• 09122156963
 • 021-88102000
مزایا و معایب کاشت مو به روش FIT

مزایا و معایب کاشت مو به روش FIT

مزایا و معایب کاشت مو به روش FIT
5 (100%) 20 votes

مزایا و معایب کاشت مو به روش FIT – خوب ، بد و زشت تکنیک مدرن کاشت مو

جراحی کاشت مو در دهه اخیر به طور چشمگیری پیشرفت کرده است. در طول پیدایش جراحی پیوند مو، روش های بسیاری ظهور کرده و از بین رفته اند. برخی از آنان مانده و کاملتر شده و برخی دیگر کاملا منسوخ شده اند.

با توجه به بررسی های انجام شده، کاشت مو به روش FUT  یا برداشت نواری شایع ترین روش کاشت مو دنیا بوده است. اما در چند سال اخیر به دلیل ظهور روش کاشت مو FIT به مرور از محبوبیت روش FUT کاسته و به طور جدی جایگزین همه روش های کاشت مو شده است.

این روش کاشت مو به دلیل عدم باقی گذاشتن جای اسکار و انجام عمل بدون درد و خونریزی و بیهوشی هر روز محبوب تر می شود. در این مقاله به بررسی سه وجهه متفاوت از این روش حیرت انگیز کاشت مو می پردازیم.

بخش خوب تکنیک ( مزایای کاشت مو به روش FIT )

کاشت مو به روش FIT تکنیکی است که در آن به صورت همزمان فولیکول های مو از ناحیه دهنده (بانک مو) جدا شده و در ناحیه گیرنده (بدون مو) کاشته می شود. روش FIT یک روش کمتر تهاجمی که متخصص کاشت مو واحدهای مو را از پشت سر یا ناحیه بانک مو جدا میکند و با هنرمندی خاصی آن ها باز در ناحیه ای که به آن احتیاج می باشد، کاشت می کند.

کاشت مو به روش FIT نیازمند یک جراح کاملا حرفه ای و با مهارت بالای کاشت مو می باشد تا عمل جراحی را با موفقیت تمام انجام دهد. در این تکنیک موفق کاشت مو تراکم عالی، خط رویش کاملا طبیعی و عدم وجود نمای عروسکی فقط به هنر جراح شما بستگی دارد. هرچه توانایی و تجربه جراح شما بیشتر باشد، نتیجه موفق تری را شاهد خواهید بود.

مراحل کاشت مو به روش FIT
مراحل کاشت مو به روش FIT

یکی از نگرانی های متقاضیان کاشت مو در کلینیک ایران FIT این است که به دلیل زمان بر بودن این روش، تاثیر منفی روی عملکرد جراح کاشت مو بگذارد، اما خوشبختانه به دلیل حساسیت بالای مدیران ارشد مجموعه در انتخاب جراحان و آمادگی های تست شده از ایشان جای هیچ نگرانی در این مورد نمیباشد.

پیوند مو به روش FIT به طور کلی برای درمان آلوپسی آندروژنتیک یا الگوی طاسی مردانه مورد استفاده قرار میگیرد. این حالت ریزش موی مردانه باعث ضعیف شدن بخش عمده ای از موی سر افراد که مهمترین بخش آن قسمت جلویی موها می باشد، می شود. پس هنرمندی جراح در ایجاد یک خط رویش کاملا طبیعی کاملا به چشم می آید و کل پروسه کاشت مو را تحت تاثیر خود می گذارد.

حتما بخوانید :  درمان ریزش مو در زنان

ما با استفاده از فرمول لئوناردو داوینچی قادر به ایجاد طبیعی ترین خط رویش مو در ایران که کاملا انحصاری در کلاس های آموزشی ما تدریس می شود، می باشیم.

 

بد و زشت تکنیک ( معایب کاشت مو به روش FIT )

 اکنون حتما با این همه تعریف از انقلابی بودن این روش و بزرگ خواندن آن فکر میکنید پس بخش بد ماجرا کجاست. وب سایت های بسیار زیادی هستند که به حمایت کامل از روش سنتی FUT پرداخته یا از خود روش های عجیب و غریب کاشت مو ابداع کرده اند( HRT و SUT ). یکی از دلایل پیدایش این روش ها عدم توانایی و تبحر جراحان این کلینیک های نوظهور در انجام روش نوین FIT می باشد.

حقیقت این است که بدست آوردن یک نتیجه عالی از کاشت مو مستلزم سه فاکتور مهم زیر است :

 • انتخاب یک جراح ترمیم مو با تجربه

مهمترین بخش جراحی کاشت موی شما انتخاب یک جراح کاشت مو باتجربه می باشد. واقعا ناامید  کننده است که برخی از افراد به جراحی کاشت مو به عنوان یک معامله و دادوستد نگاه می کنند. هرچه ازران تر بهتر!!!

کلینیک هایی که روش های غیراستاندارد کاشت مو را تبلیغ می کنند و از هر راهی برای جذب متقاضیان کاشت مو دریغ نمیکنند، چیزی به جز منافع مالی خود را در نظر ندارند. آن ها با صرف هزینه بسیار و استخدام افراد ساده و تکنسین کاشت مو خواندن آنان اقدام به تاسیس کلینیک های متعدد کاشت مو کرده و متاسفانه بدون آگاهی از مسایل مربوط به ریزش مو و مباحث تخصصی پوست و مو اقدام به کاشت مو می نمایند.

جالب اینجاست کل پروسه کاشت مو بدون حضور پزشک متخصص و از ابتدا تا انتها توسط افراد غیرحرفه ای انجام می شود.

برخی شرکت های سودجو هم به تازگی ظهور کرده اند که با فروش دستگاه های کاشت مو به این کلینیک ها و تشویق افراد به تاسیس کلینیک های غیرمجاز کاشت مو به آتش برپا شده دامن بیشتری می زنند.

بخش غیرقابل باور ماجرا اینجاست که برخی جراحان پلاستیک و متخصصین پوست و مو هم از این روش های غیر استاندارد کاشت مو حمایت کرده اند. آن ها نیز بدون اطلاع از مباحث پایه ای جراحی های ترمیم مو، مباحث پزشکی تخصصی مربوط به ریزش مو، و هر آنچه که یک پزشک جراح کاشت مو نیاز دارد، اقدام به کاشت مو می نمایند.

حتما بخوانید :  مو در طول تاریخ

متقاضی کاشت مو باید هنگام مشاوره این پرسش که آیا اصلا مجوزی از وزارت بهداشت و درمان ایران در این کلینیک وجود دارد یا خیر ؟ آیا پزشک متخصص پوست و مو شما تجربه کافی در زمینه روش های نوین کاشت مو دارد ؟ آیا در حین انجام عمل کاشت مو نظارتی از ایشان هست یا خیر ؟

متقاضیان کاشت مو باید در نظر داشته باشند که اگر کلینیکی اقدام به تبلیغات انجام جراحی کاشت مو با قیمت های غیر معمول ، ارزان و تضمینی، کاشت مو با هزینه فوق العاده کم نماید، حتما یک دلیل خاصی برای انجام آن وجود دارد و جای شک و تردید بسیاری را بوجود می آورد. در تمامی این موارد دلایلی خوبی وجود ندارد.

 • تجربه متخصصین و جراحان کاشت مو

سطح آموزش بالا و تجربه غنی جراح کاشت موی شما، کلید موفقیت و کسب بهترین نتیجه از کاشت موی شماست. اگر فرد متقاضی کاشت مو به این نکته اساسی دقت نکند، ممکن است خسارات غیرقابل جبرانی از جراحی کاشت موی خود به دست آورد. این نتایج در نتیجه عدم تجربه کافی و آموزش جراح کاشت موی شما می باشد.

عکس زیر کاشت مو به روش FIT توسط یک جراح بی تجربه و ناکارآمد در یک کلینیک غیرمجاز کاشت مو را نمایش میدهد. همانطور که مشاهده میکنید، به دلیل نبود آموزش کافی، برداشت ناحیه بانک مو توسط پانچ های بسیار بزرگ، برداشت بیش از حد از ناحیه بانک مو نتیجه بسیار نامساعدی ایجاد شده است.

معایب کاشت مو به روش FIT
معایب کاشت مو به روش FIT
 • برنامه مراقبت روزانه جهت تثبیت موها

یک برنامه منظم مراقبت از موها، جهت متوقف کردن ریزش موها یا حداقل کم کردن شدت ریزش مو باعث ایجاد حس خشنودی شما خواهد شد. این برنامه می تواند شامل استفاده از محلول ماینوکسیدیل ( دوبار در روز ) ، یک مسدود کننده DHT مانند فیناسترید و اگر از وضع مالی خوبی برخوردار هستید، استفاده از لیزر تراپی می باشد.

چرا باید با عدم مراقبت از مو مجبور به انجام جراحی کاشت مو باشید در صورتی که با یک برنامه منظم می توانید آن را متوقف یا حداقل به عقب موکول کنید. عدم موفقیت در کنترل ریزش مو شما را در باقی مانده عمر خود درگیر درمان این بیماری خواهد کرد و باعث از بین رفتن زیبایی و حس خوب اعتماد به نفس شما می شود.

کلینیک فوق تخصصی کاشت مو ایران FIT

 • بنیانگذار روش فولیکولار یونیت در ایران؛
 • بزرگترین کلینیک کاشت مو خاورمیانه؛
 • رکورد دار بالاترین تعداد کاشت موی موفق در ایران؛
 • متخصص کاشت مو در نواحی گیجگاهی؛
 • ایجاد طبیعی ترین خط رویش مو هنر اختصاصی ماست.

دیدگاه در"مزایا و معایب کاشت مو به روش FIT"

 1. رضا حیدری

  اینجانب وسط سر خود دچار ریزش یا کچلی سکه ای شدم و با تزریق آمپول و مالیدن کورتیزون به نتیجه نرسیدم.فکر میکنم با هزار مو مشگل بنده حل میشود.لطفا” هزینه کاشت هزار مو را لطف فرمایید.

  • عرض ادب و احترام

   جناب آقای حیدری جهت تعیین هزینه تقریبی کاشت مو می بایست از طریق تلگرام به شماره 09121586963 عکس از سه ناحیه بالا ، روبرو و پشت سر خود ارسال کرده و منتظر پاسخ بمانید. همچنین هزینه کاشت موی سر به روش FIT بین 3.5 تا 6 میلیون تومان می باشد.

   موفق باشید و پیروز

 2. سيامند اسماعيل نژاد

  سلام من میخواستم خط موی خودم رو نیم سانتی متر الی یک سانتی متر پایین بکشم، و قسمت گیجگاه به بالا محلی که موها به طرف عقب کشیده میشوند به دلیل ریزش که خالی هست اونم بکشم جلو، آیا امکانش هست؟

  • عرض ادب و احترام

   بله جناب اسماعیل نژاد امکان این امر وجود دارد اما بهتر است قبل از تصمیم گیری به انجام این کار حتما با یک پزشک متخصص پوست و مو با تجربه کافی در زمینه کاشت مو مشورت کنید.

   موفق باشید و پیروز

 3. ساسان

  سلام.
  موی سرم خیلی کم پشته.نمیدونم باید بکارم یا ترمیم کنم.چنتا از دوستانم کاشتن،ولی پرپشت نشد سرشون.
  همین باعث شد بخام به ترمیم هم فکر کنم.نمیدونم خوبی ها و بدی های هر کدوم از این روش ها رو.ممنون میشم راهنماییم کنین

  • با سلام و عرض ادب

   اصولا کاشت مو برای افرادی که کیفیت موهای آن ها پایین است، کاشت موی آن ها نیز کیفیت پایینی خواهد داشت. به عنوان مثال افرادی که موهای آن ها کم پشت و نازک می باشد، کاشت موی آنها نیز همانند موهای طبیعی آن ها نازک و کم پشت خواهد بود.
   به طور کلی برای تشخیص ترمیم یا کاشت مو باید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کرد.

دیدگاه خود را بنویسید