Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/iranfuec/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
مراقبت های کاشت مو | کلینیک کاشت مو ایران FIT
 • 09122156963
 • 021-88102000
مراقبت های کاشت مو

مراقبت های کاشت مو

مراقبت های کاشت مو
4.8 (96.36%) 22 vote[s]

اگر شما در چند روز آینده تصمیم دارید که به کلینیک کاشت مو ایران FIT بروید و مو بکارید تا برای همیشه از دست طاسی خلاص شوید حتما دل‌نگرانی‌هایی بابت اینکه چه پیش می‌آید خواهید داشت. اینکه در این روزهای باقیمانده چه شامپویی استفاده کنید، چه بخورید و پس از عمل کاشت مو هم چه نکاتی را رعایت کنید؟ این مطلب نگاهی می‌اندازد به مهم‌ترین مراقبت‌هایی که لازم است قبل و بعد از کاشت مو رعایت کنید.

مراقبت‌های قبل از کاشت مو

 1. از حدود یک ماه قبل از عمل کاشت مو حتی الامکان از مصرف سیگار ، قلیان و پیپ خودداری نمایید.
 2. از حدود ده روز قبل از عمل کاشت مو از مصرف کپسول ها و قرص های حاوی ویتامین E پرهیز نمایید.
 3. از ده روز قبل از عمل کاشت مو از مصرف اسپیرین یا هرگونه داروی حاوی آسپیرین ، همچنین از مصرف دارو های ضد انعقاد خون نظیر وارفارین و … به شدت پرهیز نمایید. در غیر این صورت به دلیل احتمال خونریزی شدید عمل شما لغو خواهد شد.
 4. از یک هفته قبل از عمل کاشت مو از مصرف هر نوع مشروبات الکلی پرهیز نمایید.
 5. از یک هفته قبل از عمل کاشت مو در صورت مصرف هر نوع دارو ، انواع ویتامین ها و مکمل های غذایی ، ترکیبات درمانی گیاهی (نظیر انواع عرقیجات ، چای سبز و سفید و …) و یا معدنی حتماً پزشک خود را آگاه سازید زیرا ممکن است نیاز به قطع مصرف آنها و جایگزین نمودن آنها با دارو های دیگر باشد.
 6. در صورتیکه در شهر دیگری ساکن هستید طوری برنامه ریزی نمایید که شب قبل از عمل در محلی نزدیک کلینیک به سر ببرید . توجه داشته باشید هرگونه تأخیر در روز عمل ممکن است سبب موکول شدن عمل شما به زمان دیگری شده و علاوه بر آن خسارتی بابت لغو عمل از شما دریافت گردد. شما بایستی تا حدود 24 ساعت پس از انجام عمل به منظور معاینات لازم در دسترس باشید و پس از این زمان می توانید برای برگشت خود برنامه ریزی نمایید. در واقع شما بایستی از شب قبل از عمل تا حدود 24 ساعت پس از عمل را در شهر محل عمل بمانید.
 7.  اگر از داروهای مسکن و خواب  آور ، آنتی هیستامین ، فنوتیازین ، کلرپرومازین ، تیوریدازین ، تری فلئوپرازین ، پرومتازین ، پرفنازین و … استفاده می نمایید بایستی در مورد ادامه مصرف آنها از یک هفته قبل از عمل کاشت مو با پزشک جراح پیوند مو مشورت نمایید.
 8. از یک هفته قبل از عمل کاشت مو مصرف داروی ایندرال (پروپرانولول) و داروهای مشابه مجاز نمی باشد.
 9. استفاده از مانیوکسیدیل و محلول های مشابه بهتر است از حدود یک هفته قبل از عمل قطع گردد. استفاده مجدد از این محلول ها پس از عمل با تجویز و نظر پزشک جراح پیوند مو آغاز می گردد.
 10. از یک روز قبل از عمل کاشت مو از مصرف دارو های مسکن و ضد التهاب غیر استروئیدی شامل بروفن (Advil) ایندومتاسین ، دیکلوفناک ، ناپروکسن ، پیروکسیکام و نظیر آنها خودداری نموده و مصرف آنها را قطع نمایید.
 11. شب قبل از عمل کاشت مو به خوبی استراحت نمایید.
 12. روز عمل قبل از حرکت به سمت کلینیک سر خود را با شامپو کاملاً شسته و تمیز نمایید.
 13. اولین دوز آنتی بیوتیک خود را طبق دستور پزشک یک ساعت قبل از حرکت همراه با صبحانه یا ناهار مصرف نمایید.
 14. بسته به اینکه زمان عمل شما صبح و یا بعدازظهر باشد قبل از عمل حتماً صبحانه و یا ناهار سبک میل نمایید. اگر به هر دلیل در انجام عمل شما از روش sedation (استفاده از داروهای مسکن داخل وریدی تحت نظر متخصص بیهوشی) استفاده می شود بایستی در زمان عمل ناشتا باشید. در این مورد پزشک به شما دستورات لازم را خواهد داد.
 15. اگر به پنی سیلین ، سفالکسین ، اریترومایسین و یا هر داروی دیگری حساسیت دارید حتماً پزشک خود را آگاه سازید.
 16. روز عمل از پوشیدن لباسهایی چون تی شرت که نیاز به درآوردن از ناحیه سر دارند اجتناب کنید.
 17. به دلیل اینکه حین عمل از داروهای تأثیرگذار بر روی هوشیاری استفاده می شود شما تا 24 ساعت پس از عمل مجاز به رانندگی نمی باشید . بنابراین برای بازگشت خود برنامه ریزی لازم را انجام دهید.
 18. در مورد چگونگی کوتاه نمودن مو ها بسته به روش انجام عمل کاشت مو و منطقه مورد نظر اطلاعات لازم به شما داده خواهد شد .شما می توانید تا روز قبل از عمل از رنگ مو استفاده نمایید. ضمناً در صورتی که اکثریت مو های شما به خصوص در نواحی بانک مو (پشت سر و اطراف گوش ها) سفید است بهتر است شب قبل از عمل مو های خود را رنگ نمایید.
حتما بخوانید :  کاشت مو به روش HRT (بدون نیاز به بانک مو) - معایب، مزایا و هزینه

 

نکته : کلینیک کاشت مو ایران FIT دارای مهمانسرای اختصاصی جهت رفاه حال

مراجعه کنندگان شهرستانی و خارج از ایران در نزدیک ترین نقطه به کلینیک می باشد.

 

توصیه های پس از کاشت مو طبیعی
توصیه های پس از کاشت مو طبیعی

 

مراقبت‌های پس از کاشت مو به روش FIT

 1. کمپرس یخ روی پانسمان موجود در منطقه کاشت در قسمت جلوی سر، ساعتی یکبار، هر نوبت 20 دقیقه، بلافاصله پس از اتمام کاشت مو تا وقت خوابیدن در روز اول مفید بوده و توصیه می‌شود.
 2. برای دو هفته محل برداشت مو در پشت‌سر را به‌طور مرتب در طول روز و شب گرم و مرطوب نگه دارید. کمپرس با حوله گرم و خیس یا اسفنج مرطوب و گرم برای این منظور مفید است. گرم و مرطوب نگه داشتن موضع برداشت مو کمک شایانی به بهبود سریع‌تر زخم‌ها کرده و اسکار(جوشگاه) محل برداشت نیز کمتر مشخص خواهد شد.
 3. در دو هفته اول پس از کاشت مو بهتر است که فرد از خم کردن سر خود در جهت رو به جلو خودداری کند زیرا با این کار به پوست پشت‌سر کشش بیشتری وارد شده و بنابراین امکان برجای گذاری جوشگاه (اسکار) محل برداشت مو در پشت سر افزایش می‌یابد.
 4. بهتر است که پس از کاشت مو مابقی روز را در منزل استراحت کرده و در چند شب اول هنگام استراحت دو بالش نرم طوری زیر سرقرار داده شود که فرد به حالت نیمه نشسته بخوابد. برای یک هفته از انجام اعمالی که ممکن است باعث خو‌ن‌ریزی در محل کاشت مو شوند اکیدا خودداری شود، مثل کارهای سنگین که نیاز به زور زدن و فشارآوردن زیاد دارد، حرکات سریع و سرفه‌های شدید و خم شدن زیاد در حالت ایستاده مانند بستن بندکفش یا برداشتن اجسام از روی زمین.
 5. روز بعد از پیوند باید جهت برداشت پانسمان سرمراجعه شود. پس از شست‌وشوی اولیه در کلینیک لازم است که محل کاشت مو روزانه با شامپوی بچه به صورت ملایم و با فشارکم شسته شود. شستن مرتب سر به خصوص در منطقه کاشت از اهمیت زیادی برخوردار است و برخلاف تصور بیماران اگر به درستی انجام شود نه تنها موجب بیرون آمدن موهای کاشته شده نخواهد شد بلکه باعث زدوده شدن لکه‌های خون، بتادین، دَلَمه و سایر آثار به جا مانده از جراحی نیز شده و خارش احتمالی پس از کاشت مو را نیز تخفیف می‌دهد.
 6. اگر بیمار سرش را خوب بشوید 3 تا 4 روز بعد از عمل منطقه کاشت مو کاملا تمیز بوده فقط کمی قرمز و ملتهب است ولی درصورت عدم شست‌وشوی کافی منطقه کاشت‌ مو پر از پوسته، شوره و چربی است و بنابراین احتمال دارد که بعدا دچارجوش‌های چرکی و کیست مویی شود که درمان آنها بسیار سخت است و احتمال آسیب رسیدن به موهای کاشته شده نیز می‌رود.
 7. معمولا 1 تا 2 هفته طول می‌کشد تا قرمزی و التهاب سربرطرف شود. برای پوشانیدن محل کاشت می‌توان از کلاه معمولی استفاده کرد. کلاه باید لبه‌دار، ازجنس پارچه‌ای قابل شست‌وشو، نرم و تا حد امکان گشاد بوده به طوری که با موهای کاشته شده تماس نداشته باشد. کلاه را باید هرروز شست.
 8. کَبَره (کِراست)‌هایی که در محل کاشت مو وجود دارند با شست‌وشوی ملایم روزانه و در عرض چند روز خودبه‌خود افتاده و بنابراین از کندن و دستکاری آنها اکیدا خودداری کنید. کلاه گیس در هفته اول ممنوع است و در صورتی که بیمار بخواهد در هفته دوم از آن استفاده کند بهتر است که از 12 ساعت در روز بیشتر نباشد. از هفته سوم استفاده از کلاه گیس آزاد است.
 9. فعالیت بدنی شدید و ورزش تا یک هفته ممنوع و سپس ورزش سبک (به جز شنا) با احتیاط از نظرضربه به سرآزاد است. پس از دو هفته همه نوع ورزشی مجاز است. قراردادن منطقه کاشت مو در معرض هوای آزاد و نور خورشید بسیار مفید است. بعد از کاشت موی طبیعی مرخصی از محل کار لازم نیست، معمولا مشکل خاصی پیش نمی‌آید و فرد می‌تواند یک تا دو روز بعد به سرکارش باز گردد.
 10. به‌ طور کلی دو هفته پس از انجام کاشت مو به هر روشی که باشد، همه چیز به حالت طبیعی برمی‌گردد. به این معنی که شست‌وشوی سر به صورت عادی و با فشار معمولی آب انجام شده و فعالیت‌های روزمره و ورزشی فرد نیز عادی می‌شود.
حتما بخوانید :  جدیدترین روش کاشت مو

شست و شوی موها بعد از کاشت مو

شست و شوی موها بعد از کاشت مو یکی از مهم ترین مراقبت های بعد از عمل کاشت مو محسوب می شود و بسیار مهم است که مراقبت از موها کاملا رعایت شود. در ادامه به روش صحیح شست و شوی موها بعد از کاشت مو می پردازیم.

سعی کنید هیچ فشاری به سر خود وارد نکنید. روز بعد از عمل کاشت مو ، موهای سر شما نیاز به شست و شو خواهند داشت ولی باید بدانید که موهای تازه کاشت شده در سر شما مانند بقیه موهایتان قوی نبوده و نیازمند مراقبت های بیشتر و دقیق تر هستند. بنابراین باید در شست و شوی آن ها نکاتی را رعایت نمایید.

نکات مهم جهت شست و شوی موها

نکته بسیار مهم این است که تا صبح روز بعداز کاشت نباید موهای شما با آب تماس داشته باشد.در این مدت حتما به توصیه های پزشک خود عمل نمایید. برای شست و شوی موها بعد از کاشت مو حتما  از شامپوهای ملایم مانند شامپو بچه استفاده نمایید. در هنگام شست و شو دقت داشته باشید که نباید با نوک انگشتان و یا ناخن های خود را به سر خود بکشید و حتما دقت نمایید که نباید دلمه های ایجاد شده در موها بعد از کاشت مو با ناخن های شما کنده شوند. توصیه کلی اینکه باید با موهای تازه کاشت شده کاملا با دقت و ملایمت برخورد شده و از ورود فشار به  سر خودداری شود.

نحوه شست و شوی مو بعد از کاشت مو

بعد از گذشت دو هفته از عمل کاشت مو می توانید کاملا عادی استحمام نمایید ولی در این دو هفته شست و شوی موها امری بسیار حائز اهمیت برای رسیدن به نتیجه مطلوب کاشت مو است. در ابتدا مقداری شامپوبچه و آب ولرم را در یک ظرف کوچک مخلوط نموده وروی موهای خود بریزیدو اسفنجی را به این محلول آغشته نمایید و با حرکات عمودی و فشاری روی نواحی کاشته شده فشار دهید. بعد از گذشت چند دقیقه با دوش دستی تا پاک سازی کامل کف شامپو از روی سرتان ، روی آن آب بریزید. بعد از استحمام نیز اجازه دهید تا موهایتان در معرض هوا خشک شود.

بعد از گذشت چند روز می توانید از دسته ایتان برای شست و شو استفاده نمایید. بعد از گذشت تقریبا 14روز می توانید شامپو را مستقیما روی موهای خود ریخته و آرام موهای خود را زیر دوش بشویید.توجه داشته باشید که باید در یک جهت، دست به موهای خود بکشید.شستشوی ناحیه ی برداشت عادی می باشد و نیاز به اسفنج نمی باشد.

 

 

فیلم توصیه های بعد از کاشت مو ( حتما ببینید )

دیدگاه خود را بنویسید