی ماندن اسکار یا جوشگاه در آن وجود دارد
  • کاسته شدن حجم بانک مو به نحوی که در مراحل بعدی کاشت مو بیش از یک و یا دو بار نمی‌توان از بانک موی فرد برای ایجاد تراکم استفاده کرد
  • محدودیت انجام آن در کسانی که پوست سرشان قابلیت متسع شدن را ندارد یا در مراحل اولیه ریزش مو قرار دارند
  • عوارض پس از جراحی از قبیل تورم سر و صورت، درد و یا باقی ماندن اسکار
  • وجود خونریزی

فیلم کاشت مو به روش FUT