Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/iranfuec/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
کاشت مو بدون تراشیدن موی سر | کلینیک کاشت مو ایران FIT
 • 09122156963
 • 021-88102000
کاشت مو بدون تراشیدن موی سر

کاشت مو بدون تراشیدن موی سر

کاشت مو بدون تراشیدن موی سر
4.9 (98.3%) 47 vote[s]

روش جدید کاشت مو بدون جراحی و تراشیدن موی سر آیا امکان پذیر است ؟

کاشت مو بدون کوتاهی موی سر

کاشت موی سر بدون تراشیدن

کاشت مو بدون تراشیدن موی سر ؟ سوالی که شاید برای اکثر شما حتی برای یک بار پرسیده شده باشد. آیا واقعا امکان کاشت مو بدون تراشیدن موی سر وجود ندارد ؟ در ادامه کامل به بررسی این مسئله میپردازیم که در چه مواردی می توان موی سر را بدون تراشیدن یا اصلاح کردن کاشت و در چه مواردی نمیتوان این کار را انجام داد.

همچنین به این مسئله نیز میپردازیم که آیا ارزش دارد بخاطر اندکی موی باقی مانده کاشت مو را بدون تراشیدن موی سر انجام داد یا خیر ؟

 

آیا می توان کاشت مو را بدون اصلاح سر انجام داد؟

از آنجایی که مو بخش مهمی از ظاهر، زیبایی و شخصیت انسان را شامل می شود، برخی متقاضیان کاشت مو درخواست دارند این عمل بدون تراشیدن موی سر انجام شود. دلایل بسیار زیادی برای این خواسته خود دارند. از جمله مهمترین آن میتوان به کاهش اعتماد به نفس ، از دست دادن زیبایی قبلی خود ( خصوصا در خانم ها ) ، مشکلات شغلی که ممکن است برای آن ها ایجاد شود و … نام برد.

اما اگر تصمیم به کاشت مو دارید و تنها چیزی که باعث شده از آن صرف نظر کنید، تراشیدن کامل موی سر شماست، زیاد نگران نباشید. در برخی از موارد امکان کاشت موی سر بدون تراشیدن آن وجود دارد.

چه کسانی نمی خواهند هنگام کاشت مو، سر آن ها تراشیده شود ؟

تراشیدن موی سر در کاشت مو خانم ها

اکثر بیماران مراجعه کننده به کلینیک فوق تخصصی کاشت مو ایران FIT تمایل دارند در صورت امکان، عمل کاشت مو بدون تراشیدن موی سر آن ها انجام شود. برای مثال خانم هایی که موی بلندی دارند و علاقه مند هستند همیشه موی بلند خود را حفظ کنند، انجام عمل کاشت مو با تراشیدن و کوتاه کردن کردن موها موجب دلخوری و عدم رضایت آن ها می شود.

همچنین اگر شما همیشه موهای بلندی دارید که تا شانه و یا حتی بلندتر از آن است، خب طبیعی است که کوتاه کردن آن ها قبل از عمل کاشت مو موجب ناراحتی شما خواهد شد. به این فکر میکنین که رشد موها شاید یکسال یا شاید بیشتر طول بکشد، در صورتی که شما برای پوشش ناحیه طاسی خود، می توانید در مهمانی ها و مراسمات رسمی از کلاه گیس یا موارد پوششی مو استفاده کنید.

همه این افکار منجر به پشیمانی از کاشت مو خواهد شد.

تراشیدن موی سر در کاشت مو آقایان

برخی از مردان نیز به هیچ وجه با تراشیدن موی سر خود قبل از عمل کاشت مو نمی توانند ارتباط برقرار کنند. این مسئله باعث آزردگی خاطر آن ها و پشیمانی از عمل کاشت مو خواهد شد. حتی در برخی از موارد کوتاهی منطقه ای موها هم نمی تواند آن ها را راضی به انجام کاشت مو کند.

مشکلات شغلی خصوصا در مشاغلی که مستقم با ظاهر افراد در ارتباط است، تعداد زیادی از آقایان را از کاشت مو منصرف می کند. بازیگران معروف، مجریان تلویزیونی، ورزشکاران معروف دنیا، بازاریابان حرفه ای، مدل های تبلیغاتی و کلیه افرادی که در رسانه ها مشهور هستند، با ایده کاشت موی سر خود به راحتی کنار نمی آیند.

حال اگر مجبور به تراشیدن موی سر برای کاشت مو و تحمل دوره ای از زندگی خود با موهای کوتاه باشند که دیگر هیچ.

اگر تصمیم به کاشت مو بدون تراشیدن موی سر خود دارید بدانید در برخی موارد امکان این کار وجود دارد.

 

کاشت مو بدون تراشیدن موی سر به روش FIT

کاشت مو به روش FIT معمولا انتخاب کسانی است که می خواهند بعد از کاشت مو هم موهای خود را کوتاه کنند یا حتی بعد از انجام کاشت مو ، علاقه به تراشیدن موی سر خود دارند. این عمل کاشت مو نه تنها بهترین و جدیدترین روش کاشت مو حال حاضر دنیا می باشد بلکه کاملترین روش کاشت مو دنیا نیز است. کاشت مو FIT این امکان را به بیمار می دهد که قبل از عمل کاشت مو بتواند بدون تراشیدن موی سر خود عمل پیوند مو را انجام دهد، و هم بعد از عمل کاشت مو موهای خود را کوتاه کند.

اینکه پرشک متخصص کاشت موی شما تصمیم بگیرد که آیا بخشی از موی شما را برای کاشت مو کوتاه کند، یا نه مجبور به تراشیدن کل موی شما برای انجام این عمل شود، بستگی به تعداد مویی دارد که شما میخواهید پیوند بزنید.

علاوه بر تعداد گرافت انتخابی هنگام عمل کاشت مو، منطقه ای از سر شما که کاشت مو در آن انجام می شود، مقدار طاسی سر شما هم در انجام کاشت مو بدون تراشیدن موی سر تاثیر مستقیمی دارد.

در برخی از موارد بهترین پزشک کاشت مو ایران ( مستقر در کلینیک کاشت مو ایران FIT ) هم شاید مجبور به کوتاهی بخش بزرگی از پشت موهای شما برای برداشت فولیکول های مو شود. در برخی از موارد هم بخش اندکی از موهای شما را کوتاه یا کاملا میتراشد ولی قسمت جلوی موی شما دست نخورده باقی می ماند.

زمانی که بخش کوچکی از سر در قسمت جلو یا وسط سر شما فقط احتیاج به کاشت مو دارد، می توان موها را کوتاه نکرد. به طوری که موقعیت آن طوری باشد که بتوان با موهای اطراف آن، ناحیه تراشیده شده را پوشش داد.

این مدل انجام عمل کاشت مو بدون تراشیدن موی سر معمولا در خانم ها به دلیل داشتن موهای بلندتر از آقایان بیشتر مورد توجه قرار میگیرد. اما در آقایان هم امکان کاشت مو بدون کوتاهی موی سر آن ها

نیز با این تفسیر وجود دارد.

کاشت مو بدون کوتاهی در منطقه دریافت کننده کاشت مو

برخی از بیماران ممکن است نگران این مسئله باشند که ناحیه ای که موها در حال پیوند هستند تراشیده شوند تا جراح بتواند بهتر ببیند کجا کار می کند. خیال شما راحت باشد. اکثر جراحان متخصص کاشت مو در کلینیک کاشت و پیوند مو ایران FIT منطقه دریافت کننده پیوند مو را اصلاح  نمی کنند. بنابر دلایلی . شاید واضح ترین دلیل آن این است که اصلاح کردن آن را تا حدودی عجیب و غریب می کند. همچین برای ایجاد خط رویش طبیعی و جهت مو به بلندی سایر موها هنگام کاشت مو طبیعی احتیاج دارند.
معمولا، قسمت های دریافت کننده در بالای سر هستند، که در بسیاری از موارد در حال حاضر طاس است. در این صورت نمی توان به راحتی آن منطقه را با موهای اطراف پوشش داد.
جراح متخصص کاشت مو نیز ایده خوبی برای کوتاه نکردن موی سر در ناحیه اطراف طاسی دارد. اون برای ایجاد خط رویش طبیعی ، همسان سازی الگوی مو، ایجاد جهت موی طبیعی و سازگار کردن هرچه تمام تر موهای کاشته شده با الگوی موهای اطراف آن احتیاج دارد.
پس اگر این مو تراشیده شود، او نمیتواند ببیند و پیوند ممکن است غیر طبیعی باشد. عدم اصلاح این منطقه باعث می شود فرآیند بهبودی و دوره انتظار بیمار برای رشد مجدد موها نیز راحت تر باشد. زیرا بیمار تنها منتظر موی جدیدی است که در آن نواحی رشد می کند و کل موهای تراشیده شده خود.
 
نکته مهم :
کاشت مو بدون تراشیدن موی سر یک عمل بسیار تخصصی و کاملا وقت گیر و سخت می باشد. لذا از سپردن کاشت موی خود به افراد غیر متخصص در این ضمینه خودداری کنید. متخصصین مستقر در کلینیک کاشت مو ایران FIT بابت انجام این عمل وقت گیر هیچ هزینه اضافه ای برای کاشت موی شما دریافت نمی کنند.
این کار باعث رضایت کامل دو طرفه خواهد شد . متقاضی کاشت مو به روش FIT ( تنها روشی است که در آن می توان بدون تراشیدن موی سر خود طبیعی ترین موی پیونده زده شده را ایجاد کرد)، با رضایت کامل از داشتن موی طبیعی و همانند موهای قبلی خود دست به انجام این عمل حرفه ای و هنرمندانه می زنند.
 

موارد مهم در کاشت مو بدون تراشیدن موی سر

در نظر داشته باشید که تشخیص کامل این مسئله که آیا کاشت موی شما باید همراه تراشیدن موی سر باشد یا خیر، به متخصص پوست و موی شما وابسته است. لذا از اصرار انجام کاری که میتواند خطر ساز باشد خودداری کنید.

حتما بخوانید :  کاشت مو به روش HRT (بدون نیاز به بانک مو) - معایب، مزایا و هزینه

توصیه تمامی متخصصین پوست و مو ایران تراشیدن کل موهای سر جهت انجام کاشت مو می باشد. در برخی از موارد به دلیل امکان ایجاد عفونت از طریق مو، مسئله نتراشیدن مو منتفی است. حتی ممکن است وجود آلودگی در موها باعث ایجاد بیماری های بدون درمان یا سخت درمان شود. لذا سپردن تشخیص کوتاهی موی خود هنگام کاشت مو را به متخصص کاشت مو بسپارید.

در نظر داشته باشید که کاشت مو زیبایی را به چهره شما بازمیگرداند، لذا تحمل یکسال در نهایت سختی بهتر از یک عمر دلخوری از نداشتن مو است. یا شما اصرار به کاشت مو بدون تراشیدن موی سر خود کنید و خدای ناکرده بیماری بدتری دچار شوید.

کلیه موارد ایمنی و توصیه شده باید هنگام انجام عمل های زیبایی رعایت گردد. اصرار بر انجام عملی جهت زیبایی یا سلامتی با روش دلخواه خود ، متخصصین متعهد را از انجام آن باز میدارد. لذا در صورتی که با مخالفت متخصص خود مواجه شدید از اصرار بیهوده دست برداشته و به او اطمینان کنید.

بهترین روش کاشت مو که هم روش جدید و مدرنی باشد و هم بهترین نتیجه را ایجاد کند، به طور حتم در تخصص متخصصین پوست و مو می باشد. در ادامه صرفا جهت یاد آوری چندین سوال و جواب در مورد کاشت مو را با هم مرور می کنیم.

 

 

کاشت مو بدون تراشیدن موی سر
کاشت مو بدون تراشیدن موی سر

 

پرسش و پاسخ کاشت مو

آیا موهای کاشته شده قابل رشد می باشند و می توان آنها را رنگ یا فر کرد؟

بله، ویژگی های این موها مثل بقیه موها می باشند و رفتاری که با بقیه موها داریم با این موها هم می توان داشت. از ماه سوم بعد از عمل کاشت مو موهای شما را میتوان رنگ کرد یا فر نمود. حتی ریش و سبیل کاشته شده در آقایان کاملا نرمال و قابل اصلا و آرایش می باشد.

 

این مقاله را مطالعه کنید : توصیه های بعد از کاشت مو

 

آیا می توان مو را از شخص دیگری گرفت و پیوند زد؟

به خاطر نبود تطابق ویژگی های بافتی و سیستم ایمنی ما بین انسان ها درصورت استفاده از موهای شخص دیگر این موها پس زده می شوند و به اصطلاح نمی گیرند.

آیا کاشت مو عوارضی هم دارد؟

اگر کاشت مو توسط متخصص پوست و موی باتجربه و آشنا به جزئیات بیماری های پوست و مو انجام شود، عارضه ای در پی نخواهد داشت . ولی پس از کاشت مو تعدادی عوارض موقت وجود دارند. ازجمله تورم خفیف در پیشانی که با تنظیم حالت نیمه نشسته در حین خواب برای چند شب اول و کمپرس سرد بلافاصله پس از کاشت مو قابل بهود می باشد. درد در منطقه دهنده یا گیرنده مو هم که اغلب خفیف و زودگذر می باشد و با مصرف داروهای مسکن برطرف می شود.

آیا ممکن می باشد کاشت مو باعث آسیب به بقیه موها شود؟

بلی، اگر تکنیک درست استفاده نشود علاوه بر به هدر رفتن موهای کاشته شده ممکن می باشد موهای مجاور نیز دچار ریزش شوند.

آیا عمل کاشت مود دردناک می باشد؟

خیر، این عمل، سرپایی و با شیوه بی حسی موضعی انجام می شود و تنها درد بیمار درد تزریق ماده بی حسی در ابتدای عمل می باشد. درحقیقت ممکن می باشد در طول عمل شما خواب باشید.

کدام واقعی تر می باشد؟ قیمت براساس تار مو، گرافت یا وسعت کاشت مو؟

غالبا کلینیک های کاشت مو قیمت را براساس تار مو محاسبه و اعلام می کنند و غالبا قیمت هر هزار تار مو از ۲۰۰ هزار تومان تا ۵۰۰ هزار تومان مفرق اعلام می شود. اما واقعیت این می باشد که کاشت مو و شمارش براساس تار مو انجام نمی شود. بلکه کاشت مو براساس فولیکول یا همان گرافت انجام می گیرد و شمارش و اعلام قیمت براساس گرافت، بهتر و به واقعیت نزدیک تر می باشد.

آیا بعد از عمل، محل برداشت موها در پشت سر خالی خواهد ماند؟

در روش کاشت مو FIT موهای جدیدی به جای موهای برداشته شده رشد میکند. که رقم آن متناسب با ژنتیک و پوشش مویی افراد مختلف است.

در هر جلسه کاشت مو حداکثر چند گرافت کاشته می شود؟

غالبا در یک جلسه حداکثر حدود ۱۵۰۰ تا ۲ هزار گرافت می توان برداشت و کاشت کرد.

آیا کاشت مو می تواند جایگزینی برای اکستنشن باشد و موها را پرپشت و بلند کند؟

بستگی به بانک موی پشت سر بیمار دارد؛ درورتی که تراکم موی پشت سر خوب باشد امان پرپشت کردن مو هست. البته درباره خانم ها ممکن می باشد طی دو تا سه جلسه انجام شود.

جهت کاشت مو چند روز مرخصی از محل کار لازم می باشد؟

اگر کار شما سبک باشد فردای عمل نیز می توانید سر کار حاضر شوید اما اگر کار سنگین دارید حتما هفته اول را استراحت کنید.

بعد از کاشت مو چه اتفاقی می افتد؟

با هر شیوه ای که کاشت مو انجام شود برای دو تا سه هفته موهای کاشته شده رشد می کنند که این مطلب نشان دهنده گرفتن موهای پیوند زده شده می باشد. سپس موها وارد فاز استراحت شده و می ریزند.

البته ریشه مو سالم و زنده می باشد. رشد مجدد موها پس از سه تا چهار ماه آغاز شده و حدود سه ماه دیگر طول می کشد (یعنی در مجموع شش ماه) تا موها کاملا رشد کنند و مجددا سه ماه دیگر زمان لازم می باشد تا موهایی که درآمده اند، کاملا شبیه موهای طبیعی شوند. در این زمان اگر همه فاکتورها رعایت شده و کار به صورت حرفه انجام شده باشد – اگر چه تراکم موهای کاشته شده کمتر از تراکم طبیعی می باشد ولی نمای منطقه کاشت کاملا عادی می باشد – هیچکس متوجه کاشت مو در فرد نخواهد شد.

 

غالبا چند جلسه کاشت مو نتیجه قابل قبولی ایجاد می کند؟

در اکثر اشخاص یک یا دو جلسه و در هر جلسه بسته به شیوه انجام شده (میکروسرجری FUT یا شیوه غیرجراحی FIT) تعداد ۵ هزار تا ۱۰ هزار تار مو کاشته می شود.

آیا موهای کاشته شده را می توان بلند کرد؟ اصلا از لحاظ حجمی به صورت موهای پرپشت خواهد بود یا فقط جنبه پوشانندگی پوست سر را دارد؟

البته که می توان موهای کاشته شده را بلند کرد و حالت داد؛ هرچند که نتیجه عمل به عوامل زیادی ازجمله وسعت منطقه کم مو، تعداد گرافت های کاشته شده، رنگ، ضخامت موها و تکنیک کاشت موها بستگی دارد.

حتما بخوانید :  نکاتی در مورد کاشت موی سر

روی سر یا بدن برداشت می شود و در نواحی مورد نظر کاشت می شود. از معایب این شیوه نمای غیرطبیعی و عروسکی بود که منجر به غیر عملکردی بودن این شیوه شد.

 

کاشت مو به روش FUT چیست ؟

در این شیوه یک بافت نواری با تکنیک مخصوص از پشت سر برداشت شده ناحیه برداشت Suture می شود. بافت نواری برداشته شده توسط پرسنل مجرب و زیر میکروسکوپ های مخصوص کاشت مو، به واحدهای مو (FUG) تبدیل می شوند. سپس برش های مخصوص در نواحی مورد نظر ایجاد شده و FUG ها داخل این برش ها کاشت می شود.

در شیوه FUT ابتدا طبق فرمولی خاص خط برداشت ناحیه برداشت نوار پوستی (فلپ) طراحی می شود. در این فرمول فواصلی معین از کناره گوش و پشت سر تعیین شده و خط برداشت نوار پوستی طراحی می گردد. سپس این ناحیه را بطور کامل می باشد ریل کرده و یک نوار هلالی شکل از پشت سر که در منطقه بانک مو واقع شده می باشد به عرض تقریبا یک تا دو سانتی متر و پهنای تقریبی ۵ میلی متر برداشته می شود.

بخاطر عدم تاثیرپذیری بانک مو (ناحیه دهنده پیوند مو) از هورمون مردانه یا تستوسترون، موهای این ناحیه دچار ریزش ناشی از هورمون مردانه نمی شوند در نتیجه برای استفاده در کاشت مو ایده آل می باشند.

 

کاشت مو به روش FUT
کاشت مو به روش FUT

 

در مرحله بعد نوار پوستی برداشت شده که حاوی تعداد زیادی فولیکول مو می باشد به کمک میکروسکوپ به قطعات خیلی ریز تقسیم می شود به نحوی که گرافت های مو که هر کدام می توانند شامل یک، دو، سه یا چهار ریشه مو باشند توسط شیوه میکروسکوپیک می باشدخراج می شوند. سپس با بکارگیری ابزاری خاص حفرات خیلی ریزی بر سطح پوست سر در ناحیه گیرنده پیوند ایجاد می شود تا در مرحله آخر فولیکول های مو بدست آمده در آن ها کاشته شوند.

لازم به ذکر می باشد یکی از نکات خیلی مهم در همه شیوه های کاشت مو، طراحی علمی و مطابق اصول زیبایی شناختی خط رویش مو می باشد. چرا که برای ایجاد ظاهری طبیعی در ناحیه خط رویش مو واقع در بالای پیشانی باید مطابق الگوی طبیعی طراحی صورت گیرد در غیر این صورت نمایی کاملا غیر طبیعی و مانند موهای عروسک ایجاد شده و از روی ظاهر می توان براحتی پی برد که فرد مورد نظر کاشت مو انجام داده می باشد.

از نکات خیلی مهم دیگر که فرق نتایج کاشت مو در مراکز گوناگون کاشت مو را موجب می شود، تبحر و تخصص کافی در نحوه ایجاد حفرات پوستی در منطقه طاسی می باشد به این علت که زاویه ایجاد حفره و فواصل آنها از هم و عمق حفرات معین کننده جهت خواب موها و طرح کلی کاشت مو می باشد.

 

کاشت مو به روش FIT چیست ؟

در این شیوه واحدهای مو (FUG) توسط پانچ های ظریف از سر یا بدن برداشت و در نواحی مورد نظر کاشت می شوند این موها بعلت FUG بودن نمای عروسکی ایجاد نمی کنند و SCAR ناشی از برداشت آنها بر خلاف پانچ براحتی بازسازی خواهد شد.

پیوند مو به شیوه FIT از شیوه های دیگر پیوند ۷۰% موثرتر می باشد.

کاشت مو به روش FIT رنسانسی در این زمینه محسوب می شود.

کاشت مو FIT تحولی نوین در شیوه های موفقیت آمیز کاشت مو می باشد.

بنیانگذار کاشت مو به روش FIT در ایران کلینیک کاشت مو ایران FIT می باشد.

در شیوه FIT تیغ یا چاقوی جراحی بکار برده نمی‌شود. هر فولیکول مو توسط وسایل مخصوص غیر جراحی از پشت و پهلوهای سر بیرون آورده شده و بصورت هنرمندانه ای به ناحیه های طاس سر پیوند زده می‌شود. FIT برای اشخاصی که مایلند هر چه سریعتر نتیجه پیوند مو را مشاهده نمایند و یا از جراحی واهمه دارند بهتر می باشد.

 

کاشت مو به روش FIT
کاشت مو به روش FIT

 

مزایای کاشت مو به شیوه خارج نمودن واحدهای فولیکولی FIT

 • نتایج کاملاً طبیعی
 • محل برداشت مو غیر قابل رؤیت
 • کسب بیشترین تراکم ممکن
 • ادامه درمان و بازسازی کم مویی سر شخص با جلسات تکمیلی در صورت نیاز
 • بدست آمدن نتیجه دلخواه در کوتاهترین زمان ممکن
 • فراهم نمودن میزان رشد مو تا ۷۰٪ بیشتر از شیوه های قدیمی پیوند و ظاهری کاملاً طبیعی و غیر قابل افتراق
 • توانایی ایجاد طبیعی ترین و منحصر بفرد ترین خط رویش مو برای پزشک

در این شیوه نیاز به بستری شدن نمی باشد. ویزیت های مجدد بعد از پیوند مو به واسطه سرپایی بودن عمل و سهولت انجام مراقبت ها الزامی نمی باشد.

انجام پیوند در شیوه FIT کاملا سرپایی و با بی حسی موضعی می باشد و البته به دلیل اینکه تعداد واحدهای مو در مقایسه با شیوه جراحی FUT تا سه برابر بیشتر قابل برداشت می باشد، یک تا دو روز زمان لازم می باشد تا عمل پیوند به صورت کامل انجام گیرد. که البته با فواصل می باشدراحت و زمان های لازم بین مراحل گوناگون کاشت، انجام این شیوه خسته کننده نخواهد بود.

 

اندکی در مورد کاشت مو به روش SUT

آیا کاشت مو SUT روش جدیدی است؟ معایب کاشت مو SUT و مزایای آن چیست؟

کاشت مو به روش SUT در واقع همان روش کاشت مو FIT می باشد. با این تفاوت که برداشت فولیکول‌های مو به صورت گروهی و دانه‌ای از پشت سر شخص با دستگاه های اتوماتیک و غیر دقیق انجام میشود. در بعضی از مواقع این دستگاه موجب آسیب رساندن به گرافت های موی برداشته شده می‌شوند. با این حال این روش نیازی به جراحی ندارد. در روش کاشت SUT تعداد خیلی زیادی از فولیکول های مو ممکن است از بین بروند. این روش اصطلاحا به دلیل S اول کلمه SAFER با نام SUT شناخته می شود.

روش SUT همانطور که در بالا به آن اشاره شد همان روش Safer می باشد. روش قدیمی و منسوخ شده SUT در سال ۲۰۰۰ میلادی وارد ایران شد. (بنابرین برخلاف تبلیغات و شایعه پراکنی های موجود هیچ نوآوری جدیدی نیست ). دستگاه Safer مو را بصورت همان روش کاشت موی FIT بصورت تک تک از بانک مو جدا می کند. عمل کاشت مو نیز همانند روش کاشت موی FIT با استفاده از متد پانچ می باشد.

اولین نقص روش SUT : پس از مدتی که از استفاده این دستگاه گذشت انجمن متخصصان پوست تهران طی نامه شماره پ/۷۵۱۴۸۵ مورخه ۸۱/۱۲/۱۸ ممنوعیت این دستگاه را به سبب ایراد خسارات جبران ناپذیر اعلام نمود.

نکته دیگر این که این دستگاه هیچ ربطی کاشت مو توسط ربات ندارد. با توجه به ایرادات وارده برای آموزش کاشت مو به افراد مبتدی و تازه کار که توانایی تربیت تکنسین نداردند مفید واقع می شوند.

برخی از معایب کاشت مو SUT

 • احتمال انتقال بیماری به دلیل عدم امکان استریل نمودن کلیه قسمت های دستگاه به خصوص تیوب های انتقال دهنده ی گرافت مو.
 • ایجاد تخریب در نواحی گیرنده و دهنده.
 • استفاده از مکانیزم قدیمی و طرد شده ی پانچ گرافت.
 • بیش از ۵۰ درصد گرافت های برداشت شده به وسیله دستگاه از بین رفته اند و کیفیت خود را از دست داده اند.
 • بجا ماندن حفرهای موی کاشته شده و بجا ماندن اسکار از حاصل دستگاه های اتوماتیک در قسمت برداشت مو آسیب جدی به بانک موی شخص وارد می نماید.

دیدگاه در"کاشت مو بدون تراشیدن موی سر"

 1. سرشت

  سلام
  ریزش موی من در کناره ها و مقدار کمی قسمت جلوی پیشانی می باشد.
  ایا امکان کاشت یا رویش مجدد بدون کوتاه کردن مو وجود دارد یا خیر ؟
  ممنون

دیدگاه خود را بنویسید