Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/iranfuec/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
درمان جوش بعد از کاشت مو | کلینیک کاشت مو ایران FIT
  • 09122156963
  • 021-88102000
درمان جوش بعد از کاشت مو

درمان جوش بعد از کاشت مو

درمان جوش بعد از کاشت مو
5 (100%) 26 vote[s]

درمان جوش بعد از کاشت مو طبیعی مسئله ای است که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. اگر سر شما بعد از حدود 2 از کاشت مو در حدی 1 تا 3 عدد جوش بزند طبیعی است، ولی تعداد بیشتر خطرناک بوده و بایستی حتما درمان شود. در این صورت حتما با شماره های کلینیک کاشت و پیوند مو ایران FIT تماس گرفته و مسئله را بیان کنید.

برخی اوقات به هنگام رشد موها در ناحیه بیرون آمدن آنها یک جوش التهابی قرمز ایجاد می شود. این جوش ها غالبا خودبه خود بهبود مییابد و در مواردی ممکن است به مدرونه پزشکی نیاز داشته باشند.

درحقیقت تا زمانی که بیشتراز ۵۰ – ۴۰ درصد از تراکم موها کاسته نشده است، بدلیل ناکافی بودن فضای خالی از مو در بین موهای موجود فرد نمی توان در میان آنها شکاف ایجاد کرد و اگر هم به زور این کار را انجام دهیم، اولاً ممکن است به ریشه موهای اطراف آسیب وارد شود و ثانیاً حتی اگر آسیبی به ریشه موهای اطراف وارد نشود، این ریشه ها مزاحم ریشه موی کاشته شده خواهند شد.

لذا در حین درآمدن موی کاشته شده به احتمال زیاد کیست مویی و جوش های چرکی بد فرم ایجاد می گردد. این ضایعات موجب اختلال در بیرون آمدن موهای کاشته شده گردیده و نتایج کاشت مو را خراب می نمایند.

 

درمان جوش بعد از کاشت مو
درمان جوش بعد از کاشت مو

 

پس منطقی است که کاشت موی طبیعی را زمانی انجام دهیم که حداقل ۵۰ – ۴۰ درصد از موهای یک ناحیه از سر گرفتار ریزش شده اند، تا بتوان بدون مشکل کاشت مو را انجام داد و فرد هم از نتیجه های آن لذت ببرد.

حتما بخوانید :  کاشت مو ؛ هزینه ، معایب، مزایا و انواع روش های آن

 

درمان جوش بعد از کاشت مو

برای دو هفته ناحیه برداشت مو در پشت سر را بطور مرتب در طول روز و شب گرم و مرطوب نگه دارید. کمپرس با حوله گرم و خیس و یا اسفنج مرطوب و گرم برای این منظور مفید می باشند. گرم و مرطوب نگه داشتن موضع برداشت مو کمک شایانی به بهبود سریع تر زخم هاکرده و اسکار (جوشگاه) ناحیه برداشت نیز کمتر معین خواهد شد.

در دو هفته اول پس از کاشت مو به روش FUT بهتر است که فرد از خم کردن سر خود در جهت رو به جلو خودداری نماید. به این دلیل که با این کار به پوست پشت سرکشش بیشتری وارد شده و لذا امکان برجای گذاری جوشگاه (اسکار) ناحیه برداشت مو در پشت سر بیشتر می شود.

اگر بیمار سرش را خوب بشوید ۴-۳ روز بعد از عمل ناحیه کاشت مو کاملاً تمیز بوده فقط کمی قرمز و ملتهب است اما در صورت عدم شستشوی کافی ناحیه کاشت مو پر از پوسته، شوره و چربی است و لذا احتمال داردکه بعداً گرفتار جوش های چرکی و کیست مویی شود که درمان آنها خیلی سخت است و احتمال آسیب رسیدن به موهای کاشته شده نیز می رود.

تعداد کمی جوش چرکی همیشه ایجاد شده و اهمیت خاصی ندارند. زمان ایجاد این ضایعات از چند هفته تا ۴- ۲ ماه پس از عمل است. برای جلوگیری از بروز جوش ناحیه کاشت مو بایست خوب، تمیز و مرتب با شامپو شسته شود. استفاده ازکمپرس گرم و مرطوب و آنتی بیوتیک موضعی و درصورت عدم جواب دهی آنتی بیوتیک خوراکی و زمانی بازکردن و تخلیه جوش ها از شروعات درمانی برای جوش ها می باشند.

حتما بخوانید :  کاشت مو خانم ها

 

 

دیدگاه خود را بنویسید