Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/iranfuec/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
معایب کاشت مو به روش SUT - هزینه | کلینیک کاشت مو ایران FIT
 • 09122156963
 • 021-88102000
معایب کاشت مو به روش SUT

معایب کاشت مو به روش SUT – هزینه

معایب کاشت مو به روش SUT – هزینه
4.9 (98.15%) 173 vote[s]

آیا کاشت مو SUT روش جدیدی است؟ معایب کاشت مو SUT و مزایای آن چیست؟ هزینه کاشت مو SUT چقدر می باشد ؟ روش کاشت مو SUT آیا در کشورهای دیگر نیز وجود دارد ؟

کاشت مو به روش SUT در واقع همان روش کاشت مو FIT می باشد. با این تفاوت که برداشت فولیکول‌های مو به صورت گروهی و دانه‌ای از پشت سر شخص با دستگاه های اتوماتیک و غیر دقیق انجام میشود. در بعضی از مواقع این دستگاه موجب آسیب رساندن به گرافت های موی برداشته شده می‌شوند. در روش کاشت SUT تعداد خیلی زیادی از فولیکول های مو ممکن است از بین بروند. این روش اصطلاحا به دلیل S اول کلمه SAFER با نام SUT شناخته می شود.

روش SUT همانطور که در بالا به آن اشاره شد همان روش Safer می باشد. روش قدیمی و منسوخ شده SUT در سال ۲۰۰۰ میلادی وارد ایران شد. (بنابرین برخلاف تبلیغات و شایعه پراکنی های موجود هیچ نوآوری جدیدی نیست ). دستگاه Safer مو را بصورت همان روش کاشت موی FIT بصورت تک تک از بانک مو جدا می کند.

اولین نقص روش SUT : پس از مدتی که از استفاده این دستگاه گذشت انجمن متخصصان پوست تهران طی نامه شماره پ/۷۵۱۴۸۵ مورخه ۸۱/۱۲/۱۸ ممنوعیت این دستگاه را به سبب ایراد خسارات جبران ناپذیر اعلام نمود.

نکته دیگر این که این دستگاه هیچ ربطی کاشت مو توسط ربات ندارد. با توجه به ایرادات وارده برای آموزش کاشت مو به افراد مبتدی و تازه کار که توانایی تربیت تکنسین ندارند مفید واقع می شوند.

برخی از معایب کاشت مو به روش SUT

 • احتمال انتقال بیماری به دلیل عدم امکان استریل نمودن کلیه قسمت های دستگاه به خصوص تیوب های انتقال دهنده ی گرافت مو.
 • ایجاد تخریب در نواحی گیرنده و دهنده.
 • استفاده از مکانیزم قدیمی و طرد شده ی پانچ گرافت.
 • بیش از ۵۰ درصد گرافت های برداشت شده به وسیله دستگاه از بین رفته اند و کیفیت خود را از دست داده اند.
 • بجا ماندن حفرهای موی کاشته شده و بجا ماندن اسکار از حاصل دستگاه های اتوماتیک در قسمت برداشت مو آسیب جدی به بانک موی شخص وارد می نماید.

 

مقایسه کاملا علمی و بی طرفانه روش SUT با سایر روش های کاشت مو :

ادعاهایی که در مورد روش SUT هست را با هم بررسی میکنیم :

 • عدم احتیاج به تیغ جراحی؛
 • بیهوش نکردن بیمار؛
 • به جا نماندن اسکار یا جای برش؛
 • عدم وجود عوارض.

با کمی فکر، تامل و تحقیق بیشتر در مورد روش های مختلف کاشت مو، پی میبریم روش FIT که بهترین روش کاشت مو حال حاضر دنیاست همه این مزایا را دارد. در روش FIT در کلینیک کاشت مو ایران FIT بیمار بیهوش نمیشود. جای اسکار و یا جای برش فقط در روش FUT می باشد. در روش نوین FIT نیز هیچ عارضه بیمار را تهدید نخواهد کرد. پس دلیل این حجم تبلیغات گسترده روی روشی که تنها تفاوت آن استفاده از دستگاه به جای هولدرهای دستی است چیست ؟

پاسخ این سوال را به خود شما وا میگذاریم و در ادامه به بررسی سایر ادعاهای موجود در این زمینه میکنیم.

 

 

بررسی ادعاهای برخی کلینیک ها در مورد روش کاشت مو SUT

۱۴۰۰۰ تار مو در یک جلسه : به فرض درست بودن این ادعا و کاشت واقعا ۱۴۰۰۰ تار مو برای هر فرد آیا با روش های دیگر کاشت مو نمیتوان ۱۴۰۰۰ تار مو کاشت ؟ همانطور که گفته شد کاشت مو به روش SUT دقیقا از تکنیک کاشت مو به روش FIT بهره میبرد، پس ایجاد تراکم با روش مادر ( روش FIT ) هم امکانپذیر است.

خط رویش طبیعی : خط رویش طبیعی که تخصص آن تنها در اختیار کلینیک ایران FIT می باشد به راحتی توسط روش کاشت مو FIT انجام می پذیرد. تخصص کلینیک ایران FIT کاشت مو در نواحی گیجگاهی به علاوه خط رویش طبیعی با فرمول لئوناردو داوینچی می باشد.

نبود جلسات مکرر در کاشت مو : در روش کاشت مو FUT و روش ترکیبی نیز همانند روش SUT کاشت مو می تواند یکروزه انجام شود. همچنین اگر تعداد گرافت زیادی برای پوشش منطقه طاس سر احتیاج نباشد، کاشت مو به روش FIT نیز یک روزه انجام می شود. مقایسه روش SUT با یک روش قدیمی و سنتی ( FUT ) باز ما را به تفکر بیشتر در مورد این روش به اصطلاح جدید وا میدارد. حال باید به این نکته نیز توجه کرد که برای جراحی و یا عمل کاشت مو که چهره زیبای انسان را در برمیگیرد، آیا به فرض یک روز اضافه جای دوری میرود ؟

حتما بخوانید :  معایب ، مزایا و هزینه کاشت مژه

وجود تراکم بسیار بالا : بالاترین تراکم ممکن کاشت مو با هر روش کاشت مو استاندارد امکان پذیر است. پس دلیلی ندارد صرفا و جهت تبلیغات برای ایجاد تراکم بالا به روش خاصی تاکید کرد.

به روزترین متد اروپا و آمریکا : با بررسی در سایت های کلینیک های کاشت مو معتبر دنیا به روش کاشت مو FUE میرسیم. روش کاشت مو FUE همان روش کاشت مو FIT می باشد. در کشورهای پیشرفته دنیا هم روش FIT استفاده می شود. روش SAFER فقط در حد آزمایش مورد استفاده قرار گرفت و به سرعت از طرف انجمن های پوست و مو کشورهای مختلف دنیا غیرمجاز اعلام شد.

عدم وجود درد و خونریزی : متاسفانه در وب سایت بعضی از کلینیک ها شاهد شایعه پراکنی در مورد روش کاشت مو FIT هستیم. در روش کاشت مو FIT هیچ درد و خونریزی وجود ندارد. درد و خونریزی فقط در روش FUT به دلیل برش لایه ای از پوست سر برای جدا سازی فولیکول های مو ایجاد می شود.

 

معایب کاشت مو SUT

باز به غیر بهداشتی بودن روش کاشت مو SUT اشاره میکنیم . اصطلاح SUT یک اصطلاح ” من در آوردی ” است که در هیچ یک از کتاب های مرجع کاشت مو وجود ندارد . طبق گفته افرادی که از این اصطلاح استفاده می کنند به معنای انجام کاشت مو با حداقل آسیب به فولیکول ها (پیاز مو) می باشد.

مسلما در مراحل مختلف کاشت مو هرچه پزشک بتواند با دقت بیشتر و با حداقل آسیب به موها این عمل را انجام دهد نتیجه و راندمان عمل بهتر خواهد بود و این مطلب کاملا روشن و بدیهی است .

استفاده از اصطلاحات خودسرانه و شخصی که متاسفانه این روزها نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورهای دیگر نیز توسط افراد سودجو و فرصت طلب صورت میگیرد فقط به منظور جلب توجه و جذب افراد ناآگاه بوده و عملی سخیف و غیر اخلاقی است.

در پایان امیدوارم شما بعد از مطالعه این مقاله ، قبل از نوشتن هرگونه مطالبی نظیر مطالبی که برخی وب سایت های کاشت مو نگاشته شده است ، به خوبی در مورد آن تحقیق کرده و فریب افراد سودجو را نخورید . به این نکته نیز توجه داشته باشید که انتخاب روش کاشت مو مناسب شما باید توسط پزشک متخصص پوست و مو انجام شود. ما در کلینیک ایران FIT از مجرب ترین و متخصص ترین پزشکان فوق تخصص پوست و مو تحصیل کرده در کشورهای اروپایی بهره میبریم.

انتخاب با شماست. کلینیکی را برای کاشت مو خود انتخاب کنید که واقعیت های کاشت مو را به شما بیان میکند.

برای دریافت هرگونه پرسش در مورد کاشت مو به صفحه پرسش و پاسخ سایت مراجعه فرمایید.

 

بررسی شایعات در مورد معایب کاشت مو به روش FIT

 

معایب کاشت مو به روش SUT
معایب کاشت مو به روش SUT

 

در تصویر بالا که اسکرین شاتی از وب سایت یکی از کلینیک های کاشت مو تهران می باشد، مقاله ای تحت عنوان معایب کاشت مو به روش SUT به نظر نگاشته شده است. در این مقاله که بیشتر شایعه پراکنی در مورد روش های استاندارد کاشت مو ( FUT و FIT ) می باشد، نه تنها معایب ذکر شده روش SUT نام برده نشده بلکه مطالبی خلاف واقع در مورد روش نوین FIT نیز نگاشته شده است.

متاسفانه برخی کلینیک ها نه تنها اطلاعات درستی در مورد روش های کاشت مو نمی دهند، بلکه برای کسب درآمد بیشتر روی به شایعات دروغین آورده اند.

در مورد معایب FUT

اولین مسئله ای که باعث خنده متخصصین شده است بحث معایب کاشت مو FUT بوده است. روش FUT با همه معایب خود یک روش استاندارد جهانی در کاشت مو می باشد و فقط به دلیل وجود اسکار و جای زخم و محدودیت های خاص خود روشی قدیمی نامیده می شود. اما در کل روشی استاندارد برای کاشت مو می باشد.

حتما بخوانید :  ریزش مو بعد از کاشت مو

در خط سوم ذکر شده است که این روش بدون بیهوشی انجام می شود. جالب اینجاست همین افراد تبلیغات وسیعی برای روش کاشت مو SUT انجام داده اند و ذکر کرده اند که این روش بدون بیهوشی است. اگر بیهوش نشدن متقاضی کاشت مو یک مزیت است ، چرا برای روش دیگر ایراد محسوب شده است ؟

در مورد معایب FIT

اما دروغ های بسیار در مورد روش که کاملترین روش کاشت مو حال حاضر دنیاست و طی سالیان متوالی بهبود یافته و مدرن شده است جای تعجب دارد. اگر تخصص انجام این روش را ندارید دلیلی نمی شود که آن را مورد تمسخر قرار داده و معایبی برای این روش ذکر کنین که غیر واقع می باشد.

اولین ایراد گرفته شده به این روش انجام عمل پیوند مو توسط تکنسین های کاشت مو می باشد. اولین سوال ما این است آیا روش SUT را پزشک فوق تخصص پوست و مو انجام می دهد ؟ اگر اینگونه است تصاویر و فیلم های مربوطه را منتشر کنید.

اما عیب دوم : ایجاد خط رویش عروسکی. لازم به ذکر است ایجاد خط رویش یک هنر خاص محسوب شده و در توانایی هر متخصص کاشت مو نیست. ایجاد خط رویش طبیعی و غیر عروسکی یکی از مهمترین افتخارات کلینیک کاشت مو ایران FIT بوده ، هست و خواهد بود. اما بهتر است بدانید خط رویش عروسکی یا غیر طبیعی ربطی به روش کاشت مو ندارد و فقط به هنر متخصص کاشت موی شما مربوط می شود. در کلینیک کاشت مو ایران FIT دوره های آموزشی ایجاد خط رویش طبیعی به صورت منظم و همیشگی برگزار می شود.

ایراد سوم وجود خطای انسانی . به طرز حیرت انگیزی ایرادی را عنوان کرده اند که انگار در روش من درآوردی SUT صفر تا صد کاشت مو توسط ربات انجام می شود. باز هم ما درخواست انتشار فیلم های مربوط به کاشت مو توسط ربات را خواستاریم. اما اگر واقعا خطای انسانی وجود دارد، پس در همه روش های کاشت مو ممکن است این اتفاق رخ دهد.

ایراد چهارم کاملا دروغ و بی پایه و اساس است. به هیچ وجه در روش کاشت مو FIT نکروز بعد از کاشت مو در پوست سر بوجود نمی آید.

اما ایراد خنده دار پنجم. وجود خط اسکار و بخیه های عمیق . اگر علم ندارید چیزی را ننویسید که موجب تمسخر دیگران قرار بگیرید. اسکار و بخیه در روش FUT بوجود می آید. از مهمترین مزایای روش FIT همین نبود جای زخم یا اسکار و عدم احتیاج به بخیه می باشد. در واقع روش FIT این ایراد بزرگ روش FUT را برطرف نمود. حال چطور باز این دروغ شاخدار را منتشر میکنید ؟ در روش FIT هیچ جای زخم و بخیه و اسکاری وجود ندارد.

خواهش ما از شما متقاضیان کاشت مو فقط تحقیق بیشتر در مورد عملی است که در نهایت زیبایی را به چهره شما باز می گرداند.

در مورد معایب SUT

اما نکته جالب اینجاست در بالای صفحه عنوان شده است : ” به طور کلی هر چیزی با توجه به مزیت ها، معایبی هم در بر دارد ، کاشت مو هم از این قاعده مستثنا نیست و جدای از مزیت ها معایبی هم دارد که در اینجا معایت انواع روش های کاشت مو را برای شما بازگو می کنیم.”

اما به روش SUT که میرسیم خود جمله نگاشته شده توسط خودشان را نقض کرده و عنوان می کنند روش SUT هیچ معایبی ندارد. پس چرا ابتدا به طور کلی هرچیزی را بدون استثنا دارای معایب و مزایا عنوان کردین ؟

کمی بیشتر بیندیشیم.

 

کلینیک فوق تخصصی کاشت مو ایران FIT

 • اولین و بزرگترین کلینیک کاشت مو خاورمیانه
 • رکورددار کاشت مو موفق در ایران
 • بنیانگذار روش های نوین کاشت مو

 

 

منبع : ایران فیت

دیدگاه در"معایب کاشت مو به روش SUT – هزینه"

 1. Bardiya

  سلام به تیم ایرانfit ، من در آلمان زندگی میکنم و میخواستم مو بکارم و متوجه شدم که قیمت مو کاشتن در اینجا خیلی بالاست. از دوستانم پرسیدن رفته بودن ترکیه با قیمت خیلی مناسب تر. منم پیشه خودم فکر کردم چرا پولم تو یه کشور خودم خرج نکنم. تو سایت های ایرانی متوجه روش sut شدم. این روش اصلا در آلمان نیست و مقاله شما باعث من صرف‌نظر کنم . ولی یک روش دیگری هست ولی زیاد انبوه نیست که به نام FUE safesystem یا FUE 2. در این روش طوری که من متوجه شدم مو های رو بعد از در اوردن از پشت سر میزان به یه مدت خاصی مثلا ۳۰ دقیقه در یک موادی خاصی (که یک بخشش ویتامین هست) که مو ها برای کاشت در جلوی سر، امادگی بیشتری داشته باشن. با کمک این مواد مو ها ٪۱۰ تا٪ ۱۵ سریعتر رشد و زخم جلوی سر سریعتر خوب میشن. خیلی خواصیت دیگر هم داشت که الان به یاد نمیارم. سوال من از شما این هست که این روش خوب هست و ایا شما هم انجام میدین چون این روش در ترکیه هم کم و بیش دیدم که انجام میدن. و اینکه دستگاه شما هم مثل ترکیه مدرن هست یا ترکیه بهتر هست. پیشاپیش ممنونم از پاسخ تون

  • عرض ادب و احترام

   روش های تبلیغاتی و غیرمتعارف توسط پزشک کلینیک ما تایید نمیشه برای انجام . اینکه آیا اون 30 دقیقه تاثیری روی فولیکول های مو داشته باشه یا خیر اثبات نشده .

   پیروز باشید

 2. مهرزاد

  سلام
  من در ده سال پیش دو بار کاشت انجام دادم و هر دو بار برشی از پشت سرم برداشتند و پیوند زدن در حال حاضر مایلم عمل پیوند انجام دهم ولی با توجه به بانک ضعیف موی سر ایا امکان دیگری نیز موجود است برای انجام عمل پیوند مو
  با سپاس از شما

  • عرض ادب و احترام

   بعد از دوبار عمل کاشت مو اصولا برای بار سوم امکان کاشت مو وجود ندارد. اما باز هم بستگی به میزان بانک موی شما دارد. اگر تمایل داشتید عکس از 3 ناحیه روبرو، بالا و پشت سر خود به شماره 09122156963 از طریق واتس اپ ، تلگرام یا وایبر ارسال کنید و منتظر نظر پزشک بمانید.

   پیروز باشید

 3. علی

  واقعا از شما تشکر میکنم .من خودم اومدم کلینیک ایرانفیت .کاشت انجام ندادم ولی چند ماه بعد بهم زنگ زدن گفتن از کلینیک ما راضی بودید .این خیلی خوبه که به مشتری بها میدید .متاسفانه اینجور تبلیغات مزخرف sut و یا اینکه دکتری که جراح عمومی هست خودشو متخصص کاشت مو معرفی میکنه(اصلا همچنین تخصصی در ایران نداریم) اسیبهای بدی رو به افراد میزنه که امکان جبرانش تقریبا امکان ناپذیر میشه .خواهشا من نمیگم ایران فیت رو حتما انتخاب کنید ولی فریب تبلیغات دیگران را نخورید .چون جبرانش برای خودتون سخت میشه .و خدای ناکرده به حالتی بدتر از قبل میرسید.من خودم فریب تبلیغ متخصص کاشت مو رو خوردم و شدیدا پشیمونم

 4. حمیدرضا

  سلام و ممنون از مقاله خوبتون ؛ واقعا تو این آشفته بازار دنیای اینستاگرام و…. آدم گیحج یشه با این حجم عظیم از تبلیغات مقاله حامع و خوبی بود بخصوص که اشاره کرده بودین با سرچ کردن تو سایت های خارجی میتونیم این موضوع رو متوجه بشیم که اصلا روشی به اسم SUT وجود نداره

 5. مهدی محمدی

  سلام . من خودم کاشت مو انجام دادم و متاسفانه همون روش sut رو انتخاب کردم و اصلا اینجوری نبود که بدون دخالت دست و با دستگاه اتوماتیک باشه . دروغی بیش نبود . تازه بخاطر اینکه ادعا کردن با دستگاه هست پول بیشتری هم ازم میخواستن بگیرن. بعد که بیعانه واریز شد و رو رفتم برای کاشت کار که تموم شده بود تقریبا بهونه کردن دستگاه خراب بوده و به روش fit کاشتیم براتون.

 6. محمدی

  کاشت مو در روش fit تا جه سنی توصیه می کنید/؟

  • عرض ادب و احترام

   اگر منظور شما بهترین سن برای کاشت مو می باشد ، توصیه ما شروع از 27 سالگی است در واقع از زمانی که ریزش موی شما بسیار کند شده باشد. اما اگر نهایت سن انجام کاشت مو می باشد، محدودیتی از لحاظ سنی برای حداکثر سن کاشت مو وجود ندارد.

   موفق باشید و پیروز

 7. مصطفی عسکری

  سلام ببخشید مشاوره هم دارید

 8. مرتضی

  با عرض سلام و خسته نباشید همزمان با کاشت مو PRP هم انجام میدین؟ در سایت کم در مورد PRP توضیح دادین آیا اصلا PRP برای همه نوع کاشت نیازه یا فقط به تقویت اولیه مو کمک میکنه؟ برای کاشت قسمت های دیگه چطور؟

  • عرض ادب و احترام

   PRP از زمانی که آکادمی پوست و مو آمریکا اعلام کرد در پیشگیری و درمان ریزش موی ارثی هیچگونه نقشی ندارد، عملا در بهتر شدن وضعیت کاشت مو منسوخ شده است. حتی انجمن متخصصین پوست و مو ایران هم به این موضوع اشاره کرده اند. در مورد بعد از کاشت مو ما هیچگونه توصیه ای برای انجام PRP انجام نمیدهیم.

 9. محمدرضا

  سلام. سوالم از خدمتتون اینه نظرتون راجع به کاشت مو با روش سلولهای بنیادی چیه؟ راجب این روش هم توضیح بدید لطفا ، ممنون

 10. راد

  با درود من موهام بلنده و فقط تنکی در جلوی سرم دارم آیا باید موهامو کوتاه کنم یا میشه و اگه میشه آیا محدودیت برای کاشت کم هم دارین چون از شهرستان میخام بیام

 11. فرزاد

  باسلام
  ظاهرا پرسش و پاسخ های موجود در سایت شما به روز نمی باشد و حتی به ایمیل ها هم توجه ندارید
  علیرغم طرح پرسش در تاریخ 1396/12/07 هنوز پاسخی ارائه نشده است
  با تشکر

  • عرض ادب و احترام

   پرسش و پاسخ های سایت به دلیل تکراری بودن پرسش ها چند روز یک بار به روز رسانی می شود. اگر جواب سوال خاصی مدنظر شما هست میتوانید با شماره 09128129107 از طریق پیام رسان های تلگرام ، واتس آپ و وایبر در ارتباط باشید.

   موفق باشید و پیروز

 12. فرزاد کفائی

  با سلام و تشکر از اطلاعات موجود در سایت تان
  یک سوال از خدمتتان دارم. آیا امکان دارد من عکسهایی از سرم در اختیارتان قرار دهم و شما در خصوص کاشت مو و روش آن و هزینه آن اظهار نظر فرمائید
  باتشکر
  09125164359

  • عرض ادب و احترام

   برای دریافت مشاوره آنلاین و غیرحضوری کاشت مو می توانید با شماره 09128129107 در پیام رسان های تلگرام ، وایبر و واتس آپ در ارتباط باشید.

   موفق باشید و پیروز

 13. علی اصغر حقیقت زاده

  از سن ۲۰ موها شروع کرد به ریزش داروی مختلف استفاده کردم اما هیچ کدوم کار ساز نبود تا کم کم موهام فقط تا یه حدی رشد داره اما فقط رو سرم هست پشت سر و بقل سرم رشدش خوبه یه دلیل اینکه تا حالا جایی اقدام به اینکار نکردم هم به خاطر قیمت خیلی بالا یکیم هم نمیدونستم که آیا کاشت موتاثیر داره یا نه با تشکر

 14. مصطفی کاردان

  با سلام. با توجه به تبلیغات متفاوت و فراوان چگونه به یک روش مطمئن برسم ؟
  قبل از آشنایی با سایت شما روش sut رو انتخاب کرده بودم ولی با خوندن مقاله شما در مورد این روش دچار تردید شدم. لطفا راهنمایی بفرمایید و چگونگی روش کاشت خودتان را توضیح دهید.
  با تشکر

  • عرض ادب و احترام

   انتخاب بهترین روش کاشت مو بعد از معاینه شما توسط پزشک متخصص پوست و مو مجرب در زمینه کاشت مو انجام می شود. لذا برای تعیین روش مناسب خود حتما با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید. یک روش خاص پیشنهاد نمی شود، به عنوان مثال استفاده از روش FUT برای افرادی که دوست ندارد درد و خونریزی داشته و یا خط اسکاری در ناحیه بانک موی آن ها باقی بماند توصیه نمی شود. استفاده از 3 روش FIT ، FUT و ترکیبی متداول در کلیه کشورهای دنیاست.
   در مورد روش های غیر متداول و تبلیغاتی توضیح کامل گذاشته شده است. در مورد روش های استاندارد ولی غیر متداول مانند کاشت مو از بدن BHT حتما باید با پزشک متخصص مشورت کنید.

   موفق باشید و پیروز

 15. بالایی

  سلام و عرض احترام. ضمن تشکر از بایت رک گویی و شفاف سازیتون
  میخواستم اگه زحمتی نیست در مورد روش fue و super fue هم مفصل توضیح بدین . آخه کلینیکی هست به اسم رویان
  (حالا اگه اسم بردن نام کلینیک دیگه تو همچین شرایطی براتون خوب نیست, بجاش x بزارین یا هر کاری صلاحه)
  که روش super fue رو خیلی تبلیغ میکنه اونم با قیمت بالا.
  و همچنین ادعا میکنه که این روش بصورت انحصاری فقط در اختیار اوناست نه کس دیگه.
  اسکن و برداشت و کاشت مو با دستگاه و کامپیوتر. تراکم تا 5 برابر بیشتر از سایر روشها و …
  میخواستم بدونم که آیا این ادعاشون واقعاً درسته یا نه و اگه درسته این روش واقعا چه مزیت های مهمی نسبت به fit یا sut داره. مخصوصاً از نظر تراکم و خط رویش طبیعی.
  و اینکه بفرمایید من که بانک موی خوبی دارم با کدوم روش میتونم بیشترین تراکم رو بدست بیارم؟
  سربلند باشید . . .

  • عرض ادب و احترام

   در ابتدا اینکه نه سانسوری از اسم هیچ کلینیکی نخواهیم کرد مگر در مواقع خاص. متن شما بدون حتی تغییر یک نقطه منتشر می شود.
   در مورد روش های کاشت مو توضیح داده شده که در کل دو روش FUT و FIT مورد تایید می باشد. روش FIT همان روش FUE است. اینکه برخی کلینیک با تغییر و اضافه کردن کلمات روش های جدیدی برای خود ایجاد میکنند، چیز تازه و عجیبی نیست. حتی روش BHT که کاشت موی بدن نیز نامیده می شود، در واقع به روش FUE یا همان FIT انجام می شود، با این تفاوت که مو از قسمت های دیگری از بدن به جز پشت سر برداشت می شود.
   روش FIT به مرور زمان تکمیل تر شده است که هم اکنون می توان آن را کاملترین روش کاشت مو نامید. اینکه افرادی روش های تکمیل شده کاشت مو را جهت تبلیغات تغییر نام داده و سوء استفاده می کنند کار صحیحی نیست.
   در مورد بانک مو شما خواهشمندیم نسبت به ارسال عکس از سه طرف سر خود ( بالا ، جلو و پشت سر ) به شماره تلگرامی 09122156963 اقدام فرمایید. در اسرع وقت پاسخ شما ارسال خواهد شد.

   با تشکر / موفق باشید و پیروز

 16. احمد

  سلام
  عزیزانی که می‌خونن من سال 93 به ایران فیت رفتم برای کاشت مو
  خدایی صادقانه جواب دادن سوألاتی را که پرسیدم گفتم آیا شما موها رو خیلی پرپشت می‌کارید ؟
  گفتن کاشت مو بعد از اینکه انجام شد تا این حد هست . یعنی یک عکسی را نشون دادن که پرپشت هم نبود و الکی یک عکس پرپشت نشون ندادن که سرمو کلاه بذارن و بخوان برام مو بکارن و پولی بگیرن و گفتن ما کار خدا رو نمی‌تونیم انجام بدیم.
  من زیاد اهل تبلیغ نیستم فقط از افراد صادق آنقدر ممنون می‌شم که حاضرم هر کاری براشون بکنم و بهم گفتن این مویی که الان با این شرایط موها تون که به طور کامل نریخته اگه مویی براتون بکاریم ممکنه مو‌های موجود شما هم بریزه و فعلاً مو نکارید.
  اگه آدمایی بی وجدانی بودن میکاشتن و پولی هم می‌گرفتن و تمام .
  من ازشون ممنون و الان هم می‌خوام بپرسم در طی این چند سال که دیگه نزدیک می‌شه به 4 سال آیا پیشرفتی داشتند و می‌تونند با پرپشتی کامل مو بکارند که دوباره ما در حد قبل از ریزش مو‌هامون مو داشته باشیم
  با تشکر

  • عرض ادب و احترام

   نظر لطف شماست که کلینیک ما رو صادق و درستکار خطاب کردید. عرصه پزشکی محل کسب درآمد ناصحیح نیست. امیدواریم روزی همه پزشکان ایران پاک و درستکار به فعالیت خود ادامه دهند.
   در مورد سوالتون که صد در صد دانش متخصصین ما پیشرفت کرده است و روش FIT را با دقت و تکامل بیشتری انجام می دهند. اما برای تعیین درصد تراکم و یا همان پر پشت شدن موهای شما عکس از سه ناحیه جلو ، بالا و پشت سر خود به شماره تلگرامی 09122156963 ارسال فرمایید. در اسرع وقت نسبت به تعیین حد تراکم و هزینه تقریبی اقدام و پاسخ برای شما ارسال خواهد شد.

   موفق باشید و پیروز

 17. مهدي رضايي

  باسلام
  ایا روشی هست که پیاز مو رو بشه کشت داد به هر تعداد و بعد از ان جهت کاشت استفاده نمود
  اصلا این امکان پذیر هست یا در حد فرضیه است

  • عرض ادب و احترام

   این روش کاشت مو فعلا در حد فرضیه و آزمایشگاهی در حال پیگیری و انجام هست. اما هم اکنون برای انسان امکان پذیر نیست. البته روی حیوانات آزمایش شده و به عنوان مثال روی موش پاسخگو بوده است.

   موفق باشید و پیروز

 18. محسن

  با سلام
  اخیرا در یکی از سایت ها، نام super fue رو جهت کاشت مو مشاهده کردم که برخی مزیت های این روش را به صورت زیر اعلام کرده بودند:
  مهمترین مزیت های این روش به شرح زیر میباشد :

  1-بکارگیری دستگاه هوشمند SUPER FUE که قابلیت اسکن و شناسایی موههای ضخیم و چند ریشه که مناسب جهت کاشت مو می باشد را دارد و بدون هیچ کونه آسیبی به ریشه مو هها عمل برداشت مو را با دقت فراوان انجام میدهد که نتیجه کار با این دستگاه باعث ایجاد تراکم موههای کاشته شده به میزان 3 – 4 برابر نسبت به روشهای سنتی گذشته می باشد .

  2-استفاه از سلولهای بنیادی خون خود فرد جهت نگهداری بافت های برداشت شده توسط دستگاه super FUE

  3-بدون نیاز به برش جراحی ، خونریزی و بخیه و بجای ماندن خط بخیه و اسکار

  4-دوره نقاهت بسیار کوتاه نسبت به روشهای سنتی گذشته می باشد به سمت بکارگیری laser thrapy

  5-امکان کامل کاشت مو فقط در 1 روز بدون نیاز به جلسات ترمیمی و مجدد

  6-رویش سریعتر موههای کاشته شده نسبت به روشهای گذشته ، در این روش موههای کاشته شده پس از 6-9ماه به حداکثر تراکم کاشته شده می رسند در حالی که در روشهای گذشته 12-14 ماه زمان جهت رسیدن به تراکم کاشته شده لازم بود .

  7-ایجاد طبیعی ترین خط رویش مو توسط طراحی هوشمند و کامپیوتری SUPER FUE

  8-امکان طراحی چهره شما قبل از عمل

  9-بکارگیری همزمان لیزر هوشمند SUPER FUE جهت از بین رفتن التهاب منطقه کاشت مو و ترمیم سریعتر منطقه برداشت کاشت و رشد سریعتر موههای کاشته شده که باعث کاهش دوره نقاهت بعد از عمل می گردد .

  10-امکان برداشت مو از سایر مناطق بدون بجای گذاشتن اسکار و خط برش
  نظر شما در مورد این روش چیست؟

 19. هاشمی

  سلام من طی 5 سال گذشته 2 بار به روش FUT کاشت مو انجام دادم، بار اول توی اصفهان و بار دوم بندرعباس، خداروشکر از نتیجه ناراضی نیستم ولی الان بعد از گذشت چند سال قسمت بالای سرم به دلیل ریزش زیاد تقریبا داره خالی میشه، آخه دوبار قبلی فقط جلو سر را کاشت انجام دادن، الان بانک موهام بازم خوبه تقریبا، من عکسامو میفرستم میخواستم نظرتونو بدونم برای پر شدن وسط و بالای سرم آیا امیدی هست؟ نمیخوام دیگه FUT انجام بدم احتمالا هم دیگه نمیشه، یاد دردش میوفتم حالم بد میشه، روش SUT هم که مقالتونو خوندم ظاهرا غیر علمی هست پس میمونه FIT ، به نظرتون نتیجش خوب میشه؟ الانم چند ماهه دارم داروی دست ساز که یه پزشک مو برام میسازه مصرف میکنم دوماه اول خوب بود ولی یه وقفه افتاد بینش الان موهام اینجوری شده خواهشا دقیق راهنماییم بفرمایید که اگه خدا خواست ان شاالله بیام خدمتتون، در ضمن شما شعبه ی دیگه ای ندارین که بهم نزدیکتر باشه؟

  • عرض ادب و احترام

   جناب آقای هاشمی جهت انجام کاشت مو به روش FIT پس از بررسی عکس های شما با توجه به ظاهر مطلوب بانک مو مشکلی وجود ندارد. البته برای بررسی دقیق و اطمینان کامل از کسب نتیجه عالی بهتر است از نزدیک معاینه شوید.
   مسئله مهم این است که برای انجام کاشت مو و دریافت بهترین نتیجه باید 2 ماه از مصرف داروی شما ( اگر ماینوکسیدیل و یا فیناستراید است ) گذشته باشد.
   در مورد شعبه هم متاسفانه فعلا فقط در تهران مستقر هستیم.

   موفق باشید و پیروز

 20. سالار

  با سلام
  اگر روش sut از طرف وزارت بهداشت ممنوع اعلام شده پس چطور هیچکس جلوی فعالیت اینهارو نمیگیره؟

  • عرض ادب و احترام

   در مورد انتقاد منصفانه و به جای شما باید خدمت شما عرض کنیم، وجود مشکلات بسیار زیاد در عرصه پزشکی را شاید در موارد دیگر نیز دیده باشید. سودجویی افراد در این عرصه و عدم آگاهی مردم دلیل کافی برای این افراد جهت ثروت اندوزی خواهد بود.
   اما به طور حتم باور داشته باشید پزشکان صدیق و درستکار بسیاری هم وجود دارند و تعداد اندک افراد سودجو در این عرصه نباید به بدنامی همه افراد منجر شود. اما اینکه چرا جلوی کار این کلینیک ها و پزشکان گرفته نمی شود خود مبحث بسیار طولانی و پیچیده ای است .
   وظیفه پزشکان درستکار جامعه افزایش سطح آگاهی مردم و وظیفه مردم پذیرش آگاهانه اطلاعات درست می باشد. اما تعطیلی این مراکز وظیفه مراجع دیگری است. هیچ کدام از پزشکان جامعه و کلینیک ها توانایی مقابله با افراد سودجو بوسیله قانون را ندارند، این وظیفه مردم می باشد که با شکایت و پیگیری مکرر برای سلامتی خودشان تلاش کنند.
   حسب وظیفه ما اطلاع رسانی درست و آگاهانه را انجام می دهیم و بهتر است بر اساس وظیفه انسانی مردم نیز به نوبه خود با تحریم افراد سودجو و در صورت بروز مشکل با شکایت و پیگیری مکرر از ادامه کار این افراد جلوگیری کنند.

   اما اینکه روش SUT چرا هنوز ادامه حیات می دهد این است که تبلیغات بسیار زیاد با هزینه های گزاف برای این روش در سطح فضای مجازی انجام می شود. اینکه این روش منسوخ و غیر بهداشتی می باشد دلیل عدم نتیجه گیری آن نیست، شما می توانید به روش SUT کاشت انجام داده و نتیجه هم بگیرید اما پذیریش ریسک بالای عوارض آن با خود شما می باشد.

   امیدوارم با وجود محدودیت هایی که در آگاه سازی مردم نیز وجود دارد توانسته باشیم تا حدودی پاسخ سوالات شما را داده باشیم.

 21. پویان

  سلام وقت شما بخیر
  همه می دانیم که تنها یک کلینیک است که از روش sut استفاده می کند و ادعا هم می کند که دستگاه sut با دستگاه safer متفاوت است.
  در مقابل این کلینیک ده هااا کلینیک دیگه هستند که یا به این روش کار نمی کنند یا اساسا این روش را قبول ندارند .
  سوال بنده اینجاست که : توی این فضای رقابتی که هر کلینکی سعی می کنه با تخریب دیگری یا بهتر جلوه دادن عملکرد خود منفعت بیشتری را ببرد ، چرا از این کلینک مورد نظر که در مقاله تونم بهش اشاره شده، به جهت استفاده از دستگاه های غیر بهداشتی و یا نشر مطالب کذب و خلاف واقع به مراجع قانونی شکایتی نمی کنید.
  آیا حاضر نیستید برای مردمی که به گفته های شما اعتماد دارن وقت و انرژی بگذارید یا اینکه بر گفته های خود استوار و مطمئن نیستید ؟
  چرا که نتیجه پیگیری افراد متخصصی همچون شما ۳ نتیجه را به همراه خواهد داشت
  ۱ به جهت اطلاعتی که دارید به راحتی می توانید طرف خود را محکوم کنید
  ۲ به مردم بی اطلاعی که سردرگم این تبلیغات شدند خدمت بزرگی کردید
  ۳ با حذف یک رقیب خود و با شفاف سازی فضای رقابتی افراد بیشتری رو به خود جذب کرده و منفعت بیشتری هم خواهید برد
  سپاسگذار می شم اگر که پاسخ بدهید

  • عرض ادب و احترام

   در مورد انتقاد منصفانه و به جای شما باید خدمت شما عرض کنیم، وجود مشکلات بسیار زیاد در عرصه پزشکی را شاید در موارد دیگر نیز دیده باشید. سودجویی افراد در این عرصه و عدم آگاهی مردم دلیل کافی برای این افراد جهت ثروت اندوزی خواهد بود.
   اما به طور حتم باور داشته باشید پزشکان صدیق و درستکار بسیاری هم وجود دارند و تعداد اندک افراد سودجو در این عرصه نباید به بدنامی همه افراد منجر شود. اما اینکه چرا جلوی کار این کلینیک ها و پزشکان گرفته نمی شود خود مبحث بسیار طولانی و پیچیده ای است .
   وظیفه پزشکان درستکار جامعه افزایش سطح آگاهی مردم و وظیفه مردم پذیرش آگاهانه اطلاعات درست می باشد. اما تعطیلی این مراکز وظیفه مراجع دیگری است. هیچ کدام از پزشکان جامعه و کلینیک ها توانایی مقابله با افراد سودجو بوسیله قانون را ندارند، این وظیفه مردم می باشد که با شکایت و پیگیری مکرر برای سلامتی خودشان تلاش کنند.
   حسب وظیفه ما اطلاع رسانی درست و آگاهانه را انجام می دهیم و بهتر است بر اساس وظیفه انسانی مردم نیز به نوبه خود با تحریم افراد سودجو و در صورت بروز مشکل با شکایت و پیگیری مکرر از ادامه کار این افراد جلوگیری کنند.

   اما اینکه روش SUT چرا هنوز ادامه حیات می دهد این است که تبلیغات بسیار زیاد با هزینه های گزاف برای این روش در سطح فضای مجازی انجام می شود. اینکه این روش منسوخ و غیر بهداشتی می باشد دلیل عدم نتیجه گیری آن نیست، شما می توانید به روش SUT کاشت انجام داده و نتیجه هم بگیرید اما پذیریش ریسک بالای عوارض آن با خود شما می باشد.

   امیدوارم با وجود محدودیت هایی که در آگاه سازی مردم نیز وجود دارد توانسته باشیم تا حدودی پاسخ سوالات شما را داده باشیم.

 22. سجادی

  باسلام.ببخشید کسی که تصمیم به کاشت مو گرفته اطلاعات کافی نداره وهر کلینیکی داره خودشو تبلیغ میکنه.شما میفرمایید sut قدیمیه ومعایب زیادی داره! کلینیک دیگه ای برعکس حرف شما رو میگه!پس بالا خره اینکه sutیاfit کدوم بهتره قابل تشخیص نیست ویکی از شما حتما دروغ میگه.واقعا از پزشکی که به خاطر منافع شخصی خود دروغ میگه ومردم عادی وبی اطلاع را گمراه میکنه چه انتظاری از مردم بیسواد دارید.ازاینکه کدوم روش بهتر وجدید هست ادم گیج میشه همین کارهای دوپهلو ومتضاد باعث شده مملکت ما عقب بمونه.من از همه عزیزانی که قصد کاشت مو دارن تقاضا میکنم به کلینیکی مراجعه کنید که ازهمه روشها استفاده میکنه واون کلینیک بهتر راهنمایی میکنه.چون قطعا کلینیکی که روش sut را نداره حتما این روشو تخریب میکنه وبلعکس

  • عرض ادب و احترام خدمت آقای سجادی

   جناب آقای سجادی کلینیک کاشت مو ایران FIT اولین دستگاه کاشت مو SUT را در ایران خرید کرد. اما با توجه به عدم نتیجه درست و نامه وزارت بهداشت کشور مبنی بر غیربهداشتی بودن این روش دستگاه به انبار مجموعه انتقال یافت. اگر کمی تحقیق در وب سایت های خارجی هم انجام دهید، به وضوح مشاهده خواهید کرد روشی به نام SUT اصلا وجود خارجی ندارد و تنها سه روش FIT ، FUT و ترکیبی ( FUT + FIT ) استفاده می شود.
   اینکه مردم با تبلیغات غلط و عدم تحقیق در مورد روش های مختلف کاشت مو دچار اشتباه می شوند خود جای بحث دارد که در این مقال نمی گنجد.

   اما ما سعی کرده ایم تا جای ممکن واقعیت های کاشت مو را به شما بیان کنیم. به هر حال اگر کمی و کاستی هم وجود دارد، عذر ما را بپذیرید.

   موفق باشید و سربلند

  • علی

   سلام ،من در اروپا زندگی میکنم والا هر چی سایتهای کلینیکای کاشتوترمیم مو رو چک کردم اصلا روشی به اسم sutپیدا نکردم،فقط دیدم در بعضی از اونا روش fitرو با دستگاهی که نوشته ساخت فرانسه هست انجام میدن

 23. مازیار بیراوند

  سلام. تار موهای من به شدت نازک شده ولی کچلی موضعی ندارم فقط موهام خیلی کم پشت شده و میخوام مو بکارم. ولی نمیدونم چه روشی مناسبه. هرچقدر بیشتر مطالعه میکنم بیشتر گیج میشم. هر کس از روش خودش تعریف میکنه و روشهای دیگه رو روش عیب میزاره. لطفا یک مرجع بی طرف به من معرفی کنید. ممنونم

  • عرض ادب و احترام جناب آقای بیراوند

   در مورد بخش اول نوشته شما، جهت نازک شدن موها و کم پشت شدن آن ها بهتر است به یک متخصص پوست و مو با تجربه مراجعه کرده و مسئله را با ایشان مطرح نمایید. در بیشتر مواقع با مصرف دارو این مشکل حل می شود. اما اگر پزشک متخصص شما تشخیص به کاشت مو دادند بعد در مورد کاشت مو تصمیم گیری کنید.
   در مورد روش مناسب کاشت مو هم صد در صد یک پزشک متخصص تصمیم گیری بهتری خواهد کرد. اما در مورد روش های کاشت مو باید این نکته را اول در نظر داشته باشید که در کلینیک ایران FIT ما از روش خود تعریف نمیکنیم، روش FIT ، FUT و ترکیبی هر سه روش های استاندارد کاشت مو می باشند که هر سه آن ها نیز در این کلینیک انجام می شود. مقالاتی که در حمایت از روش FIT مشاهده کرده اید صرفا جهت از بین بردن شایعات مرتبط با این روش می باشد. وجود روش های غیر استاندارد و حتی رد شده توسط وزارت بهداشت باعث ایجاد این سردرگمی در متقاضیان کاشت مو شده است.
   با کمی تحقیق بی طرف و موشکافانه حتما به این مسئله خواهید رسید.

   موفق و سربلند باشید.

 24. جواد خمارلو

  از روش های مختلف کاشت مو مثل fit ، fut ،sut ،hrt و…. کدوم روش بهتر از همه و بدون عوارضتره ?

  • روش FUT در تمام دنیا استاندارد کاشت مو می باشد . البته اگر به صورت علمی و اصولی انجام شود . اکثر عمل های FUT که در حال حاضر در حال انجام است روش های قدیمی بوده اند و اثر وسیعی پشت سر برجای میگذارند . تنها تعداد محدودی از پزشکان کاشت مو میباشند که میتوانند به صورت صحیح این عمل را انجام دهند.
   روش نوین دیگری که در جهان استفاده می شود روش کاشت مو FUE می باشد که در ایران با نام FIT شناخته می شود. تقریبا بهترین روش کاشت مو کنونی همین روش FUE می باشد.

 25. امیر رضامنش

  سلام و عرض احترام. میخواستم بدونم چه تفاوتی بین روش اتوماتیک یا Safer و روش های اتوماتیک جدید یا SUT میباشد ؟ و سوال دیگرم اینه که چند کلینیک روش SUT رو بهترین روش میدونند و برخی دیگر FIT چرا این اینقد دوگانگی برای یک متقاضی کاشت مو پیش میارند ؟

  • روش Safer یک روش قدیمی بوده که با دستگاه گرافت های مو برداشت میشد و ممکن بود درصد زیادی از گرافت های برداشت شده توسط دستگاه سالم و به درستی برداشت نشود.
   اما در مورد واژه SUT : یک روش من درآوردی و بدون هیچگونه پشتوانه علمی که فقفط جنبه تبلیغاتی داشته و و اصلا در روش های های بین المللی کاشت مو چنین روشی وجود ندارد و متاسفانه فقط در ایران و بخاطر فریب تبلیغاتی از این واژه استفاده می شود . فریب تبلیغات بی پایه واساس را نخورید و برای انجام کاشت مو و انتخاب پزشک و مرکز معتبر کاشت مو تحقیق کنید.

 26. مجید سرلک

  آیا دستگاه Safer برای کاشت مو مناسب هست؟

  • دستگاه safer یک روش قدیمی و منسوخ شده در کاشت مو است که سال های زیادی است کنار گذاشته شده است . این دستگاه از یک طرف باعث آسیب درصد بالایی از گرافت های مو شده و از سوی دیگر امکان انتقال بیماری هایی از قبیل هپاتیت و ایدز را دارد . در حال حاضر میخواهند با تبلیغ کردن ان را به عنوان یک روش جدید نشان دهند.
   وزارت بهداشت سال ها قبل طی نامه ای استفاده از این دستگاه را منسوخ کرد . که شماره نامه و تاریخ آن در متن مقاله آمده است.

دیدگاه خود را بنویسید