Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/iranfuec/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
دلایل کاشت مو در ایران | کلینیک کاشت مو ایران FIT
 • 09122156963
 • 021-88102000
دلایل کاشت مو

دلایل کاشت مو در ایران

دلایل کاشت مو در ایران
5 (100%) 16 vote[s]

اگر یک فرد بالغ باشید که موهایتان را از دست نداده باشید، احتمالا هرگز به کاشت مو فکر نکرده اید. البته اگر موهایتان را از دست داده بودید داستان فرق می کرد.

اگر برادر، خواهر، دوست یا همکاری کاشت مو انجام دهد، چه اتفاقی می افتد؟

اگر این موضوع ضروری شود چه احساسی خواهید داشت؟

به کسی که کاشت مو انجام می دهد چه می گویید ؟ آیا اصلا لازم است چیزی بگویید؟ قبل از اینکه طرف خود بحث را پیش بکشد، آیا متوجه این موضوع می شوید؟

بین کسی که کاشت مو انجام داده است و کسی که دنداهایش را ارتودنسی کرده است هیچ تفاوتی وجود ندارد. هر دو دلایل یکسانی دارند. فرد سعی کرده که از طریق راه های زیبایی ظاهرش را بهتر کند. وقتی که خویشاوند، دوست یا همکار شما دندان هایش را ارتودنسی می کند، دلیلش واضح است و لازم نیست نظر خاصی در این باره بدهید. این امر در کاشت مو نیز صادق است.

نگرش های قدیمی درباره ی راه های زیبایی

متاسفانه نگرش های قدیمی به سختی از بین می روند. باورها درباره ی بیهودگی روش های زیبایی هنوز هم وجود دارند. امروزه روش های زیبایی رواج یافته و بسیار موفق عمل کرده است. میلیون ها نفر به دلایل مختلفی از این روش استفاده می کنند. از بین بردن زخم های آکنه یا لکه های پوستی، جوانسازی پوست، برای صاف کردن دندان ها و فک، ارتقای تقارن چهره، بازگرداندن موهای از دست رفته به منظور حفظ تعادل ظاهر صورت. با این وجود یک فکر وجود دارد که جراحی های زیبایی نشان دهنده ی غرور خود محوری می باشند. این یک باور قدیمی است و به سختی از بین می رود.

دلایل اصلی کاشت مو

اتکا به نفس، درک خود، احترام به خود

نگرش های اجتماعی امروزه مردم را تشویق می کنند تا مسئولیت های سلامت جسمی و روحی خود را بر عهده بگیرند. کتابفروشی ها پر از اطلاعاتی درباره ی رژیم و ورزش ها است. ورزش منظم سلامت قلبی و عروقی، اسکلتی و عضلانی را بهبود می بخشد و این کار به ایجاد بدنی سالم و جسمی جذاب می انجامد. تغذیه و ورزش های جسمی در بهبود تناسب اندام و حفظ وزن بدن در سطحی ثابت بدون آسیب رساندن به بدن، موثرند.

حتما بخوانید :  درمان جوش بعد از کاشت مو

بهبود وضعیت فیزیکی منجر به بهبود وضعیت روانی افراد می شود. با یک نگاه به آینه می توان فهمید که فرد به تناسب اندام خود اهمیت می دهد یا خیر.

در نسل های گذشته یک فرد 60 ساله پیر محسوب می شد، اما امروزه فرد 60 ساله را به دلیل برخورداری از سلامتی روحی- روانی در گروه میانسالان قرار می دهند. امروزه فردی 60 ساله که به طور منظم ورزش می کند و رژیم غذایی سالمی هم دارد شاید ظاهر فیزیکی فردی جوان تر را داشته باشد. جسم سالم را می توان با کاشت مو تکمیل کرد که ممکن است طی یک دوره سالانه انجام شود و با ریزش مو همراه است.

به عبارت دیگر زن یا مرد 30، 40 یا 50 ساله به دلیل اینکه ظاهر مناسبی دارند به سنشان توجه نکنند.

با این وجود نقص های زیبایی شاید از ظاهر محو شوند. ظاهر یک مرد 40 ساله شاید به دلیل ریزش مو و ظهور ریزش موی سکه ای زشت به نظر آید. برای یک خانم 40 ساله پدیده ی ریزش موی پراکنده آلوپسیا در بالای اطراف سر او شروع به ظهور می کند. این پدیده غیر قابل قبول است. جای تعجب نیست که افرادی که مسئولیت سلامت فیزیکی خود را بر عهده می گیرند اغلب به فکر زیبایی ظاهری خود نیز هستند. درک خود با اتکا به خود و احترام به خود در ارتباط است این سه مورد به طور چشمگیری در جامعه پذیرفته شده اند.

 

وضعیت ظاهری در محل کار

مطالعات بارها نشان داده است که جذابیت فیزیکی در محل کار با استقبال روبه رو بوده است. فردی با ظاهر مناسب فرصت های بیشتری برای پیشرفت دارد. ظاهر مناسب، اتکا به خود را ارتقا می بخشد. ویژگی که اکثر کارفرمایان و مشتری ها از آن استقبال می کنند. اصلاح یک نقص زیبایی مانند از دست دادن موی سر، حرکتی حرفه ای به حساب می آید.

حتما بخوانید :  تفاوت روش کاشت مو FIT و FUT - عوارض، معایب و مزایا

 

حرفه هایی که ظاهر در آن همه چیز است

فردی که ظاهر فیزیکی برای او همه چیز است و با ظاهرش زندگی می کند، بازیگر است. ظاهر فیزیکی در واقع چیزی است که بازیگر با آن شناخته می شود و در خاطر مخاطبان می ماند. نقوص زیبایی مانند از دست دادن موهای سر چیزی است که در نسل های قبل توسط متخصصین آرایشی قابل حل بود. امروزه با پیشرفت در زمینه های کاشت مو این مشکل حل شده است به طوری که کسی نمی تواند تشخیص دهد که کاشت انجام داده اند. کاشت مو یک اقدام ماهرانه است که توسط بازیگران زیادی انجام می شود، تا این فقدان را به روش طبیعی جبران کنند و چهره ی طبیعی خود را بدون نیاز به آرایش در معرض دید عموم بگذارند.

افراد بسیار زیادی را میشناسیم که با کاشت مو ظاهر خود را زیباتر کرده اند و این امر در پیشرفت شغلی آنان تاثیر بسیار زیادی گذاشته است.

از جمله این افراد می توان به کاشت موی احسان علیخانی مجری توامند برنامه ماه عسل اشاره کرد. احسان علیخانی با کاشت موی موفقی که انجام داد ضمن به دست آوردن اعتماد به نفس بالا  توانست در زمره یکی از مجریان محبوب صدا وسیما نیز قرار بگیرد.

کاشت مو احسان علیخانی
کاشت مو احسان علیخانی

دیدگاه در"دلایل کاشت مو در ایران"

 1. محمد کریمی

  من یک جوان هجده ساله هستم که ناحیه شقیقه موهام خالی شده و از برای کار در شغل مدلینگ درخواست شده و همین موضوع منو اذیت میکند. آیا راهی هست ک من ناحیه شقیقه موهام رو پر کنم .لطفا منو راهنمایی کنید در ضمن من دو برادر دارم ک ده سال از من تقریبا یزرک تر هستند اما موهاشون در حال حاضر از من پر تره.

  • عرض ادب و احترام

   طبق اصول پزشکی کاشت مو در سن شما مجاز نمی باشد. اما اگر احتیاج مبرمی باشد می توان کاشت اما تضمینی برای حفظ موهای اطراف موهای کاشته شده وجود ندارد . جهت پر پست کردن موهای خود به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید.

   پیروز باشید

دیدگاه خود را بنویسید