Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/iranfuec/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
افزایش تراکم مو با بهترین روش کاشت مو | کلینیک کاشت مو ایران FIT
 • 09122156963
 • 021-88102000
تراکم مو بالا

افزایش تراکم مو با بهترین روش کاشت مو

افزایش تراکم مو با بهترین روش کاشت مو
5 (100%) 14 vote[s]

تراکم مو چیست ؟ کاشت مو با تراکم بالا ، آیا امکان پذیر است ؟ بیشترین تراکم مو ممکن در کاشت مو چه مقدار است ؟ پرپشت کردن موهای کاشته شده روشی دارد ؟ جواب همه این سوالات را با مطالعه مقاله زیر به دست خواهید آورد .

به طور سنتی ، جراحان ترمیم مو جراحی های پیوند خود را با قول دادن به تراکم بالا از گرافت های بزرگ به بیماران فروخته اند. در واقع نتایج ، بستگی به مشخصات بیمار دارد و نه قولهایی که پزشک داده است. در یک بیمار با تراکم موی کم و مشخصات ضعیف مو ،بر واحد فولیکولی ارزش زیبایی کمتری دارد و بنابر این نتیجه کم پشت تر ظاهر میشود.از سوی دیگر ، در بیمارانی با تراکم بالا و قطر ساقه مو تعداد مشابهی از واحد های فولیکولی پوشش پرتری فراهم میکند. چون تراکم فولیکولی در ناحیه دهنده هر بیمار تقریبا مشابه است.

اگر سعی کنیم در یک بیمار با موی ظریف و تراکم کم با ترکیب واحد های فولیکولی یک ظاهر پر پشت ایجاد کنیم ، بسادگی معلوم است که مو کم می آوریم ، در ضمن ترکیب واحد ها با یکدیگر یک ظاهر غیر طبیعی ایجاد میکند.

کاشت مو با تراکم بالا

برای بیشتر بیماران ، محدودیت های مخزن دهنده در مقایسه با نیازهای جایگاه گیرنده چنان است که سعی کردن برای کاشت مو به طوری که نزدیک یا مشابه نیازهای جایگاه گیرنده باشد ، تراکم ناحیه دهنده مو ، توانایی توزیع مناسب مو را در دراز مدت محدود میکند . خوشبختانه برای این که ظاهر یک سر تاس تغییر کند ، در کمال تعجب به میزان خیلی زیادی مو نیاز نداریم.

حتی در بیمارانی که موهای کم پشت دارند ، اضافه کردن مقدار کمی موی ترمینال سالم میتواند به طور اساسی ظاهر آنها را تغییر دهد. ممکن است این فرضیه منطقی بنظر نیاید، اما مشاهدات بالینی در هزاران بیمار بارها و بارها ثابت کرده است یک مقدار موی کم که به طور مناسب توزیع شده باشد  ،میتواند به صورت اساسی ظاهر یک مرد را تغییر دهد.

تراکم مو با فرمول ریاضی

برای جمع بندی یافته های خود ، بعضی از جنبه های طاسی را از نگاه ریاضی بررسی میکنیم . تراکم موی طبیعی تقریبا 2 مو یا یک واحد فولیکولی در هر میلی متر مربع است . یک فرد به طور متوسط می تواند 50% موی خود را از دست بدهد بدون اینکه موهایش کم پشت به نظر برسد .

این بدان معنی است که ترمیم فقط یک واحد فولیکولی در هر میلی متر مربع ، برای اینکه موی فرد از نمای جلو طبیعی برسد کافی است. برای نواحی پشت خط مو که در آن لایه لایه بودن مو می تواند برای استتار مناسب باشد ، تراکم بسیار کمتری از 50 % اولیه برای ایجاد تراکم کافی است.

برای مثال به روش های معمول تراکمی که به طور قابل توجهی کمتر از 1/8 تراکم مو اولیه باشد، اگر پشت یک خط موی به خوبی ایجاد شده قرار گیرد میتواند پر بنظر برسد.

حتما بخوانید :  بهترین فصل کاشت مو چه زمانی است ؟

در یک فرد با 50/000 واحد فولیکولی در پوست سر ، ناحیه دایمی دهنده تقریبا 25 % تعداد کل موها را تشکیل می دهد. یعنی 12500 واحد فولیکول مو و 3750 واحد دیگر که در معرض از بین رفتن هستند. از 12/500 واحد ناحیه دهنده تقریبا نیمی برای برداشت مناسب هستند (یعنی 6250 واحد) . بنابر این ما در مجموع 6250 واحد داریم که یک ناحیه را که در ابتدا 37/500 واحد داشت را بپوشانیم. بدین ترتیب ما میتوانیم آنچه را که داشتیم جایگزین کنیم . روش های ابتکاری بسیاری وجود دارد که گرافت ها را طوری تنظیم کنیم که موهای پیوندی ظاهری بسیار پر پشت تری داشته باشد .

بنابر این اگر یک بیمار در سن 25 سالگی با عقب رفتگی موی ناحیه کمپورال برخورد کند ، ما نباید در این سن در ناحیه کمپورال سر بکاریم، برخلاف کسی که در 45 سالگی با این حالت مواجه شده است ، چون در این صورت اگه بیمار 45 ساله شود با پیشرفت طاسی موهای کاشته شده غیر طبیعی به نظر خواهد رسید..

درک تراکم فولیکولی

اگر ما فقط یک ششم دانسیته فولیکولی را در مجموع جهت کار در اختیار داشته باشیم و بخواهیم دانسیته ناحیه دهنده مو در یک منطقه خاص استفاده کنیم (یعنی 3 برابر متوسط ) ، آنگاه میتوانیم فقط از 1/18 تراکم دهنده ( 1/3 میزان متوسط )در ناحیه دیگر با همان اندازه استفاده کنیم ، در غیر اینصورت مو کم میاوریم .

برای مثال اگر طوری طراحی کنیم که 50 % تراکم مو اولیه بیمار را در ناحیه جلوی سر ایجاد شود، آنگاه باید از سایر نواحی ، مو قرض بگیریم . این امر می تواند به کاشت مو ، کمتر از حد لازم در بالای سر و یا کاشت مو خیلی کم تراکم در فرق سر بیانجامد و یا اصلا نتوانیم فرق سر را پر کنیم . اگر ما تصمیم بگیریم به فرض مثال فرد 25 ساله تراکم نهایی قسمت های طرفی ناحیه خط موی جلوی سر 1/2 تراکم مو قسمت مرکزی جلوی سر باشد ، وقتی به این تراکم مو رسیدیم دیگر نباید در آن نواحی مو بکاریم وگرنه توزیع مو نامناسب خواهد بود.

چنین حالتی در درمان اولیه ناحیه فرق سر هم صدق میکند. اگر فقط با طاسی فرق سر مواجه شود اما به دلیل تراکم مو کم ،سن یا سابقه ژنتیکی ، انتظار می رود که بسیار طاس تر شود ،باید برای این که چقدر مو در این ناحیه بکاریم محدودیت قایل شویم .برای مثال اگر فرص کنیم با کامل شدن طاسی فرق سر به تراکم مویی که بیشتر از تراکم موی ناحیه دهنده باشد، احتیاج ندارد. باید ابتدا از همان تراکم مو استفاده کنیم . در اغلب موارد یک ناحیه کوچک طاسی را آنقدر متراکم کاشت میکنند که به تراکم بافت اطراف خود برسد. سپس از آن به بعد بیمار دچار توزیع غیر طبیعی ای میشوند که نمی توان آن را ترمیم کرد.

حتما بخوانید :  جدیدترین روش کاشت مو

در کاشتن پوست طاس سر ، پوست که حرکت میکند در واقع کشیده میشود ، بنابر این انتقال تراکم کمتر از فلاپ است. برای مثال اگر 2 اینچ از پوست تاس سر را بعد از یک سری اسکالپ ریداکشن برداریم ( بعد از این که تمام بازگشتها صورت بگیرد ) و 3 اینچ از حاشیه ناحیه دهنده در این حرکت شرکت کرده باشد در واقع 6 اینچ از اسکالپ مودار بر بروی یک ناحیه هشت اینچی توزیع شده اند.

با فرض این که اینکه پراکندگی نسبتا یکنواخت است با پوست از پیش تاس شده دارای دانسیته فولیکولی تقریبا 75% دانسیته ناحیه دهنده است. در نگاه اول ممکن است این یک معجزه به نظر آید. مخصوصا که کاستن ناحیه طاسی به عنوان ارایه شده که میزان قابل توجهی از ناحیه دهنده را برای استفاده آینده حفظ کند. بنابر این ما بدون اینکه چیزی را بدهیم چیزی را بدست می آوردیم. اگر به بحث پیشین خود بازگردیم هنگامی که فرق سر با ترکم 1/20 ناحیه دهنده پیوند میشود تا موی سر را برای پیوند های آینده در جلو حفظ کنیم یا فرد کاملا تعجب میکند که در روش اسکالپ ریداکشن این همه مو از کجا می آید.

سخن آخر

به خاطر بسپاریم که ما گفتیم که باید نیمی از موی دهنده را برداشت کنیم تا ناحیه دهنده کم پشت بنظر آید و ما به روش اسکالپ ریداکشن تا 50 %آن را مصرف کنیم. به بیانی دیگر اگر ما بتوانیم به طور طبیعی ناحیه دهنده را برداشت کنیم به نحوی که دانسیته فولیکولی از یک واحد در هر میلی متر مربع 5/0 واحد فولیکولی در هر میلی متر مربع برسد ، بدون آنکه کم پشت  بنظر برسد ما با اسکالپ ریداکشن به 0/75 واحد یا نیمی از این در هر میلیمتر رسیده ایم.

اما با از دست دادن نیمی از مخزن دهنده مو چه چیزی به دست آورده ایم؟ فقط دو اینچ از ناحیه پشت سر را پوشانده ایم پوست سر را نازکتر کرده ایم و جهت طبیعی موهارا نیز تغییر داده ایم. بعلاوه به موهای دهنده بیشتری نیاز داریم که اسکارهای به وجود آمده از اسکالپ ریداکشن را بپوشانیم .

در ضمن به موهای بیشتری نیز نیاز داریم تا بتواند پاسخگوی هرگونه مشکل زیبایی دیگر با پیشرفت طاسی در ناحیه فرق سر شود. در مجموع اسکالپ ریداکشن تاثیرات نامطلوب کاستن همزمان دانسیته مو در ناحیه دهنده و شلی پوست را به همراه دارد بدین ترتیب میزان موی موجود برای پوشاندن مناطق مهم از نظر زیبایی در پوست سر کاهش می یابد.

 

حرفه ای انتخاب کنید.
کلینیک کاشت و پیوند مو ایران FIT
بزرگترین و مجهزترین کلینیک کاشت مو خاورمیانه
2000 10 88 – 021

 

مقالات بیشتر در این رابطه :

کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش SUT

معایب کاشت مو به روش SUT

بهترین روش کاشت مو

دیدگاه در"افزایش تراکم مو با بهترین روش کاشت مو"

 1. محمدی

  سلام
  پس چرا سوالات را جواب نمیدهید

  • عرض ادب و احترام

   ما همه سوالات را بعد از پرسش از پزشک متخصص پوست مستقر در کلینیک پاسخ میدهیم. اگر سوالی بی جواب مانده باشد احتمالا در زمانی که تایید شده در همان صفحه پاسخ مشابه داشته است. اگر دیر دریافت پاسخ دارید میتوانید با شماره 09122156963 از طریق واتس اپ یا تلگرام پاسخ خود را دریافت کنید.

   پیروز باشید

 2. بهروز کاظمی

  من احساس میکنم موهای کنار سر من نسبت به قبل کمتر شده.روی سر من پرپشت است و مو دارد و همچمین پشت سرم.ولی موی بغل سر من خیلی عقب رفته.در کل من پیشانی بلندی دارم ولی موی کنار سرم من را اذیت میکند موقع حالت دادن مو.
  میخواستم ببینم میشه این ناحیه رو مو کاشت و پرپشت تر کرد؟؟
  ممنون میشم اگه من رو راهنمایی کنید.

 3. امیر یعقوب زاده

  میزان تراکم کاشت مو – آیا بعد از کاشت طبیعی بنظر خواهد رسید یا نه ؟
  از این روشی که تازگی ها مد شده که پزشکی با دارو تاسی سر رو ترمیم می کنه بهتره یا نه؟
  آیا بعد از کاشت امکان داره دوباره ریزش کنه؟
  آیا تضمینیه این روش یانه ؟ عوارضی داره یا نه ؟
  آیا بعد از کاشت باید از دارو های هرمونی استفاده کرد یا خیر ؟

 4. رحیم آقارحمان

  حداکثر تراکم مویی که میشه ایجاد کرد چقدر هست ؟
  واقعا 14000 تار مو میتونین کاشت کنین ؟
  اگر بانک مو یکی ضعیف باشه میشه هم از بدنش هم از بانک مو استفاده کرد واسه کاشت مو ؟

 5. علی رستمی

  با سلام
  مدتی است که مقدار کمی در پشت سرم طاسی کمی دیده میشود و عامل هم ارثی نیست چون پدرم مو دارد لطفا کمکم کنید بنظر شما درمان دارد؟ یا نیاز به کاشت مو است؟

دیدگاه خود را بنویسید