Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/iranfuec/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
طاسی خوب یا بد | کلینیک کاشت مو ایران FIT
  • 09122156963
  • 021-88102000
طاسی خوب یا بد

طاسی خوب یا بد

طاسی خوب یا بد
5 (100%) 3 vote[s]

ریزش مو و طاسی از مسائل مهمی است که در بحث زیبایی مو اثرگذار است. خیلی از افرادی که دچار طاسی سر شده اند شاید از نظر شخصی مشکلی با این موضوع نداشته باشند، چراکه طاسی سر بیماری نیست که بخواهد باعث خلل در زندگی روزمره و فعالیت‌ها شخصی شود. ولی بیشترین مشکل زمانی ایجاد می‌شود که فرد قرار است در اجتماع ظاهر شود. در واقع بیشترین مشکل افراد طاس با نوع نگاه و نحوه برخورد اطرافیان با شخص است. شاید دلیل این موضوع را اینگونه بتوان گفت که مو در اولین برخورد بیش از سایر خصوصیات ظاهری فرد مورد توجه قرار می‌گیرد، بنابراین تاثیر مو در روابط اجتماعی فوق العاده زیاد است.

تاثیر اجتماعی طاسی بر انسان

برخی راه رفتن با افرادی که دچار ریزش مو یا طاسی هستند را باعث شرمندگی و کسرشان خود می‌دانند و سعی می کنند به صورت فردی با این افراد در اجتماع ظاهر نشوند. این موضوع می‌تواند در بین زن و شوهر نیز گسترش پیدا کند. به نحوی که برخی از خانم‌ها حتی از قدم زدن و ظاهر شدن در مهمانی‌ها با شوهر خود که دچار این مشکل است امتناع می‌کنند و در شرایطی شوهر خود را مجبور به استفاده از کلاه گیس می‌کنند.

در مواردی هم این مشکل عاملی برای طلاق ذکر شده است. در همین راستا  71% مردان فکر می کنند با ریزش موها، خانم ها چندان توجهی به آن ها نخواهند داشت و همچنین جامع آماری زیادی از خانم‌ها این موضوع را در مورد آقایان و سایر خانم ها نسبت به خودشان دارند.

حتما بخوانید :  عوارض کاشت موی طبیعی چیست ؟

در واقع نوعی احساس شرم! از 3 مرد، یک نفر بر این باور است که داشتن موهای زیبا یکی از مهم‌ترین فاکتورهای جلب نظر خانم ها است، اما متاسفانه هنوز چنین سؤالاتی از خانم ها پرسیده نشده است تا ببینیم که آیا این نگرانی واقعا درست است یا نه!

برخی افراد طاسی را به چشم یک بیماری حاد می نگرند. به نحوی که بیماری را مسری می‌دانند و از دست دادن با فرد دارای طاسی خودداری می‌کند. همچنین برخی از افراد جامعه ، مبتلایان به طاسی سر را افرادی محافظه کار با توانایی های بدنی ضعیف می پندارند.

ریزش مو و طاسی

از طرف دیگر یکی از نشانه‌های پیری ریزش مو و کم پشت شدن آن است. بنابراین غالبا از دید افراد جامعه مردان کم مو یا طاس، اشخاصی هستند که مسن تر از سن واقعی خود به نظر می رسند و اینگونه افراد در مقایسه با افراد عادی از اعتماد به نفس کمتری هم در زندگی شخصی و هم در زندگی اجتماعی برخوردار هستند. در ضمن افسردگی و اضطراب در آنها شیوع بیشتری دارد.

در کنار این موارد در سراسر جهان داشتن موی سر به جز ارزش ظاهری از نظر زیبایی، نشانه پویایی و قدرت به شمار می‌رود. ترس ناشی از ریزش بیشتر مو و یا دیده شدن منطقه طاس، توسط دوستان و آشنایان موجب خودداری از ایجاد ارتباط نزدیک با دیگران شده و حتی گاهی فرد از انجام کسری از فعالیت های در معرض دید مثل شنا کردن، دویدن و یا حضور در مناطق دارای وزش باد شدید اجتناب می‌کند.

حتما بخوانید :  هزینه کاشت مو در بهترین مرکز کاشت مو ایران

در مورد خانم ها این ناراحتی شدیدتر است. چراکه بحث زیبایی درمیان بوده و با توجه به اینکه مو یک عنصر زیبایی محسوب میشود، ریزش آن شدیدا روی خانم ها تاثیر منفی دارد و معمولا فکر میکنند زیبایی خود را از دست داده اند.

 

برای رهایی از این موضوع ما کاشت مو به روش FIT را به شما پیشنهاد می دهیم. کاشت مو به روش FIT مطمئن ترین و جدیدترین روش رفع طاسی و بازگشت زیبایی به چهره شما می باشد.

 

کلینیک کاشت و پیوند مو ایران FIT

تلفن : 2000 10 88 – 021

دیدگاه خود را بنویسید