Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/iranfuec/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
موهای کاشته شده کی رشد می کنند ؟ | کلینیک کاشت مو ایران FIT
 • 09122156963
 • 021-88102000
رشد موها بعد از کاشت مو

موهای کاشته شده کی رشد می کنند ؟

موهای کاشته شده کی رشد می کنند ؟
5 (100%) 6 vote[s]

بعد کاشت مو چقدر طول میکشد تا موهای کاشت شده رشد کنند ؟ شاید سوالی باشد که ذهن شما را هم مشغول کرده باشد. کلیه مراحل بعد از کاشت مو را باهم مرور میکنیم.

رشد موها بعد از کاشت مو

روز صفر: منظور همان روز انجام عمل کاشت مو می‌باشد.

روزهای ۱ – ۵: دو هفته پس از عمل کاشت مو، پراهمیت‌ترین زمان از نظر مراقبت پس از کاشت مو به شمار می‌آیند. در ۵ روز اول پس از عمل، بیمار در قسمت پیشانی و پشت سر که موها از آنجا برداشت شده است، گرفتار ورم خواهد شد.

همچنین پوست سر در ناحیه بریدگی‌های ریزی که برای کاشت موهای تازه ایجاد شده است، قرمز می‌شود. این قرمزی غالبا یک تا دو هفته پس از عمل برطرف می‌شود. حساسیت ناحیه دهنده مو نیز پس از گذشت چند روز کاملاً برطرف می‌شود.

روزهای ۶ – ۱۰: در این مقطع زمانی، بیمار دیگر ورمی نخواهد داشت . قرمزی پوست هم در این مرحله اصولا باید کاملاً برطرف شده یا خیلی ناچیز باشد. در ناحیه هر یک از واحدهای فولیکول کاشته شده، یک پوسته ریز تشکیل می‌شود که در واقع لایه پوست خشک شده است.

در طول این مدت، پزشکان متخصص با شستشوی کامل گرافت‌های مو و سپس مالش ملایم آن‌ها با نوک انگشت، این پوسته‌های ریز را برمی‌دارند. تا روز دهم پس از عمل، تمام این پوسته‌ها برطرف شده و موهای کاشته شده ظاهری شبیه به موی کوتاه شده خواهد داشت. درنهایت در حدود روز دهم، بخیه‌های ناحیه زخم‌ها کشیده می‌شود.

هفته ۲ – ۳: در این زمان موهای کاشته شده آغاز به ریزش می‌کند و تا پایان هفته سوم و اوایل هفته چهارم، اغلب این موها می‌ریزد. البته این یک مرحله طبیعی از فرایند بهبودی موهاست و اتفاق غیرمنتظره‌ای نیست. دلیل ریزش موهایی که به‌تازگی کاشته شده‌اند آن است که تار اصلی مو از درون فاماکول رها می‌شود، اما خود واحد فاماکاما و پیاز مو کاملاً سالم می باشند و یک تار موی تازه از درون آن‌ها رشد می‌کند. درواقع این قسمتی از چرخه طبیعی رشد موهاست.

حتما بخوانید :  کاندید مناسب کاشت مو

 

رشد موها بعد از کاشت مو
رشد موها بعد از کاشت مو

 

آخر ماه ۱ – اول ماه ۲: فولیکول های مو در چرخه طبیعی رشد خود، وارد مرحله استراحت می‌شوند. طول مرحله استراحت موها قبل از آنکه آغاز به رشد مجدد کنند، می‌تواند خیلی فرقدار باشد. در این مرحله مقدار موهایی که روی سر هست، دقیقاً مشابه با زمان قبل از انجام عمل است و اشخاص می‌توانند با همان وضعیت ظاهری که قبل از عمل داشته‌اند در انظار ظاهر شوند. در این زمان اشخاص می‌توانند موهای خود را هر طور که مایلند حالت بدهند یا رنگ کنند.

ماه‌های ۲ – ۴: موهای تازه بایست در این زمان آغاز به بیرون آمدن کنند. در برخی از بیمارها، رشد موهای تازه به فاصله کوتاهی پس از بیرون آمدن مو آغاز می‌شود، اما در برخی دیگر موها دیرتر آغاز به رشد می‌کند.

موهای تازه را در این مرحله می‌توان دید اما به خاطر آنکه بایست از زیر پوست سر خارج شود، به‌صورت نازک و کم‌پشت دیده می‌شود. قسمت عمده موهای طبیعی نیز در این زمان دوباره رشد می‌کنند. ناحیه دهنده مو نیز کاملاً بهبود پیدا می‌کند و قرمزی آن برطرف می‌شود.

ماه‌های ۵ – ۹: در این زمان، مقدار قابل‌ملاحظه‌ای از موهای تازه در ناحیه پوست سر دیده می‌شود. موهای کاشته شده غالبا کم‌پشت‌تر می باشند و طول تعداد زیادی از آن‌ها در حدود ۸ سانتی‌متر یا بیشتر است و می‌توان آن‌ها را کوتاه کرد.

در اواخر این مرحله زمانی، تغییرات محسوسی در موهای تازه ایجاد می‌شود و آغاز به ضخیم و پر پشت شدن می‌کنند. در پایان ماه ششم، ناحیه دهنده مو نیز به‌طور کامل بهبود پیدا خواهد کرد. حالت انعطاف‌پذیر و طبیعی پوست سر در ناحیه دهنده نیز تا قبل از ماه نهم کاملاً باز می‌ گردد.

حتما بخوانید :  درمان جوش بعد از کاشت مو

سال اول: در حدود ۸۰ درصد از رشد موهای کاشته شده، در سال اول حاصل می‌شود. اغلب این موها از پوست سر بیرون می‌آید. ممکن است بیمار ببیند که موهای تازه رشد کرده، کمی پیچ‌دار و فر خورده است. این حالت موها به خاطر زخم‌های خیلی ریزی است که در ناحیه کاشت پیاز مو ایجاد شده است. در طول سال بعد، این حالت موها برطرف می‌شود و موها ظاهر طبیعی خود را به دست می‌آورد.

سال دوم: ظاهر نهایی موهای کاشته شده در این زمان قابل‌مشاهده خواهد بود. در برخی از اشخاص ظاهر کامل مو در پایان سال اول حاصل می‌شود، اما در برخی دیگر بیرون آمدن موها و افزایش تراکم و ضخامت آن‌ها به زمان بیشتری نیاز دارد.

علاوه بر آن، همزمان با بلندتر شدن موها، تراکم و پرپشتی آن‌ها نیز بیشتر می‌شود، به این دلیل که حجم موها در ناحیه کاشته شده افزایش پیدا می‌کند.

 

 

کلینیک فوق تخصصی کاشت و پیوند مو ایران FIT

 • بنیانگذار روش فولیکولار یونیت در ایران
 • رکورد دار بیشترین تعداد کاشت مو موفق در ایران
 • بزرگترین کلینیک کاشت مو خاورمیانه

[ratings]

دیدگاه در"موهای کاشته شده کی رشد می کنند ؟"

 1. سامان

  با سلام سامان اسماعیلی هستم سوالم این بود که میشه حدود یک سانت از موهای کاشته شده جلوی سرمو از بین ببرم

  • عرض ادب و احترام

   با روش های تهاجمی مثل درآوردن فولیکول مو امکان اسکار و زخمگاه وجود دارد. میتوان با لیزر موهای زائد از جمله الکساندریت و … امکان از بین بردن موهای شما وجود دارد، اما این مسئله اثبات شده و علمی نیست. به هرحال اگر خط رویش موهای شما به درستی طراحی میشد، حال مشکل ترمیم خط رویش موی شما وجود نداشت.

   موفق باشید و پیروز

 2. جواد

  سلام عرض ادب جواد محمدی هستم سوال من این است که من میخواهم برای کاشت موبیایم ایران ایا امکان دراره که کاشت مو تو یک جلسه تمام شوه ویا خیر لطفان منتظر جواب شماهستم ومیشه برم توصیح بدین که مقدار مصارف کاشت مو چقدر میشود تشکر

  • عرض ادب و احترام.

   جناب آقای محمدی در صورتی که نیاز به کاشت تعداد 2000 گرافت مو باشید امکان کاشت آن در طی یک جلسه امکان پذیر است . اما در صورتی که نیاز به کاشت تعداد بیشتری گرافت باشد، به طور حتم بیشتر از یک روز زمان خواهد برد. جهت تعیین زمان مورد نیاز عکس از نمای بالا ، بغل و پشت سر خود به شماره تلگرامی 09122156963 کلینیک کاشت مو ایران فیت ارسال کنید.

   پ.ن : هر گرافت عبارت است از یک یا چند پیاز مو که ساقه ی آن ها از یک نقطه از پوست خارج شده اند. برای بدست آوردن تعداد تار مو بایستی تعداد گرافت را بسته به چگونگی توزیع آن ها در پوست سر در اعداد ۳/۲ ، ۴/۲ و یا ۵/۲ ضرب نمود . این عدد را پزشک متخصص جراح پیوند مو مشخص می کند . مثلا وقتی گفته میشود برای یک بیمار ۲۰۰۰ گرافت کاشته شده یعنی حداقل بین ۴۶۰۰ تا ۵۰۰۰ تار مو برای وی پیوند شده است.

دیدگاه خود را بنویسید