Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/iranfuec/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
سن مناسب کاشت مو | کلینیک کاشت مو ایران FIT
 • 09122156963
 • 021-88102000
سن مناسب کاشت مو

سن مناسب کاشت مو

سن مناسب کاشت مو
4.9 (98.95%) 76 vote[s]

کاشت مو چیست ؟ فرد مناسب کاشت مو طبیعی ، سن مناسب کاشت مو ، کاشت مو برای سنین پایین ، فرآیند کاشت مو چگونه است ؟ کدام روش کاشت مو مناسب شماست ؟ کلیه پاسخ های این سوالات را در مقاله زیر خواهید یافت.

چرا کاشت مو مناسب شماست ؟

ریزش مو یکی از شایعترین مشکلاتی است که بخصوص در آقایان عمدتا به دلیل عوامل آندروژنتیک یا همان هورمونی و ارثی اتفاق می افتد . شاید برای شما هم اتفاق افتاده که با شانه زدن موها یا با دست کشیدن به آن تعداد قابل توجهی مو ریزش کرده و با دیدن آن صحنه و چهره خود در آینه احساس اضطراب ناشی از ریزش مو و کچلی در آینده نموده اید .

این حس طبیعی است چون مو یکی از مهمترین شاخص های زیبایی است و در اولین نگاه بیشتر از سایر خصوصیات ظاهری فرد مورد توجه قرار می گیرد و طبق تحقیقات صورت گرفته غالبا از دید افراد جامعه مردان کم مو اشخاصی هستند که مسن تر از سن واقعی خود به نظر می رسند و این افراد در مقایسه با افراد عادی از اعتماد به نفس کمترهم در زندگی شخصی و هم در زندگی اجتماعی برخوردارند.

ریزش مو در مردان

 

درمان های دارویی حتی در صورت تاثیر هم مقطعی بوده و یا پس از قطع دارو با شدت بیشتر دوباره ریزش می کند . که این موضوع پس از عدم نتیجه گیری درمان های دارویی نگرانی و اضطراب فرد را تشدید می شود .

 اما تصور کنید بعد از کاشت مو و مشاهده موهای جدید و  رشد مجدد آنها، درست برعکس حس بد ریزش مو، اینبار حس خوب و مطلوب غلبه بر مشکل بزرگ حل شده چقدر زیباست. حس  خوب جوانی و بازگشت به چهره قبل از ریزش موهایتان را تجربه خواهید کرد که قطعا در افزایش اعتماد به نفس و بهبود روابط شخصی و اجتماعی تان تاثیر بسزایی خواهد داشت .

کاشت مو در افراد طاس مانع بسیاری از سوختگی های سطحی ، تاول ها و تغیر رنگ پوست ناشی از تابش نور خورشید به خصوص در فصل تابستان می شود و انجام این عمل به این افراد بیشتر توصیه می شود .

آشنایی با کاشت مو

کاشت مو یک عمل جراحی سر پایی است که در آن تیم تخصصی کاشت مو ، فولیکول های مو را از نواحی پشت سر و کناره های آن استخراج کرده و آن را در قسمت بالای سر و نواحی تاج آن منتقل و اصطلاحا می کارند .

موهای کاشته شده پس از مدتی رشد خواهند کرد و کاملا ماهیت موی طبیعی خود شخص را از نظر رنگ ، رشد و حالت دارا  می باشند. لذا بطور معمول در آرایشگاه ها کوتاه شده و شستشو می شوند همچنین چون این این مو ها فاقد گیرنده هورمون های مردانه هستند هرگز دچار ریزش ارثی نمی شوند و تا آخر عمر بر سر شحص باقی می مانند .

پس از ابداع کاشت مو به روش های غیر جراحی و  غیر تهاجمی و ساده تر توسط تیم تخصصی پیوند و کاشت موی ایران FIT و مشاهده آثار و نتایج کاشت های صورت گرفته ، همچنین تبلیغات وسیع تلویزیونی و مطبوعاتی این مرکز، موجی از تقاضا در بین علاقه مندان جهت انجام کاشت مو ایجاد شد . به دنبال این تقاضا ، مراکز و پزشکان متعددی به این رشته تخصصی گرایش پیدا کردند که همه روزه بر این علاقه مندی از هر دو طرف افزوده می شود.

 

آیا کاندید مناسبی برای پیوند مو هستید؟

تعدادی از مهم ترین نکات قابل بررسی در متن زیر عنوان شده و کمک می کند تا شما بتوانید تا حدودی خود را به عنوان یک کاندید کاشت مو ارزیابی کنید.در گذشته به دلیل استفاده از روش های قدیمی پیوند مو بسیاری از افراد طاس کاندید خوبی برای جراحی نبودند در حالی که امروزه با روش های جدید اغلب متقاضیان پیوند مو قادر به عمل می باشند.

سن مناسب کاشت مو

معمولا آقایان ۱۸ تا ۲۵ ساله بجز موارد خاص با نظر پزشک کاندید مناسبی برای کاشت مو نمی باشند . زیرا با بررسی میزان ریزش موی فعلی آنها پیش بینی گسترش یافتن طاسی در آینده امکان پذیر نمی باشد. اگر در یک فرد جوان با موی کم پشت ناحیه پیشانی با یک جلسه پیوند مو – بنا به درخواست خود فرد – یک خط رویش موی جدید که پرتر و پایین تر از خط طبیعی است ، ایجاد شود این عمل بسیار فرد را راضی می کند ، ولی این رضایت موقتی خواهد بود .

زیرا بعدا با پیشرفت طبیعی ریزش مو در پشت این خط جدید میزان طاسی او تا حدی گسترش یافته که موهای باقی مانده در پشت سر به حدی نیست که بتواند پوشش قابل قبولی را تا خط رویش جدید او ایجاد کند. این افراد بهتر است از داروهای ضد ریزش مو، PRP و مزوتراپی استفاده نموده و در سال های بعدی مراجعه نمایند. لازم به ذکر است در مورد پیوند موی خانم ها مسئله سن مطرح نیست.

حتما بخوانید :  کاندید مناسب کاشت مو

 

عکس واقعی کاشت مو FIT

 

وضعیت سلامت

به منظور بررسی وضعیت سلامت فرد گرفتن شرح حال کامل و انجام آزمایشات لازم ضروری می باشد.  بیماران دیابتی و فشار خون بالا قبل از عمل بایستی بیماری آنها کنترل شده باشد.  بیماری های عفونی و مشکلات پوستی قبل از عمل باید درمان شوند.

کیفیت و کمیت موها در ناحیه دهنده مو (بانک مو)

کسانی کاندید خوب برای پیوند مو هستند که در ناحیه پشت سرشان تراکم بالایی ازفولیکولهای مو داشته باشند.تراکم به معنی تعداد موها در واحد سطح می باشد.اگر تراکم بالا باشد موهای قابل دسترس برای کاشت در ناحیه جلوی سر بیشتر است. موهای ضخیم و مجعد ظاهر پر تری ایجاد می کنند. افرادی که تراکم خوبی ندارند نتیجه عمل کاملا رضایت بخش نیست.

میزان شلی پوست سر

میزان شلی پوست مشخص می کند تا چه میزان از پوست پشت سر می توان بر داشت تا با حد اقل کشش بتوان بخیه زد و احتمال اسکار بخیه کاهش یابد . مسلما پوست های شل تر میزان مجاز برداشت پوست بیشتر از پوست سفت می باشد.

فرایند کاشت مو

این پیوند بصورت یک عمل سرپایی و بدون بیهوشی همراه با بی حسی موضعی بوده و شخص متقاضی کاشت مو در کلینیک ایران فیت در حین عمل هیچگونه دردی حاصل از موهای که روی سرش کاشته می شود را حس نمی کند. پس از اتمام یک جلسه کاشت مو ( که حدود ۳-۵ ساعت طول می کشد ) به مدت یک روز پانسمان مناسبی روی سر گذاشته شده . بیمار فردای آن روز جهت تعویض پانسمان و و یزیت جراح و شستشوی سر مراجعه می کند. در روز دوم بعد از عمل می تواند به حمام برود.

اما دلمه هایی در محل کاشت ایجاد شده که نباید دستکاری شود و این دلمه ها تا روز پانزدهم از بین می روند. موهای کاشته شده به مدت ۲ هفته رشد می کنند . این اتفاق نشان دهنده گرفتن پیوندهاست. اما درصد زیادی از موها از هفته سوم شروع به ریزش  کرده ولی ریشه موها زنده می ماند و موهای جدید از ماه دوم به بعد ظاهر می شوند. در ابتدا این موها نازک و کرکی شکل بوده و به مرور ضخیم می شوند.

در اغلب افراد همراه با ریزش موهای کاشته شده تعدادی از موهای قبلی بیمار در اطراف محل کاشت نیز وارد فاز استراحت شده و ریزش پیدا می کنند و محل کاشت برای مدتی (شاید تا حدود ۴ ماه) کم پشت تر از سابق دیده می شود، این حالت شوک نامیده شده و موقتی است و با بیرون آمدن موها از حالت استراحت و رشد موهای کاشته شده تراکم مورد انتظار ایجاد می شود. موهای کاشته شده در ۶ ماه اول نازک، کرکی و کم تراکم ظاهر می شوند و از ماه ششم به بعد موها پر پشت تر شده و تا ۱۲ ماه کامل می شوند.

در این دوره تفاوت چهره قبل و بعد از  کاشت مو بسیار قابل توجه است. کاشت مو هیچگونه عارضه ای نداشته و با توجه به مراقبت های بسیار ساده ای که طی همان ۲ هفته اول نیاز به رعایت بوده، مورد دیگری ندارد و شخص از موهای طبیعی و یکدستی برخوردار خواهد شد.

کدام روش کاشت مو مناسب شماست ؟

یکی از مهمترین سئوالات مراجعه کنندگان به کلینیک  کاشت مو ایران فیت این است که باید از کدام روش استفاده کنند. پاسخ این سئوال آسان است. شما خودتان را اذیت نکنید و اگر به پزشک خود اعتماد دارید انتخاب روش را به عهده او بگذارید، اما به طور کلی بهترین روش کاشت مو دو جلسه FIT با فاصله یکسال است، زیرا در برداشت و کاشت مو به روش FIT در یک جلسه مقدار زیادی مو برداشت می شود، زمان عمل کوتاهتر است و بانک موی بیمار کمتر تخریب می شود و در نتیجه کاشت، طبیعی تر خواهد شد و تراکم های بالاتری را می توان بدست آورد.

 •  اگر بیمار از جراحی ترس دارد و تمایل به بخیه زدن و بخیه کشیدن ندارد و از اسکار پشت سر (خط بخیه) نگران است و یا به هر دلیل دیگری تمایل به FUT ندارد روش FIT مناسب تر است.
 •  اگر بیمار اجازه تراشیدن موها را نمی دهد روش FUT انجام می شود، زیرا در روش ترکیبی کل موها تراشیده خواهد شد.
 •  اگر مقدار کمی مو لازم داریم (کاشت ابرو ، سبیل ، ریش و ناحیه اسکار) FIT انجام می شود.
 •  در برداشت مو از بدن بدلیل ناکافی بودن بانک موی پشت سر معمولا FIT ً انجام می شود.
 •  بیمارانی که قسمت جلوی سر آنها خالی شده است و خط موی جلوی سر آنها وجود ندارد، مناسب ترین کاندیدای FIT هستند، در واقع بدلیل ظرافت های خاصی که در کاشت نسبت به FUT می توان ایجاد کرد، طراحی خط مو و کاشت جلوی سر بهتر است به روش FIT انجام شود.
 •  اگر در یک جلسه مقدار زیادی مو لازم است معمولاً FUT بیشتر از FIT جواب می دهد و تراکم های بالاتر را می توان ایجاد کرد.
 •  مدت زمان عمل FIT نسبت به FUT طولانی تر است در کاشت مو به روش FUT مدت ۳ تا ۵ ساعت و در روش  FIT تا ۱۰ ساعت و گاهی بیشتر طول می کشد.
 • در پایان تاکید می کنیم نظر نهایی را پزشک متخصص با توجه به شرایط متقاضی کاشت خواهد داد.
حتما بخوانید :  عوارض کاشت موی طبیعی چیست ؟

انتخاب مرکز مناسب کاشت مو

اما توصیه های بسیار مهم که قبل از مراجعه و مشاوره به مراکز فوق باید توجه کنید و مد نظر قرار دهید تا گرفتار افراد غیر متخصص و پزشکان عمومی نگردید بدین شرح است :

 1. قبل از مراجعه به کلینیک مورد نظر از مجوز فعالیت آن مرکز جهت کاشت مو از طرف وزارت بهداشت و درمان اطمینان حاصل کنید . از انجام کاشت مو در مراکز فاقد مجوز و مطب ها جدا خودداری نمایید .
 1. پزشکان عمومی تحت هیچ شرایطی به دلیل نداشتن علم لازم در زمینه تشخیص بعضی از بیماری ها یا ویژگی های خاص و پنهان پوستی که در اکثر موارد خود فرد نیز از آن بی اطلاع می باشد و تاثیر مستقیم در نتیجه یه فرایند کاشت مو دارد مجاز به هیچ گونه فعالیت در این زمینه نمی باشند . لذا قبل از مشاوره و معاینه، مدرک بورد تخصصی کاشت مو مندرج در پروانه مطب یا کلینیک مورد نظر( صادره از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ) را رویت و اطمینان حاصل کنید تا گرفتار پزشکان عمومی یا افراد غیر متخصص نگردید .
 1. کاشت مو در عین سر پایی بودن، سادگی و غیر تهاجمی بودن آن عملی حساس هست که نیاز به تجربه ، مهارت ، تخصص دارد که به صورت هنرمندانه توسط متخصصین این امر صورت گیرد . معیار نتیجه موفق کاشت مو ، طبیعی بودن خط رویش ، تراکم مو ، نماندن اثری از ناحیه برداشت بر روی سر است . لذا فریب قیمت های پایین ، تعداد تار مو های غیر معقول ،  روش های اختصاری با نام ها و عناوین مختلف  ، استفاده از عکس های اینترنتی خارجی یا آرشیوی کلینیک ایران FIT و یا سایر مراکز معتبر را نخورید . سلامتی خود را با فریب تبلیغات گوناگون به خطر نیندازید و همواره در مراکز معتبر ، اصیل و با قدمت با مجوز رسمی وزارت و بهداشت و درمان کاشت مو انجام دهید .

 

کاندید مناسب کاشت مو

 کاشت مو در کلینیک تخصصی پیوند موی ایران FIT

کلینیک تخصصی کاشت موی ایران FIT از سال 1378با ابداع روش کاشت مو FIT فعالیت خود را  به صورت تخصصی در زمینه کاشت مو آغاز نمود . این مرکز به همراه تیم تخصصی خود موفق به کاشت بیش از 20000 نفر طی این سال ها گردیده است .

بسیاری از پزشکان و متخصصین با آموزش و کسب مهارت در این مرکز و این رشته جدید فعالیت خود را آغاز نمودند و امروزه  در کلینیک های دیگر یا به صورت مستقل مشغول به فعالیت می باشند . این کلینیک همواره از بهترین و معتبرترین مواد اولیه و وسایل و تجهیزات پزشکی استفاده می نماید و برخی از تجهیزات خاص ، وسایل مصرفی و انحصاری این مرکز به صورت سفارشی از انگلستان و آمریکا تهیه می گردند.

کلینیک ایران FIT در حال حاضر با  ابداع روش جدید میکرو FIT  و بکارگیری ابزار انحصاری ، ظریف تر و حساس خود قادر به کاشت ییشترین گرافت مو ممکن بر روی سر می باشد . در نتیجه آن خط رویش ظاهری بسیار طبیعی با تراکم بسیار بیشتر نسبت به روش های قدیمی بدون کوچکترین اثر از ناحیه برداشت روی سر حاصل خواهد شد که در نتیجه آن افراد براحتی قادر خواهند بود تا در آینده از مدل موهای بسیار کوتاه نیز استفاده نمایند .

 

کلینیک فوق تخصصی کاشت و پیوند مو ایران FIT

تلفن مرکز : 2000 10 88 – 021

 

دیدگاه در"سن مناسب کاشت مو"

 1. احمدرضا دلیری

  دقیقا از چه سنی میتوان مو کاشت ؟

  • بعضی از همکاران معتقد هستند که مثلاً‌ باید از سن 27-28 سالگی به بعد اقدام به کاشت مو کرد. یعنی زمانی که ناحیه Frontal ‌و وسط سر M.S کاملا ً ریزش پیدا کند، آن موقع اقدام به کاشت مو کرد. البته نظر این همکاران برای ما قابل احترام می باشد ولی مطالعات و تجربه ما در این سال ها ما را به این باور نرسانده است. لذا معتقد هستیم که لازم نیست حتماً سر کاملاً از مو خالی شود و سپس کاشت مو را انجام دهیم، ترمیم منطقه ای که دچار ریزش شده، در سنین پایین به دو دلیل می تواند صورت گیرد : 1- برطرف کردن اضطراب شدید و 2- برگرداندن اعتماد به نفس فرد به وی با انجام کاشت مو. ‌در نتیجه از سن 22 سالگی به بعد هر موقع تراکم موها در قسمت جلوی سر از 30 تا 50٪ تراکم طبیعی کمتر شود می توان اقدام به ترمیم به روش کاشت مو زنده نمود.
   با این حال اگر آن دو دلیل برای شما وجود ندارد بهتر است همان 27 سالگی به بعد اقدام به کاشت مو کنید.

دیدگاه خود را بنویسید