Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/iranfuec/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
خط رویش طبیعی در کاشت مو | کلینیک کاشت مو ایران FIT
 • 09122156963
 • 021-88102000
خط رویش طبیعی در کاشت مو

خط رویش طبیعی در کاشت مو

خط رویش طبیعی در کاشت مو
5 (100%) 18 vote[s]

آیا من می توانم کاشت مو انجام دهم؟

موارد زیر را با دقت مطالعه کنید و ببینید آیا با این شرایط شما کاندید مناسبی هستید؟

الف: تا روز دهم پس از عمل که بخیه ها برداشته می شود دلمه های کوچکی جلوی سر شما در محل کاشت مو وجود دارد که به تدریج محو می شود، تا همین مدت (ده روز) نیز محدودیت هایی در مورد کار سنگین، پوشش مناسب سر (استفاده از کلاه گیس)، شنا رفتن و … دارید. آیا می توانید برای حدود دو هفته این مشکلات را تحمل کنید؟

ب: موهای کاشته شده شما ماه دوم شروع به ریزش می کند و از ماه سوم به تدریج موهای جدید ظاهر شده که در ابتدا نازک و کرکی هستند و کم کم ضخیم و متراکم می شوند و در فاصله 6 تا 12 ماه نتیجه قطعی کاشت مو ظاهر می شود. پس عمل کاشت مو در موارد اورژانسی مناسب نیست و اگر برای ظاهر جدید عجله دارید (عروسی دارید!) روش دیگری را موقتا انتخاب کنید و در فرصت مناسب کاشت مو را انجام دهید.

ج- عمل کاشت مو زایش و افزایش موی جدید نیست بلکه منظم کردن موهای باقیمانده شما به گونه ای است که ظاهر شما جوانتر و زیباتر نمایان شود.

با توجه به مقدار ریزش موی سر شما و بانک موی شما (تعداد و تراکم موی پشت سر که قابل برداشت جهت کاشت می باشد) باید دید چه سطح پوشش و چه تراکم مویی می توان در شما ایجاد کرد، به خاطر داشته باشید شما آنقدر مو ندارید که بتوان هر چیزی را و هر جایی را با آن پوشاند.

به طرح های ریزش مو و مقادیر تقریبی مورد نیاز مو (شکل ذیل) توجه کنید و ببینید ریزش موی شما به کدام شکل نزدیکتر است.

 

کاشت مو - الگوی 1

2000-1500گرافت 1500-1000گرافت 1000-500 گرافت

کاشت مو - الگوی 2

حداقل 4000گرافت حداقل 3000 گرافت 2500-2000 گرافت

 

به گالری تصاویر کاشت مو این سایت و سایت های مشابه ایرانی و خارجی نیز به دقت نگاه کنید و در نظر داشته باشید این عکس ها انتخاب شده می باشند و بهترین حالات را نشان می دهند بنابراین اگرقصد کاشت مو دارید واقع بین باشید و انتظارات غیرمنطقی از عمل کاشت مو و جراح مورد نظر خود نداشته باشید.

د- کاشت مو را در چه سنی انجام دهم ؟ سن مناسب کاشت مو سن خاصی نیست، اما اگر شما خیلی جوان هستید (زیر 25 سال) یا جدیدا دچار ریزش موی شدید شده اید، که هنوز ادامه دارد توصیه می کنیم فعلا کاشت مو انجام ندهید.

زیرا جلوگیری از ریزش موهای شما در سنین جوانی کار عمل کاشت مو نیست و ریزش آنها ادامه دارد. بنابراین توصیه می شود تا وقتی که چهره نسبتا ثابتی پیدا نکرده اید کاشت مو انجام ندهید. تا بعدا مجبور به پر کردن جاهایی که بعدا خالی شده است نشوید. در ابتدا، می بایست علت ریزش موی شما مشخص شده و درمان دارویی جهت قطع ریزش مو شروع شود و در فرصت مناسب کاشت مو انجام دهید.

و – شما می بایست از نظر بدنی، قلبی، ریوی و پوستی سالم باشید و مشکل حاد یا شدیدی نداشته باشید در ضمن تحمل مدت عمل (6-4 ساعت) را نیز داشته باشید.

در بعضی از بیماری های پوستی نباید کاشت مو انجام داد، مثلا در آلوپسی آره آتا (طاسی منطقه ای و سکه ای) و سابقه اسکار هیپر تروفیک (گوشت اضافی محل زخم).

بیمار دچار ناراحتی قلب و ریه بهتر است کاشت مو انجام ندهد.

در دوره مصرف بعضی از داروها (مثلا وارفارین) کاشت مو نباید انجام شود.

این مسائل در مشاوره و ویزیت اولیه بررسی می شود.

 

تراکم کاشت مو چیست ؟

اکثر مراجعین کاشت مو از ما می پرسند، دکتر چقدر مو لازم دارم؟
جواب این است : خیلی. اما مهم این است که شما چقدر مو به ما می دهید.

به عبارتی در کاشت مو مسئله اول و مهم بانک موی بیمار و مقدارمویی است که بیمار در اختیار جراح می گذارد. مقدار طاسی شما در درجه دوم می باشد. ترکیب این دو (بانک مو+سطح طاسی) و سلیقه بیمار تعیین کننده بالاترین تراکم کاشت مو می باشد.

منظور از تراکم، تعداد موی کاشته شده در واحد سطح می باشد. در نژاد ایرانی موهای پشت سر حدود 120 تار مو در سانتیمتر مربع می باشد که تراکم متوسطی می باشد. از نظر کاشت مو رسیدن به این تراکم غیر ممکن و غیر منطقی می باشد.

در اکثر مواقع مقدار مویی که بانک موی بیمار به جراح کاشت مو میدهد بسیار کمتر از مقداری است که مورد نیاز است. بنابراین ما همیشه کمبود مو داریم و مجبور هستیم این کمبود را با فدا کردن مناطقی از سر جبران کنیم . به عبارتی فعلا در جلسه اول مقداری از مساحت طاسی ترمیم شود و مقداری از سر کاشت نشود (پروتکل اول)، یا تمام سر کاشت شود و تراکم پایین ایجاد شود.

 

افزایش تراکم مو ایران فیت

جراح کاشت مو و هنری به نام ایجاد تراکم کاشت مو

جراح کاشت مو می بایست معادله سه مجهولی بانک مو + سطح طاسی + سلیقه و توقع بیمار را بخوبی درک و حل کند تا نتیجه قابل قبولی ارائه دهد.

در اکثر مواقع ما بیشتر موها را در قسمت جلوی سر میگذاریم و حداکثر تراکم را در جلوی سر ایجاد میکنیم. باقی مو را در قسمت های وسط و پشت سر استفاده می کنیم که بالطبع تراکم بالایی نخواهیم داشت.
بنابراین در افرادی که بانک موی ضعیفی دارند: کاشت مو با تراکم بالا، کاشت تمام سر، سر پر پشت و… کلماتی غیرمنطقی و غیر قابل دسترس می باشد.

حتما بخوانید :  بهترین فصل کاشت مو چه زمانی است ؟

مسئله دوم مشکلات تکنیکی کاشت مو می باشد که رسیدن به تراکم های بالا راغیر ممکن می سازد.به عبارتی در افرادی که سطح طاسی کم است و بانک مو قوی است وما مشکلی از نظر تعداد مو نداریم، سطح پذیرش پوست سر تعیین کننده تراکم می باشد.در بهترین حالات تعداد گرافت های کاشته شده در جلوی سر نمی بایست از 45 گرافت در هر سانتیمتر مربع بیشتر باشد و اگر متوسط گرافت های جلوی سر را 1.5 تار موفرض کنیم حداکثر تعداد تار مو در جلوی سر حدودا 60 تار مودر سانتیمتر مربع میباشد یعنی نصف تراکم موهای طبیعی که این تراکم قابل قبول می باشد،اما اندکی به کم پشتی می زند.

اگر تعدادبیشتری مو در این سطح کاشته شود خطر سیاه شدن پوست سر(نکروز پوست ) و از بین رفتن پوست منطقه کاشت وجود دارد و نه تنها موهای کاشته شده در نمی آید ، بلکه آسیب های جبران ناپذیری به بیمار وارد می شود .

بنابراین دو اصل کلی را در نظر داشته باشید:

1- اکثرا مقدار مویی که شما به ما می دهید کمتر از مقدار مویی است که لازم دارید بنابراین تراکم بالا بی معنی است.

2- حتی اگر مقدار موی زیادی هم به ما بدهید به دلیل مشکلات تکنیکی ایجاد تراکم های بالا(معادل موی طبیعی) غیر ممکن می باشد.

 

همیشه موی کاشته شده در جلسه اول کاشت مو خود را کم پشت نشان می دهد. اما این امکان وجود دارد در سال های آینده و در جلسات بعدی کاشت مقدار دیگری مو به بعضی از مناطق کاشته شده اضافه کرده و نسبت به افزایش تراکم مو اقدام کرد و حتی به تراکم 100 تار مو در هر سانتیمتر مربع رساند.

 

چقدر مو لازم دارم ؟

جواب این است: خیلی،ولی معمولا مقدار مویی که شما به ما می دهید کمتر از مقدارمویی است که لازم دارید.

معمولا در کاشت مو شمارش بر اساس تار مو انجام نمی شود بلکه بر اساس گرافت انجام میشود. گرافت ها واحدهای خارج شده مو از سر می باشند که هر گرافت شامل 1 تا 4 تار مو می باشد و معمولا در کلینیک های کاشت مو گرافت 3 تار مو محاسبه می شود.

اگر 10 سانتیمتر جلوی سر با تراکم بالا (45 گرافت در هر سانتیمتر مربع) کاشته شود (با فرض اینکه پهنای منطقه کاشت 15 سانتیمتر باشد و 10 سانتیمتر به سمت بالا کاشت شود) در این وسعت حدود 6500 گرافت نیاز می باشد که تازه تراکم آن از تراکم یک سر نرمال پایین تر می باشد.

اما در یک جلسه ترکیبی در بهترین حالت حدود 3000-4000 گرافت بدست جراح می رسد بنابراین با یک محاسبه ساده مشخص شد ما همیشه محدودیت تعداد مو داریم و می بایست جهت این کمبود طرح درست و مناسبی ریخته شود.

به همین دلیل در یک جلسه کاشت مو جراح2-3 سانتیمتر اول خط مو را با تراکم بالا کاشت می کند اما به سرعت تراکم کاشت را پایین می آورد تا مقدار مویی که در اختیار دارد در سطح نسبتا بیشتری بتواند کاشت کند.

عکس های زیر حدود تعداد گرافت مورد نیاز جهت یک کاشت موی با تراکم متوسط را نشان می دهد که جهت محاسبه تعداد موی لازم می توانید تعداد گرافت ها را در عدد 3 ضرب کنید. که معمولا در کلاسهای 5و 6 و7 مقدار موی لازمه را در یک جلسه نمی توان از سر گرفت .یعنی همیشه جراح کاشت مو محدودیت تعداد تار مو دارد و با یک جلسه کاشت مو نمی توان سری پرپشت ایجاد کرد اما می توان بیمار را از طاسی نجات داد و جهت پر پشت کردن می توان در جلسات بعدی اقدام کرد .

 

مقدار موی مورد نیاز جهت کاشت مو 1000 گرافت

مقدار موی مورد نیاز جهت کاشت مو 4500 گرافت

مقدار موی مورد نیاز جهت کاشت مو 3000 گرافت

مقدار موی مورد نیاز جهت کاشت مو 2500 گرافت

مقدار موی مورد نیاز جهت کاشت مو 2000 گرافت

مقدار موی مورد نیاز جهت کاشت مو 1500 گرافت

طراحی خط مو

بطور کلی مهمترین قسمت موی سر از نظر علم زیبایی شناسی چهره، خط رویش مو در جلوی سرمی باشد. این خط اولین قسمتی ازچهره است که درجلوی چشم بیننده به نظرآمده و می تواند نمادی ازسن، زیبایی، جوانی و خوش تیپ بودن وی باشد. این خط چیزی است که باصطلاح قاب (چهارچوب) صورت را تشکیل داده و لذا اهمیت فوق العاده ای درزیبایی چهره بازی می کند.

بنابراین بازسازی خط فوق به صورت تا حد امکان طبیعی و متناسب با سن بیمار و با در نظر گرفتن آینده وی، مهمترین بخش کاشت موی طبیعی بوده و بایستی وقت و انرژی زیادی برای آن صرف نمود.

تصویر کاشت مو واقعی

در صورت صرف وقت و دقت کافی چنین خط موی زیبایی خلق خواهد شد.

 

خط رویش مو درجلوی سر در حقیقت یک نوار به عرض چند میلیمتر بوده که به صورت طبیعی دارای چند مشخصه می باشد:

 1.  شکل کلی این خط شبیه حرف M است بدین معنی که درطرفین مقداری تو رفته بوده و در وسط به سمت جلو متمایل است.
 2. این خط درهرقسمت دارای نمای نامنظم و تا حدی زیگزاگ است یعنی یک خط صاف و یک دست نمی باشد.
 3. موهای این نوار بصورت فولیکول های تک مویی و نازک هستند.
 4. زاویه خروج موها از پوست درهمه جای این نوار سی درجه رو به جلو است منتها در قسمت های کناری، موها ضمن حفظ این زاویه مقداری به طرفین هم متمایل شده اند.
 5. در هر قسمت از این نوار همه موها دارای زاویه یکنواخت بوده و هم جهت می باشند.
حتما بخوانید :  کاشت مو به روش HRT (بدون نیاز به بانک مو) - معایب، مزایا و هزینه

تمامی این موارد بایستی در کاشت مو در این منطقه حساس رعایت شود در غیر اینصورت خط موی جلوی سربه صورت عروسکی درمی آید که بسیار زشت و زننده است و ترمیم آن هم فوق العاده مشکل و گاهی غیرممکن می باشد.

 

کاشت مو در محل خط رویش موی سر بصورت طبیعی

اکثر  افراد طاس دوست دارندکه خط موی جلوی سرشان به اندازه زمانی باشدکه 25-20 ساله بوده اند یعنی زمانی که دچار ریزش مو نشده اند. درحالیکه در طراحی این خط، سن قبلی شخص در نظرگرفته نشده بلکه سن فعلی وی و همچنین سالهای بعدی عمرشخص در مدنظرقرارگرفته و خط متناسبی برای وی ترسیم می گردد. به همین دلیل بعنوان یک اصل کلی خط موی جلوی سر بایستی دربالاترین حد ممکنه (نسبت به سن فرد) قرارگیرد. رعایت این اصل بخصوص در مورد نواحی کناری خط موی جلوی سراز اهمیت زیادی برخورداراست.

اصلاح خط موی جلوی سرکه توسط افراد غیرمتخصص و فاقد صلاحیت لازم طراحی و کاشت شده است فوق العاده مشکل و درخیلی از موارد غیر ممکن است. سخت ترین حالت زمانی است که خط مو را پایین تراز حد عادی آورده اند و اگر این وضعیت با گرد کردن بیش ازحد خط نیز همراه باشد (یعنی شکل M رعایت نشده باشد) کار اصلاح به مراتب دشوارتر می گردد. در هر حال بدلیل دشواری اصلاح خط موی غیرعادی بهتراست درانتخاب پزشک معالج دقت و وسواس کافی به عمل آید.

 

سیر بعد از عمل کاشت مو

مراجعین محترم کاشت مو همیشه از سیر بعد عمل نگران هستند وسوالات متعددی در این مورد دارند،موارد مهم را به صورت خلاصه در چند زمینه توضیح می دهم:

الف – عمل کاشت مو عمل جراحی سر پائی با بیحسی موضعی می باشد ، در آخرعمل بیمار کاملا هوشیار است و با پای خودش از کلینیک خارج می شود.( رانندگی ممنوع است! ) سر بیمار پانسمان شده است .فردای روز عمل را در منزل استراحت میکند و روز بعد جهت باز کردن پانسمان به کلینیک مراجعه می کند پانسمان سر باز می شود سر بیمار با آب شهری شستشو داده می شود و بیمار بدون پانسمان در منطقه کاشت از کلینیک خارج می شود و ویزیت بعدی 10 روز آینده ، جهت کشیدن بخیه ها مراجعه می کند.

ب – حال عمومی بیمار از روز بعد از عمل کاملا خوب است و می تواند سر کار حاضر شود (ما یک روز استراحت را توصیه میکنیم ) در تکنیک مورد استفاده ما سر و صورت و چشم های بیمار ورم و کبودی ندارد و بیمار هیچ مشکلی از نظر قیافه بعد از عمل ندارد.

ج – زخم های جلو و پشت سروقتی پانسمان برداشته شد به سرعت از قرمز به سیاه تغییر رنگ می دهند و نمای موهای کاشته شده نه تنها نمای ناراحت کننده ای نیست بلکه بعلت سیاهی بیش از حد (زخم ها+موها) ماه عسل بیمار کاشت مو می باشد ودر روزهای آینده با ریختن زخمها و دلمه ها تراکم واقعی موهای کاشته شده مشخص می شود.

د – موهای کاشته شده از روز بعد از عمل رشد دارند ، به مدت یک ماه رشد دارند و حدودا یک سانتی متر بلندتر می شوند سپس دچار شوک و ریزش موقتی می شوند و حدود 5/1 ماه بعد از عمل اکثر موها ریخته اند! البته ریشه ها زنده می باشند و از ماه دوم موهای جدید ظاهر میشوند که این موها در ابتدا کرکی و کم پشت هستند و به مرور تراکم و ضخامت ایجاد میشود وپس از 6 تا 12 ماه نتیجه نهایی کاشت مو ظاهر می شود

عوارض کاشت مو

کاشت موی طبیعی یک جراحی سبک و سرپایی است و جزء اعمال جراحی کوچک محسوب می شود. چون این کار یک عمل جراحی می باشد می بایست اصول اولیه جراحی رعایت شود. در حد امکان از وسایل یک بار مصرف استریل استفاده شود. وسایل جراحی چند بار مصرف نیز کاملا شستشو داده شده و با اتوکلاو و فور استریل شود.

دستکش های مصرفی می بایست استریل بوده و پرسنل اتاق عمل حد اعلای نظافت و استریلیتی را رعایت کنند. در صورت رعایت موارد فوق عمل جراحی پیوند مو یک جراحی کم عارضه و بدون مشکل حادی خواهد بود.

موارد کوچکی در سیر رشد موها وجود دارد که گاه اذیت کننده می باشد اما عارضه محسوب نمی شود و سیر طبیعی عمل پیوند مو می باشد.

مثلا یک ماه بعد از پیوند ، موهای کاشته شده دچار ریزش موقتی می شوند یا در ماه دوم جوشهای ریزی در محل کاشت مو ایجاد می شود که این موارد سیر طبیعی این جراحی می باشد.

قابل ذکر است در صورت عدم رعایت موارد ذکر شده عوارض متعددی مانند: عفونت، خونریزی ، انتقال بیماری های ویروسی مانند:ایدز وهپاتیت ، ریزش دائم موها و نگرفتن پیوندها و سیاه شدن پوست منطقه دهنده و گیرنده پیوند و… جزء عوارض این جراحی می باشد که بر اثر سهل انگاری پرسنل یا عدم تبحر پزشک کاشت مو ایجاد می شود.

 

 

کلینیک فوق تخصصی کاشت مو پیوند موی ایران FIT

 • بنیانگذار روش فولیکولار یونیت در ایران
 • بزرگترین کلینیک کاشت مو خاورمیانه
 • رکورد دار بالاترین تعداد کاشت موی موفق در ایران
 • متخصص کاشت مو در نواحی گیجگاهی
 • ایجاد طبیعی ترین خط رویش مو هنر اختصاصی ماست

[ratings]

دیدگاه خود را بنویسید