Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/iranfuec/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
درمان طبیعی ریزش مو | کلینیک کاشت مو ایران FIT
 • 09122156963
 • 021-88102000
درمان طبیعی ریزش مو

درمان طبیعی ریزش مو

درمان طبیعی ریزش مو
5 (100%) 3 vote[s]

ریزش موها که بیشتر در مردان شایع است امروزه به دغدغه های بزرگ برای برخی از بانوان هم تبدیل شده است. ریزش ۵۰ تا ۱۰۰عدد موی سر در روز طبیعی می باشد. وسعت رشد موهای سر به طور متوسط ۱سانتی متر در ماه می باشد.

در هر لحظه ۱۰درصد موهای سر شما در فاز استراحت هستند. بعد از گذشت ۲تا ۳ماه، موهایی که در فاز استراحت میریزند و موهای جدید به جای آنها میرویند. این رویش حدود ۲تا ۶سال بعد تمام می شود. بنابراین ریزش این تعداد تار مو در هر روز به عنوان بخشی از این سیکل طبیعی است، اما بعضی افراد بیش از حد طبیعی ریزش مو دارند.

ریزش مو مردان چاق

 

عوامل ریزش مو

به طور کلی هر عاملی که موجب اختلال فعالیت سلول های استروما و فولیکول مو شود میتواند به ریزش مو منجر شود. برحسب اینکه تخریب فولیکول مو وجود داشته باشد یا نه، ریزش مو به دو نوع تقسیمبندی میشود. درنوع بدون تخریب فولیکول مو که اصطلاحا به آن بدون اسکار میگوییم، صدمه و آسیبی شدید به پیاز مو و بافت اطرافش وارد نشده و برگشت پذیر است که علل آن شامل اختلالات عددی مانند تیروئید، سوءتغذیه و استرسهای روحی و فیزیکی و یک سری از داروها میباشد و دو عامل هورمون مردانه و ژنتیک در بروز آن نقش دارند. در این نوع ریزش مو، پس از ریختن موها، اسکار باقی نمیگذارند.

موهای وابسته به هورمون مردانه شامل ناحیه ریش، سبیل، سینه، پشت، زیرناف و سطح داخلی کشاله ران می باشد. هورمون های مردانه موجب تبدیل موهای کرکی این نواحی به موهای ضخیم و سیاه می گردند. پوست سر دارای موهای حساس به هورمون های مردانه درنواحی پیشانی، شقیقه ها و ورتکس میباشد که اثر اندروژن (هورمون مردانگی ) بر روی این نواحی حساس موجب تبدیل شدن موهای ضخیم به کرکی و در نتیجه طاسی میگردد .

 

ریزش مو در مردان
ریزش مو در مردان

 

آلوپسی (Alopecia) یک واژه عمومی به معنی کاهش موی سر یا هر قسمتی از بدن به هر علتی است. آلوپسی علل متفاوتی مانند هورمونی، خودایمنی ، عوارض داروها ، کمخونی و… دارد.

آلوپسی آندروژنیک (طاسی طرح مردانه) شایع ترین علت ریزش مو در مردان بوده و از حوالی دوران بلوغ شروع شده و به تدریج افزایش می یابد. موهای ناحیه سر در انسان با وجودیکه رشد غیر وابسته به هورمون جنسی مردانه آندروژن دارند، اما دارای گیرنده خاص هورمون های جنسی می باشند و به همین دلیل این هورمون ها میتوانند بر ریزش مو موثر باشند.

در مردان بخش های فرونتوتمپورال یعنی نواحی جلو و اطراف و مرکز سر دارای گیرنده هورمونی هستند. اما در زنان تمام موهای ناحیه سر دارای گیرنده آندروژنی میباشند. به همین دلیل در مردان اول ناحیه جلوی سر کاهش مو داریم و بعد ناحیه مرکزی و سپس این دو ناحیه بهم میرسند.

درطاسی طرح زنانه ، الگوی ریزش مو با مردان کاملا متفاوت بوده و بیشتر قسمت میانی سر را گرفتار میکند. در این زنان طرح مشخصی از آلوپسی مرکزی اسکالپ بدون فرورفتگی فرونتوتمپورال پدید می آید ولی دز زنان کاهش مو در تمام سر بطور یکسان پدید می آید و زنان مانند مردان دچار طاسی سر نمیشوند.

آلوپسی آره آتا یا طاسی منطقه ای بیماری است که با آغاز سریع ریزش مو در یک منطقه کاملا مشخص و معمولاً مدور تشخیص داده میشود. اکثریت بیماران زیر ۶۰سال سن دارند و هیچ یافته دیگری به همراه ندارند. علت این بیماری میتواند اختلالات سیستم ایمنی مانند کم خونی ایمنی، التهاب تیروئید، دیابت و… باشد.

 

ریزش مو در زنان
ریزش مو در زنان

 

از درمان های مورد استفاده برای ریزش موی منطقه ای، تزریق داخل ضایعه و یا تزریق وریدی استروئید، آنترالن، فتوکموتراپی، آلرژن های موضعی و ماینوکسیدیل میباشد.

طاسی کامل یا آلوپسی توتالیس به ریزش تمام موی سر اطلاق میشود. این بیماری دارای دوره های رشد و ریزش مو می باشد، هرچند که پروگنوز یا پیش آگهی رشد طولانی مدت مو در آن ضعیف است.

طبق نظر ابن سینا، بالا رفتن دمای بدن ، منجر به از دست دادن قابلیت بخار دوددی بر رویش موها میگردد. این حالت اکثرا در سنین جوانی روی میدهد. بدین گونه که دمای پایه بدن (متابولیسم بازال) بر اثر دوران تجرد طولانی، افزایش مییابد و این افزایش دما بعد از بلوغ جنسی بشتر در ناحیه سر که قسمت فوقانی بدن است، مشهود می باشد.

پس در نتیجه در افرادی که دوران تجرد طولانی را سپری میکنند، احتمال ریزش موها بیشتر است. چرا که در زمان فعلی اکثراً ریزش مو در میان جوانان شایع تر است تا سنین دیگر و اگر میزان ریزش مو را در میان افراد مذکر و مونث یک جامعه در نظر بگیریم، هیچ وقت ریزش مو در میان افراد مونث بحدی نیست که منجر به طاسی شود. علت این مسئله سردی غریزی مزاج زن ها نسبت به مردان است .

 

علت های ریزش مو:

استرس:

از دیگر عوامل مهم ریزش مو، استرس، اضطراب، نگرانی و شوک ناگهانی است،که کاهش و کنترل استرس میتوانید سبب درمان ریزش مو شود.

حاملگی:

بسیاری از زنان بعد از گذشت ۳ماه از بچه دار شدن خود متوجه ریزش موی شدید در خود می شوند. این موضوع به این دلیل اتفاق میافتد که در زمان حاملگی افزایش مقدار هورمون های زنانه سبب می شود تا بدن موهایی را که باید می ریختند نگاه دارد و پس از حاملگی که سطح هورمون ها نرمال می شوند، موهای اضافه ریزش پیدا می کنند.

داروها:

بعضی داروها باعث ایجاد ریزش مو میشوند.

داروهایی مانند: داروهای ضد انعقاد خون( وارفارین، هپارین و،) داروهای ضد افسردگی، داروهای ضد نقرس، شیمی درمانی که برای سرطان ها استفاده میشود، استفاده بیش از حد از ویتامین A و قرص های ضد حاملگی. قطع این داروها به کاهش ریزش مو و درمان ریزش مو بسیار کمک کننده است.

عفونت:

بعضی از عفونتها مانند عفونتهای قارچی باعث ریزش مو میشوند که با درمان عفونت ها به وسیله داروهای ضد قارچ، میتوان از ریزش مو جلوگیری کرد.

بیماری ها:

ریزش مو در بعضی از بیماری ها میتواند روی دهد از جمله در لوپوس یا دیابت. ریزش مو می تواند از علائم بعضی از بیماری ها باشد. بنابراین تشخیص و درمان ریزش مو می تواند سبب کشف بیماری و درمان به موقع آن شود. در بعضی از بیماریهای مزمن هم ممکن است ریزش مو دیده شود.مانند: سیفلیس، تیفوس، آنفلوآنزا، سرماخوردگی مزمن و کم خونی.

مراقبت نا مناسب:

کشش بیش از حد موها از علل مهم ریزش مو است.

 

عکس مرد طاس

 

ویتامین ها و مواد معدنی لازم برای رشد موها:

تغذیه مناسب باعث می شود مویی نرم و براق و پوست سری سالم داشته باشید . در عوض، داشتن تغذیه نامناسب یعنی داشتن موهایی خشک، شکننده و در حدی نازک که به راحتی کنده می شوند و تغییر رنگ می دهند.

علاوه بر لزوم مصرف مواد مغذی غذایی مثل ویتامین ها، مواد معدنی، پروتئین و اسیدهای چرب ضروری که در ادامه به طور کامل در موردشان صحبت می شود، بعضی بیماری های مسبب ریزش مو را می توان با تغذیه مناسب درمان کرد. مثلا بعضی از انواع کم کاری تیرویید ناشی از مصرف کم ید یا التهاب تیرویید هستند و آنها را می توان با دریافت مقادیر کافی ید و ویتامین E درمان کرد.

یکی دیگر از این بیماری ها، آنمی (کمخونی) فقر آهن است. در صورت کم شدن ذخایر آهن بدن، کم خونی ایجاد می شود. زنان در مقایسه با مردان ذخایر آهن کمتری دارند و بیشتر در معرض کم خونی قرار میگیرند. علاوه بر درمان کم خونی به وسیله داروها، مصرف غذاهای حاوی آهن نیز در جلوگیری از ریزش مو به علت کم خونی مؤثرند.


ویتامین A

آنتی اکسیدانی است که برای تولید سبوم در پوست سر لازم است.

ـ غذاهای حاوی آن عبارتند از:
روغن کبد ماهی، گوشت، شیر، پنیر، تخم مرغ، اسفناج، بروکلی، کلم، هویج، هلو و زردآلو. ولی باید در نظر داشته باشید که مصرف بیش از حد آن باعث ایجاد مسمومیت و ریزش مو و مشکلات جدی دیگر می شود و با قطع مصرف آن نیز ریزش مو اصلاح می شود.

ویتامین C

آنتی اکسیدانی است که باعث حفظ سلامت پوست و مو میشود.

ـ غذاهای غنی از ویتامین C عبارتند از: مرکبات، توت فرنگی، کیوی، طالبی، آناناس، گوجه فرنگی، فلفل سبز، سیب زمینی و سبزیجات سبزینه دار. همچنین ویتامین Cباعث جذب بهتر آهن موجود در غذا میشود که برای جلوگیری از ریزش مو ضروری است.

ویتامین E

آنتی اکسیدانی است که جریان خون سر را افزایش میدهد.

منابع آن شامل روغن های گیاهی مانند روغن زیتون، سبوس گندم، سویا، دانه ها، سبزیجات و برگ ها و دانه های روغنی خام. به خاطر داشته باشید که مصرف زیادی آن سبب افزایش فشار خون
و کاهش انعقاد خون می شود. افرادی که داروهای ضد فشار خون یا ضد انعقاد مصرف میکنند باید قبل از مصرف ویتامین
E با پزشک خود مشورت کنند.

بیوتین

به تولید کراتین کمک میکند و از سفید شدن و ریزش مو جلوگیری می نماید. کمبود بیوتین علاوه بر نازک شدن و ریزش مو، باعث خشکی و پوسته پوسته شدن پوست و بی اشتهایی می شود.

منابع غذایی حاوی آن عبارتند از: غلات سبوسدار، زرده تخم مرغ، جگر، برنج و شیر، مخمر آبجو، دانه آفتابگردان، گردو، سویا، جو، عدس و نخود سبز.

اینوزیتول

باعث حفظ سلامت فولیکول های مو میشود. منابع غذایی آن شامل غلات سبوسدار، مخمر آبجو، جگر و مرکبات است.

نیاسین ویتامین B3

باعث بهبود جریان خون پوست سر میشود. منابع آن شامل مخمر آبجو، سبوس گندم، ماهی، مرغ، بوقلمون و گوشت است. مصرف بیش از حد آن باعث ایجاد احساس گرگرفتگی میشود.


اسید پانتوتنیک ویتامین B5

از سفید شدن و ریزش مو جلوگیری میکند.

منابع غذایی آن شامل مخمر آبجو، غلات سبوسدار، گوشت و زرده تخم مرغ است.

ویتامین B6

از ریزش مو جلوگیری میکند و موجب تولید ملانین میشود که مسئول ایجاد رنگ موها است. کمبود ویتامین ۶Bباعث ریزش مو، شکاف گوشه های لب، ضعف عضلانی و بیخوابی می شود.

ـ منابع غذایی عبارتند از: مخمر آبجو، جگر، غلات سبوسدار، سبزیجات، گوشت و زرده تخم مرغ. مصرف زیادی آن باعث بی حسی دست ها و پاها می شود.

ویتامین B12

از ریزش مو جلوگیری میکند.

مرغ، ماهی، تخم مرغ و شیر منابع خوب ۱۲Bهستند. همچنین اسید فولیک و پاراآمینونبزوییک اسید (PABA) نیز در حفظ و نگهداری رنگ و استحکام مو بسیار مؤثرند.

درمان ریزش مو با ویتامین ها

پروتئین

پروتئین ها از اسیدهای آمینه تشکیل شده اند. چند تا از اسیدهای آمینه در ساختار مو نقش اساسی دارند که از مهمترین آنها ال- لیزین است. کمبود پروتئین سبب می شود که قطر موها کاهش یابد و موها وارد مرحله استراحت شوند. بنابراین ۲تا ۳ماه بعد از مصرف کم پروتئین، تشدید ریزش مو خودش را نشان می دهد. هر فرد سالم باید حداقل ۱۵درصد انرژی روزانه خود را از غذاهای حاوی پروتئین تأمین کند.

سویا یکی از منابع غنی پروتئین است و مطالعات مختلف نشان داده اند که این ماده باعث تحریک رشد مو می شود. از دیگر منابع پروتئین میتوان به گوشت و تخم مرغ و لبنیات و غلات اشاره کرد. بنابراین رژیم های لاغری نامناسب و فقیر از نظر پروتئین میتوانند سبب ریزش موها شوند.

اسیدهای چرب ضروری

مصرف اسیدهای چرب ضروری که در ماهی و روغن زیتون وجود دارد، حالت موها را بهبود میبخشد و از خشکی و ریزش آنها جلوگیری میکند. البته باید توجه داشت که مصرف زیاد چربی های اشباع، باعث افزایش ریزش مو می شود. یکی از دلایلی که در سال های اخیر ریزش مو در افراد افزایش یافته، مصرف غذاهای سرخ کردنی و دارای چربی های اشباع به میزان زیاد است.

کلسیم

برای رشد مو ضروری است

لبنیات، دانه های روغنی، مخمر آبجو، لوبیا، عدس و کنجد منابع خوب تأمین کلسیم هستند، ولی باید در نظر داشته باشید که مصرف زیاد کلسیم از جذب آهن و روی جلوگیری میکند. همچنین اسیدهای موجود در شکلات نیز مانع جذب کلسیم می شود.

کروم

از افزایش یا کاهش قند خون که هر دو موجب ریزش مو میشوند، جلوگیری میکند.

ـ منابع اصلی این ماده عبارتند از: مخمر آبجو، جگر، نان سبوسدار و گوشت گاو.

مس

مس از ریزش مو جلوگیری میکند و باعث حفظ رنگ و ساختمان آن میشود.

منابع خوب مس شامل جگر، سبزیجات، غلات سبوسدار، تخم مرغ، ماهی و لوبیا است. باید در نظر داشته باشید که مصرف بیش از حد مواد دارای مس هم باعث ایجاد موی خشک و ریزش آن می شود.

ید

باعث تنظیم هورمون های تیرویید میشود و از ایجاد موی شکننده و ریزش مو جلوگیری میکند.

منابع خوب آن شامل ماهی، نمک یددار و سیر است.

منیزیم

این عنصر همراه با کلسیم باعث بهبود رشد مو می شود.

سبزیجات، سبوس گندم، غلات سبوسدار، سویا، ماهی و دانههای روغنی منابع خوب منیزیوم هستند.

منگنز

باعث افزایش رشد مو میگردد.

غلات کامل سبوسدار، تخممرغ، دانه های روغنی، نخود و لوبیا، مرغ، ماهی و گوشت حاوی مقادیر فراون منگنز هستند.

سلنیم

باعث حفظ خاصیت ارتجاعی پوست و مو میشود.

منابع آن عبارتند از: مخمر آبجو، گوشت، ماهی، غلات، تن ماهی و بروکلی. مصرف بیش از اندازه سلنیم باعث ریزش مو و افتادن دندان ها و ناخن ها میگردد.

پتاسیم

به بهبود جریان خون و رشد بهتر موها کمک میکند.

موز، خرما، انجیر، میوه های خشک شده، سیر، دانه های روغنی، سیب زمینی، کشمش و ماست منابع غذایی حاوی پتاسیم هستند.

سیلیس

باعث استحکام مو میشود و از ریزش مو جلوگیری میکند.

غذاهای دریایی، برنج، سویا، سبزیجات، قسمت خارجی سیبزمینی، خیار، فلفل قرمز و سبز، جوی خام و جوانه حبوبات دارای مقادیر فراوان سیلیسیوم هستند. مصرف بیش از اندازه این ماده باعث ریزش مو، دندانها و ناخن می شود.

گوگرد

یکی از مهمترین عناصر تشکیل دهنده مو گوگرد است.

پیاز، سیر، تخم مرغ، گوشت، ماهی و لبنیات منابع خوب گوگرد هستند.

روی

روی و ویتامین A با هم بر رشد و شادابی مو اثر میکنند. کمبود یکی از این عناصر باعث داشتن مویی خشک و پوستی چرب و علاوه بر آن، کاهش حس چشایی و دیر خوب شدن زخم ها میشود.

اسفناج، دانه آفتابگردان، قارچ، غلات سبوسدار، مخمر آبجو و بویژه گوشت قرمز و گوشت ماکیان منابع خوب روی هستند. روی همچنین باعث بهبود عملکرد سیستم ایمنی میگردد. البته در نظر داشته باشید که مصرف زیاد این ماده میتواند از جذب آهن جلوگیری کند.

آهن

از کم خونی و ریزش موی ناشی از آن ممانعت می کند و در بسیاری از موارد کم خونی فقر آهن سبب ریزش مو می شود.

۳ علت اصلی کمخونی و فقر آهن عبارتند از:

 1. از دست دادن آهن به علت خونریزی وسیع و مزمن که می تواند به علت خونریزی از دستگاه گوارش، بارداری، خونریزی های ماهیانه یا جراحات شدید باشد.
 2. کاهش جذب آهن: داروهای خنثی کننده اسید معده می توانند سبب کاهش جذب آهن شوند. برداشتن کامل یا بخشی از معده (گاسترکتومی،) فقدان اسید معده (آکلریدی،) برداشتن کامل یا بخشی از روده و اسهال مزمن نیز جذب آهن را کم می کنند.
 3. مصرف ناکافی آهن در رژیم غذایی. علایم فقر آهن عبارتند از: کمخونی، موی شکننده، اختلال بلع، مشکلات گوارشی، گیجی، خستگی، استخوان های نازک و شکننده، ریزش مو، التهاب بافت های دهان، ناخن های قاشقی، چاقی، پوست رنگ پریده، اضطراب و بیقراری و پاسخ های ذهنی کند.

غذاهای حاوی آهن شامل سبزیجات مانند شاهی، تخم مرغ، نان های سبوس دار، بادام، خرما، چغندر، لوبیا، عدس، هلو، گلابی، کدو، کشمش، کنجد، دانه سویا و آلو می شود.

 

حتما بخوانید :  دلایل ریزش مو در زنان

 

 

عکس سر دارای ریزش مو

 

برای سلامت موهای خود نکات زیر را به خاطر بسپارید:

 1. موی سالم به جریان خون کافی وابسته است. ویتامین C ، E و کوانزیم ۱۰جریان خون سر را افزایش می دهند. زرده تخم مرغ، ویتامین E و کوانزیم ۱۰Qفراوانی دارند.
 2. نیکوتین و کافئین، ریز مغذی های حیاتی بدن را کم میکنند و سبب افزایش ریزش مو می شوند. پس، از مصرف سیگار و مصرف بیش از اندازه قهوه جلوگیری کنید.
 3. از مصرف زیاد نمک و چربی های اشباع خودداری کنید.
 4. پخت طولانی مدت سبزیجات، مقدار زیادی از ویتامین B آن ها را تخریب میکند. سبزیجات را به صورت خام یا بخارپز با مدت پخت کوتاه مصرف کنید.
 5. منابع آهن دریافتی را بیشتر کنید.
 6. فراموش نکنید که شما آن چیزی هستید که میخورید.

 

چه نوع ریزش مویی نیازمند مراجعه به پزشک است؟

 • اگر ریزش موی شما به صورت یک الگوی غیر طبیعی است، یعنی موهای جاهای عجیب و غریبی از سرتان دارند میریزند.
 • در صورتی که دچار ریزش موی سریع و در سنین پایین شدهاید (به عنوان مثال در دهه دوم یا سوم زندگی.)
 • اگر ریزش موی شما همراه با درد و خارش است.
 • اگر منطقه ای از پوست سر شما که دچار ریزش مو شده، قرمز است یا پوسته ریزی دارد و به طور کلی غیر طبیعی است.
 • اگر دچار آکنه هستید، موی زاید در صورت دارید یا دچار اختلالات عادت ماهیانه هستید.
 • در صورتی که خانم هستید و دچار ریزش مو با الگوی مردانه شده اید.
 • اگر دچار کچلی در ریش یا ابروی خود شده اید.
 • اگر همزمان با ریزش مو دچار افزایش وزن شده اید یا اینکه دچار ضعف عضلانی، خستگی و عدم تحمل سرما هستید.
 • اگر ریزش موی شما بیش از ۵۰تا ۱۰۰تار مو در روز است.
 • چنانچه ریزش موی شما با اختلالاتی مانند مشکلات پوستی، مشکلات تنفسی، کاهش اشتها، کاهش وزن توجیه نشده، استفراغ، تب، درد، یبوست یا اسهال همراه است.

درمان طبیعی ریزش مو

با بهره گیری از کتب و مراجع طب سنتی، چندین گیاه دارویی شناخته شده اند که به تنهایی و یا در ترکیب با مواد دیگر برای درمان ریزش مو و تاثیر در رشد مجدد موها مورد استفاده قرار می گیرند. ترکیبات ژل مانند آلو ورا ، پس از قرار گرفتن روی پوست سر، آرام بخش پوست بوده و از آن در برابر عوامل زیان آور محافظت میکند. این گیاه سطح PH پوست سر را تعدیل بخشیده و باعث پاک شدن فولیکول های مو از هرگونه آلودگی میشود.

مصرف روزانه چای رزماری نیز باعث تحریک رشد مو شده و مانع از ریزش آن میشود. تجربه ثابت کرده است، ماساژ دادن روزانه آب پیاز روی پوست سر باعث تحریک ترشح فولیکول مو شده و رشد موها را سرعت میبخشد. همچنین افزودن کمی حنا به نرم کننده باعث تقویت مو شده و از شکنندگی آن پیشگیری میکند. همچنین فلفل قرمز حاوی ترکیباتی است که میزان گردش خون پوست را افزایش داده و نه تنها رشد مو را افزایش میدهد بلکه تأثیر به سزایی در ترمیم موهای از دست رفته دارد.

 

حتما بخوانید :  انواع الگوی طاسی در آقایان

 

درمان طبیعی ریزش مو
درمان طبیعی ریزش مو

 

چای سبز و چای گل «مریم گلی» نیز از نوشیدنی هایی است که باعث ترمیم فولیکول مو شده رشد موها را تسریع میکند. برگ و ریشه مورد، سیاه دانه، گزنه، زنجبیل، اسطوخودوس، آویشن، علف لیمو، گیاه باباآدم، گیاه دماسب و پنج انگشت نیز از گیاهان دارویی است که علاوه بر ترمیم فولیکول های مو باعث تحریک رشد موها شده و از ریزش آن پیشگیری میکند.

ذکر این نکته حایز اهمیت است که کلسترول بالای خون، موجب کمبود ویتامین «ب» سر میشود که این کمبود، ریزش مو را به همراه خواهد داشت. چربی می تواند در اطراف پیاز مو جمع شده و مانع تنفس و تغذیه آن گردد. بنابراین خوردن و مالیدن این ویتامین و مواد حاوی آن از جمله سبوس گندم و جو، پوست چلتوک برنج، نان های پخته شده با آرد سیاه و همچنین ماءالشعیر، به جلوگیری از ریزش مو کمک بسیاری میکند.

اصلاح رژیم غذایی شامل استفاده از آرد سبوس دار،می تواند ضمن جلوگـــیری از سفید شدن زود هنگام موها باعث استحکام ریشه آنها نیز بشود .

 

 

منبع : کتاب راهکارهای درمان ریزش مو

به همت دکتر نصیر دهقان
پزشک و پژوهشگر طب سنتی

 

[ratings]

 

با تشکر – مدیریت کلینیک فوق تخصصی کاشت مو ایران FIT

 • بنیانگذار روش فولیکولار یونیت در ایران
 • تلفن : 02188102000
 • وب سایت : https://iranfue.com

دیدگاه در"درمان طبیعی ریزش مو"

 1. زن

  سبزی خام زیاد و حبوبات جوانه زده و ماست محلی و شیر محلی باعث زیاد شدن و پرپشت شدن موی سر میشود.در عرض 6 ماه جواب میده

 2. محدثه کریمی

  سلام من دختر ۱۹ساله ای هستم که از بچگی مو های کمی داشتم و تار های ضعیف و پدر و مادرم هم موهای کم پشتی دارند خانواده اصرار دارند که اگه مو هایم را کوتاه یا کچل کنم موهایم تقویت میشود ایا این روش راهگشاست؟؟؟؟

 3. رضا رمضان تبار

  من 22 سالمه . از 19 سالگی ریزش مو دارم 2 سال تحت نظر پزشک بودم و مزو تراپی و هزینه های هنگفتی کردم ولی باز ریزش مو دارم . خواهش میکنم بگید چه کار کنم ؟

دیدگاه خود را بنویسید